Netflix: Limit pobierania — objaśnienie komunikatów o błędach

Netflix: Limit pobierania — objaśnienie komunikatów o błędach

Chociaż Netflix oferuje funkcję offline, podobnie jak w przypadku większości rzeczy w życiu, istnieją ograniczenia. Jeśli osiągnąłeś limit pobierania Netflix, usługa przesyłania strumieniowego powinna dać Ci wiadomość. Tutaj pokazujemy, co oznacza komunikat i co możesz zrobić, jeśli pobrałeś „za dużo”.

Limit pobierania to nie to samo, co limit pobierania: w zależności od tego, co, gdzie i jak często coś pobrałeś, Netflix wyświetla różne komunikaty:

„Masz pobrane pliki na zbyt wiele urządzeń”

Liczba urządzeń, z których można jednocześnie korzystać, dotyczy również pobierania treści. W zależności od wykupionej subskrypcji Netflix, możesz pobrać coś maksymalnie na jedno (podstawowe), dwa (standardowe) lub cztery (premium) urządzenia.

Jeśli chcesz pobrać zawartość na inne urządzenie, musisz najpierw usunąć seriale i filmy z innego urządzenia, na którym nadal znajdują się pobrane treści.

Jeśli nie możesz już usunąć treści, ponieważ zgubiłeś urządzenie lub zostało ono skradzione, możesz odłączyć je od konta Netflix, korzystając z poniższego łącza.

Limit pobierania powiadomień NetflixŹródło obrazu: GIGA

„Masz za dużo pobranych filmów”

Ze względów licencyjnych usługa przesyłania strumieniowego może oferować tylko ograniczoną liczbę jednoczesnych pobrań ze studia. Gdy pojawi się komunikat: „Masz za dużo pobranych filmów. Usuń film i spróbuj ponownie”, osiągnąłeś maksymalną ilość jednocześnie pobieranych treści. Dopiero po usunięciu innych filmów, które podlegają tej samej umowie licencyjnej, możesz pobrać żądaną zawartość.

Oznacza to, że możesz pobrać tylko określoną liczbę odcinków z określonej serii. Jeśli chcesz pobrać więcej i otrzymać powyższą wiadomość Netflix, musisz najpierw usunąć odcinki, które już oglądałeś, z Pobranych, aby móc pobrać więcej.

Karta podarunkowa Netflix o wartości 25 EUR

Karta podarunkowa Netflix o wartości 25 EUR

Teraz cena może być wyższa. Cena od 19.04.2023 03:34

„Osiągnąłeś roczny limit pobierania tego filmu wideo”

Ze względów licencyjnych Netflix może oferować pobieranie tylko niektórych seriali i filmów w ograniczonym zakresie. Gdy osiągniesz roczny limit pobierania, będziesz mógł oglądać te treści tylko za pośrednictwem transmisji strumieniowej – nie będziesz już mógł udostępniać tego filmu lub serialu w trybie offline.

Niestety, Netflix jest bardzo nieprzejrzysty z tymi ograniczonymi licencjami: nie ma możliwości sprawdzenia z góry, jak często możesz pobrać fragment treści w ciągu roku. Ponieważ liczba rocznych pobrań może się różnić w zależności od studia i dystrybutora, niestety nie jest możliwe podanie ogólnej liczby tego, jak często można pobierać treści z serwisu Netflix. Przynajmniej dostawca transmisji strumieniowej ostrzega przed przedostatnim pobraniem treści, że użytkownik ma teraz tylko jedno pobranie.

„Nie można ponownie pobrać tego filmu wideo”

Ten komunikat o błędzie powinien pojawić się po jednym z poprzednich komunikatów, gdy stukniesz Pobierz w filmie lub programie telewizyjnym, który został już pobrany zbyt wiele razy. Netflix zwykle podaje tutaj również datę, do której obowiązywać będą ograniczenia pobierania dla danego tytułu.

Nie będziesz już mógł pobrać tytułu, ale zawartość nadal będzie można przesyłać strumieniowo bez ograniczeń, gdy będziesz online.

Jak oglądasz filmy i seriale?

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech