Najszybszy Internet na świecie: Niemcy nie są nawet w pierwszej dziesiątce

Najszybszy Internet na świecie: Niemcy nie są nawet w pierwszej dziesiątce

Chociaż Niemcy są bardzo postępowe, w niektórych miejscach sytuacja z Internetem wygląda źle. Pokazujemy dziesięć krajów z najszybszymi mobilnymi łączami internetowymi.

Nie ma nic bardziej irytującego niż internet mobilny, który jest zdecydowanie za wolny. Chcesz obejrzeć kilka filmów na Instagramie lub film w serwisie Netflix w pociągu? Byłoby miło, gdyby sieć współpracowała. W niektórych regionach świata nie wydaje się to stanowić problemu. Chcesz wiedzieć, jakie jest dziesięć krajów z najszybszym mobilnym łączem internetowym? Zatem jesteś dokładnie tutaj.

Nowy standard komunikacji mobilnej 5G umożliwia szybsze korzystanie z Internetu niż jego poprzednik. O tym, czy warto dokonać zmiany, przekonasz się na filmie:

Najszybszy mobilny internet dostępny jest w…

Aby wybrać kraje z najszybszym mobilnym łączem internetowym, firma analityczna Ookla oceniła dane z Speedtest Global Index. Pokażemy Ci, które regiony znalazły się w pierwszej dziesiątce i z jaką szybkością:

Pociąg: Mały arabski kraj położony na półwyspie najwyraźniej odniósł ogromne korzyści z odbywających się tam mistrzostw świata w 2022 roku. Przy średniej prędkości 314,78 Mbit/s internauci mobilni byli tam w zeszłym roku prawie dwukrotnie szybsi niż rok wcześniej.Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA): Były lider również był w stanie nieznacznie wzrosnąć rok do roku. Jednak Zjednoczone Emiraty Arabskie z prędkością 278,88 Mbit/s ponownie muszą tym razem zadowolić się drugim miejscem.Kuwejt: Mały arabski kraj nad Zatoką Perską zdobywa brąz. W 2024 r. internauci mogli pobierać treści w sieci komórkowej ze średnią szybkością 228,88 Mbit/s. To prawie 90 Mbit/s szybciej niż rok temu.Wyspa: Islandczycy potrafią zaskakiwać nie tylko w piłce nożnej. Dzięki szybkości Internetu 169,80 Mbit/s Islandia może pochwalić się najszybszym internetem w Europie, a także zajmuje 4. miejsce na świecie.Dania: Nasi skandynawscy sąsiedzi na północy również odnotowali wzrost z roku na rok. O ile w zeszłym roku Duńczycy zajmowali 6. miejsce, o tyle w 2024 r. z szybkością 151,29 Mbit/s nadal byli na 5. miejscu.Norwegia: Ten skandynawski kraj, znany z gór, lodowców i głębokich fiordów przybrzeżnych, był w stanie w ubiegłym roku połączyć swoich użytkowników smartfonów ze średnią szybkością 151,04 Mbit/s. Mimo wszystko Norwegia musiała stracić jedno miejsce.
Korea Południowa: W 2024 r. na południowej stronie Półwyspu Koreańskiego pobieranie plików przez sieć komórkową było możliwe ze średnią szybkością 150,25 Mbit/s. Co najmniej 40 Mbit/s więcej niż rok wcześniej.
Makau: Specjalny region administracyjny na południowym wybrzeżu Chin kontynentalnych, zajmujący powierzchnię zaledwie 118 km², osiągnął w 2022 r. średnio 142,15 Mbit/s. Jednak inne kraje poprawiły się bardziej, a Makau zajęło trzecie miejsce rok temu.Chiny: Kraj o drugiej na świecie liczbie ludności i trzecim co do wielkości obszarze łączy swoich mieszkańców z siecią komórkową ze średnią prędkością 133,75 Mbit/s. Mimo to kraj stracił jedno miejsce w porównaniu z rokiem poprzednim.Holandia: Tym razem nasi sąsiedzi na północnym zachodzie muszą o włos przyznać się do porażki z Chińczykami. Ale przy 130,61 Mbit/s były prawie tak samo szybkie. Przy prędkości około 20 Mbit/s nieznacznie rosły rok do roku.

W tej serii obrazów odkryjesz niesamowite wersje stron internetowych:

Jak szybki jest internet mobilny w Niemczech?

Niestety Niemcy nie znalazły się w pierwszej dziesiątce roku 2024. Według Speedtest Global Index wystarczy średnia 58,50 Mbit/s aktualnie zajmuje tylko 50. miejsce (Stan na maj 2024 r.). Aby znaleźć się w gronie dziesięciu najszybszych krajów, Niemcy musiałyby obecnie niemal trzykrotnie zwiększyć prędkość swoich sieci komórkowych.

Jak dobry jest Twój internet? Czy może płacisz za dużo? Możesz się tego dowiedzieć, sprawdzając DSL:

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech