Naruszenie czerwonego światła: błysnęło na czerwonym świetle?  Grzywny i kary

Naruszenie czerwonego światła: błysnęło na czerwonym świetle? Grzywny i kary

Czy spieszyłeś się i myślałeś, że możesz przebiec przez ciemnożółte światło, ale w ostatniej chwili światło zmieniło się na czerwone? Głupi bieg, bo StVO nie rozumie żartu z wykroczeniem na czerwonym świetle. Powiemy Ci tutaj, jakie grzywny i inne kary Cię teraz czekają.

Właśnie przejechałeś na czerwonym świetle? Drobne przewinienia

Jednym z nich jest nie zatrzymywanie się wcześniej na światłach śmiertelne grzechy na drodze. Nie tylko samochody i motocykliści są ścigani, ale może to być również kosztowne dla rowerzystów, a nawet pieszych. Wysokość kary zależy od różnych czynników.

Rozpocznij serię zdjęć (10 zdjęć)

CES 2023: VW, Mercedes and Co. prezentują swoje najważniejsze produkty z zakresu e-samochodów

Nawet na żółtym świetle trzeba zachować ostrożność iw najlepszym przypadku zatrzymać się. Tak jak w przypadku O wykroczeniu na czerwonym świetle chodzi tylko wtedy, gdy kierowca rusza lub jedzie dalej pomimo czerwonego światła. Co jest ważne? Nie wolno przekraczać linii zatrzymania. Jeśli twoje przednie opony już go przekroczyły, ale jeszcze go nie przekroczyły, jest to nadal uważane za naruszenie linii zatrzymania – to również nie jest dozwolone, ale będzie karane tylko ostrzeżeniem. Trzeba za nie zapłacić 10 euro.

Czerwone światło: kary i grzywny dla kierowców

Jeśli naprawdę nie zatrzymałeś się i przejechałeś przez pas stopu na czerwonym świetle, to zależy jak długo sygnalizacja świetlna jest czerwona. W nim i czy staje się jednym Niebezpieczeństwo przyszedł, grzywna jest naliczana. Rozróżnia się tutaj proste i kwalifikowane naruszenie przepisów na czerwonym świetle.

A proste wykroczenie na czerwonym świetle istnieje, jeśli sygnalizacja świetlna zmieniła kolor na czerwony mniej niż sekundę temu. Czerwień to jednak czerwień. Dla Ciebie oznacza to, że grozi Ci grzywna w wysokości 90 euro i punkt w rejestrze umiejętności prowadzenia pojazdów we Flensburgu.

Ta kara już mocno uderza, ale w żaden sposób nie jest z nią porównywalna kwalifikowane naruszenie czerwonego światła. W takim przypadku zostaniesz ukarany grzywną w wysokości 200 euro i dwoma punktami we Flensburgu. Jeśli dodatkowo narazisz kogoś na niebezpieczeństwo wykroczeniem na czerwonym świetle, kwota grzywny wzrasta do maksymalnie aż 320 euro. W przypadku kwalifikowanego wykroczenia na czerwonym świetle możesz spodziewać się miesięcznego zakazu prowadzenia pojazdów, niezależnie od tego, czy istniało zagrożenie, czy nie.

Rowerzyści i piesi: Tutaj również obowiązuje czerwone światło

Również Piesi ponoszą odpowiedzialność za naruszenie przepisów na czerwonym świetle – ale kary są dużo łagodniejsze. Jeśli przejdziesz przez ulicę, gdy jest czerwona, płacisz 5 euro. W razie wypadku opłata za ostrzeżenie wynosi 10 euro. Jeśli jednak zostaniesz złapany częściej i zarejestrowany Jeśli jesteś pieszym, Twoje prawo jazdy może zostać cofnięte.

Rowerzyści powinni jednak zachować większą ostrożność Być, ponieważ nawet zwykłe wykroczenie na czerwonym świetle skutkuje mandatem w wysokości 60 euro. Jeśli narazisz kogoś na niebezpieczeństwo, mandat wzrasta do 100 euro, a w razie wypadku lub uszkodzenia mienia nawet do 120 euro. W dwóch ostatnich przypadkach dodawany jest dodatkowy punkt we Flensburgu.

A kwalifikowane naruszenie czerwonego światła rowerzystów też nie należy lekceważyć. Czeka Cię mandat w wysokości 100 euro, 160 euro w przypadku zagrożenia, a nawet 180 euro w przypadku wypadku lub uszkodzenia mienia. Kara jest zaokrąglana z punktem we Flensburgu.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech