Nakładka Steam: aktywuj, dezaktywuj i funkcje

Nakładka Steam: aktywuj, dezaktywuj i funkcje

Nakładka Steam to niedoceniana funkcja klienta gry, która pozwala robić wszystko, na co masz ochotę, poza graniem z wieloma funkcjami. Dzięki nakładce Steam nie musisz kończyć gry ani szybko „wychodzić”, aby porozmawiać ze znajomymi, zapoznać się z rozwiązaniem lub dostosować ustawienia kontrolera. Tutaj pokażemy Ci, co możesz zrobić z nakładką.

Wersja: 2.10.91.91

Języki niemiecki

Licencja: bezpłatna

Platformy: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows, Windows 2000

Otwórz nakładkę Steam

W dowolnym momencie możesz skorzystać z nakładki Steam, używając kombinacji klawiszy Zmiana ⇑ + Patka ↹ otwarte podczas gry.

Jeśli używasz kontrolera Xbox na swoim komputerze, po prostu go naciśnij Smak Xboxaby otworzyć nakładkę Steam.

Nakładka Steam oferuje wiele funkcji, takich jak czat, postęp gry i przeglądarka (źródło zdjęcia: GIGA)

Jeśli przeszkadza Ci pasek gier systemu Windows, tutaj możesz przeczytać, jak go dezaktywować:

Zmień kombinację klawiszy

Jeśli masz już inną funkcję w gotowej kombinacji lub często ją przypadkowo aktywujesz, możesz także zmienić kombinację klawiszy dla nakładki Steam w następujący sposób:

Kliknij w lewym górnym rogu “Para” oraz w menu rozwijanym „Ustawienia”.Wybierz pozycję w menu po lewej stronie “W grze” Kliknij pole wejściowe po prawej stronie „Nakładka skrótów klawiaturowych” i naciśnij swoje żądaną kombinację klawiszy.
Kombinacja klawiszy musi składać się z co najmniej 2 i maksymalnie 3 kluczy.
Dostosuj kombinację klawiszy nakładki SteamŹródło obrazu: GIGA

Włącz i wyłącz nakładkę Steam

Kliknij w lewym górnym rogu “Para” oraz w menu rozwijanym „Ustawienia”.Wybierz pozycję w menu po lewej stronie “W grze” wyłączone.Klikając suwak obok „Włącz nakładkę Steam w grze” możesz teraz skorzystać z tej funkcji dezaktywuj (szary) odpowiednio aktywuj (niebieski).To ustawienie ma teraz zastosowanie dla wszystkich gier w Twojej bibliotece.
Wyłącz nakładkę SteamŹródło obrazu: GIGA

Wyłącz nakładkę dla pojedynczej gry

Jeśli zauważysz, że nakładka powoduje problemy w konkretnej grze, nie musisz jej wyłączać. Zamiast tego możesz wyłączyć tę funkcję tylko dla pojedynczej gry:

Otwiera biblioteka na Steamie i zrób taki Kliknij prawym przyciskiem myszy odpowiednią grę.Wybierz z menu kontekstowego „Charakterystyka” z.Bezpośrednio w menu po lewej stronie poniżej “Ogólnie” znalazles „Włącz nakładkę Steam w grze”.Ustaw tutaj suwak Niepełnosprawni (szary) i zamyka ustawienia.

Czat i czat głosowy

Prawdopodobnie jedną z najczęściej używanych funkcji nakładki jest czat. Bez względu na to, w jaką grę aktualnie grasz Ty lub Twoi znajomi, możesz w każdej chwili komunikować się ze znajomymi ze Steam za pomocą nakładki. Ponadto możesz zapraszać graczy bezpośrednio na serwer, na którym aktualnie grasz.

Czat Steam możesz otworzyć za pomocą kafelka znajomychMożesz otworzyć czat Steam za pomocą kafelka znajomych (źródło obrazu: GIGA)

Jeśli jesteś w tej samej grze co Twoi znajomi, możesz także skorzystać z czatu głosowego. Oznacza to, że nie potrzebujesz żadnych dodatkowych programów, takich jak Discord, TeamSpeak czy Skype, aby rozmawiać ze sobą podczas gry.

Poradniki, forum i przeglądarka internetowa

Niezależnie od tego, czy masz problemy z bossami poziomów, nie potrafisz rozwiązać zagadki, czy też zapomniałeś, jak korzystać z określonej funkcji w grze, Poradniki Steam lub odpowiednie forum dyskusyjne gry powinny Ci pomóc.

Dzięki poradnikom, dyskusjom i przeglądarce internetowej możesz szybko sprawdzić, jak ukończyć przejście lub czy w grze występuje znany błądZa pomocą poradników, dyskusji i przeglądarki internetowej możesz na przykład sprawdzić, jak ukończyć przejście lub czy w grze występuje znany błąd (źródło zdjęcia: GIGA)

Ale nawet jeśli nie znajdziesz rozwiązania swojego problemu, zawsze możesz uruchomić z nakładki własną przeglądarkę Steam i przeszukać internet. Oczywiście możesz także użyć przeglądarki, aby szybko sprawdzić swoją pocztę e-mail lub przeczytać najnowsze wiadomości o grach na GIGA.

Więcej funkcji

Ale nakładka Steam oferuje jeszcze więcej funkcji. Na przykład, jeśli straciłeś małego fotografa, zawsze możesz wyświetlić zrzuty ekranu wykonane przy użyciu klawisza F12 w nakładce Steam i od razu je uporządkować, jeśli ujęcie akcji nie wyszło.

Z własnym Steamem Wyświetlacz FPS Valve wprowadziło funkcję, o którą wielu graczy PC zabiegało od dawna. Jeśli jednak wyświetlanie FPS przeszkadza Ci podczas normalnego przebiegu gry, możesz po prostu wyłączyć go ponownie za pomocą nakładki Steam. Możesz także uzyskać dostęp do zwykłych ustawień Steam poprzez nakładkę, bez opuszczania bieżącej gry. W poniższym przewodniku dowiesz się, jak włączać i wyłączać wyświetlanie FPS:

Dodatkowo możesz w każdej chwili skorzystać z nakładki, aby zobaczyć swoje i swoje postępy Osiągnięcia zobacz Ustawienia kontrolera dostosuj i zdobądź jeden Regulator czasowy umieścić i notatki robić.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Znajdź tag gracza: Powiemy Ci, który tag gracza jest dla Ciebie odpowiedni!

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech