Najlepsze trackery obiektów: Apple AirTag, Samsung SmartTag i alternatywy w skrócie

Najlepsze trackery obiektów: Apple AirTag, Samsung SmartTag i alternatywy w skrócie

Przydatne są Apple AirTag, Samsung SmartTag, Tile i ich alternatywy. Małe urządzenia śledzące można schować w bagażu lub przymocować do przedmiotów, takich jak klucze. Jeśli coś się zgubi, możesz użyć aplikacji mobilnej, aby rozpocząć wyszukiwanie i ponownie znaleźć brakującą rzecz.

W tym przeglądzie skupiamy się na trackerach, które współpracują z technologiami takimi jak Bluetooth, UWB (Ultra Wide Band) i NFC praca. Handlujesz inaczej oznaczenia znaleźć:

Tracker, tracker bluetooth, wyszukiwarka kluczy, wyszukiwarka kluczy, wyszukiwarka przedmiotów, wyszukiwarka

Zatem tutaj NIE Przedstawiony lokalizator GPS, to inna technologia i inny obszar zastosowania.

Apple AirTag: Zawsze z Tobą

Kompatybilny z Apple (iOS, iPadOS, watchOS, macOS). Apple AirTag został opracowany przez Apple i jest idealnym dodatkiem, jeśli jesteś już głęboko zanurzony w ekosystemie Apple. Okrągły tracker współpracuje z Bluetooth Low Energy i UWB. Lokalizacja odbywa się za pośrednictwem Znajdź moją aplikację (iOS, macOS) ma miejsce – również ponad granicami państwowymi z dokładnością do centymetra („Wyszukiwanie ścisłe” wymaga iPhone’a 11 lub nowszego). Ponieważ zasięg radiowy, jak w przypadku wszystkich urządzeń tego typu, jest ograniczony, zastosowano pewną sztuczkę: według Apple AirTag opiera się na „sieci setek milionów urządzeń iPhone, iPad i Mac na całym świecie”. Zgubiony AirTag nie musi nawiązywać bezpośredniego połączenia z właścicielem, a jedynie dotrzeć do dowolnego znajdującego się w pobliżu urządzenia Apple. To może następnie wysłać lokalizację do iCloud wyślij go, a właściciel — i nikt inny — nie będzie mógł go tam odzyskać. Wymienna bateria (CR2032) wystarcza na ponad rok.

Apple AirTag (źródło obrazu: GIGA)

Apple AirTag 1er-Pack

Apple AirTag 1er-Pack

Teraz cena może być wyższa. Cena od 4.02.2023 01:45

Stefana BubeckaStefan Bubeck, redaktor GIGA, ekspert w dziedzinie elektroniki użytkowej, zwłaszcza audio.

Dobry zakup

Mam AirTag w portfelu. Oszczędziło mi to wiele czasu i stresu w życiu codziennym, na przykład dlatego, że się spieszyłem i nie byłem pewien, czy ostatnio zostawiłem portfel w kieszeni płaszcza, w plecaku, czy na kuchennym stole. Na wakacjach gadżet jest integralną częścią mojego bagażu – daje mi to poczucie bezpieczeństwa. Zebrałem moje doświadczenia z tym prawie zaskakująco dobrym zakupem w raporcie. Kilka wad: AirTag nie ma otworu do zamocowania, szybko się rysuje i jak na mój gust powinien być jeszcze bardziej kompaktowy.

Zalety:

Niedogodności:

Atuvos: alternatywa dla AirTag firmy Apple

Kompatybilny z Apple (iOS, iPadOS, watchOS, macOS). Alternatywą (często dostępną ze zniżką) dla Apple AirTag jest Atuva Wyszukiwarka kluczy (patrz Amazon). Jest kompatybilny z siecią Apple Find My (działa z Apple Find My), więc można go również znaleźć za pomocą aplikacji Find My.

Wyszukiwarka kluczy Atuvo 2-pak

Wyszukiwarka kluczy Atuvo 2-pak

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 04.02.2023 02:54

Jednak ma tylko Bluetooth, ale nie przez UWB: dlatego można go zlokalizować tylko z grubsza, a nie z centymetrową dokładnością. Podobnie jak AirTag, można go „zadzwonić”, a następnie odtworzyć dźwięk, co znacznie ułatwia wyszukiwanie w pobliżu.

Zalety:

praktycznie bez dostępnego otworu ograniczającego zasięg

Niedogodności:

Brak UWB do dokładnego wyszukiwania w pobliżu, raczej nieciekawy dla użytkowników Androida

Samsung SmartTag: Ciekawe dla fanów Samsunga

Kompatybilny z urządzeniami Samsung (Galaxy). Koreańska firma Samsung jest również na starcie z trackerem od 2021 roku: Seria produktów nazywa się SmartTag i obecnie składa się z SmartTag (Bluetooth LE, ale bez UWB) i SmartTag+ (z UWB). Podstawowe właściwości są porównywalne z AirTag firmy Apple: tutaj można również wymienić baterię (CR2032), a lokalizacja odbywa się za pośrednictwem Bluetooth LE (i UWB). Tak się stanie, jeśli tracker znajdzie się poza zasięgiem sieci bezprzewodowej SmartThings Znajdź sieć na który składa się ponad 200 milionów smartfonów i tabletów Samsung używanych na całym świecie (stan na lipiec 2022 r., źródło: Samsung).

Galaxy SmartTag+ EI-T7300 to lokalizator kluczy firmy Samsung, który opiera się na sieci SmartThings Find (źródło zdjęcia: Samsung)

Samsung Galaxy SmartTag+ (EI-T7300)

Samsung Galaxy SmartTag+ (EI-T7300)

Teraz cena może być wyższa. Cena z dnia 2.04.2023 02:58

Zalety:

praktycznie bez dostępnego otworu ograniczającego zasięg

Niedogodności:

interesujące tylko dla użytkowników Samsunga

Kafelek: trackery w różnych formatach

Kompatybilny z Androidem i iOS. Amerykańska firma Płytka działa na rynku od około 10 lat i określa się jako „pionier w dziedzinie technologii wyszukiwania”. Godny uwagi jest Wybór różnych formatówpodobnie jak jeden lokalizator kleju (Naklejki, spójrz na Amazon) lub tracker w formacie karty kredytowej (Slim, zobacz na Amazon) dostępne.

Trackery Tile są dostępne w różnych formatach: Mate, Slim, Sticker i Mate Pro (źródło obrazu: Tile)

Dachówka Slim

Dachówka Slim

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 4.01.2023 23:46

Zalety:

praktycznie nieograniczony zasięgliczne modele w różnych formatachKompatybilność międzyplatformowa

Niedogodności:

brak UWB (stan na luty 2023 r.) niektóre funkcje wymagają płatnej subskrypcji

Technologia UWB (Ultra Wide Band) do precyzyjnej lokalizacji w bliskiej odległości nie została jeszcze zastosowana w żadnym z produktów Tile. Ta funkcja była obiecana dla „Tile Ultra”, który mimo zapowiedzi na 2022 rok nie został jeszcze wydany (źródło: Tile). Tile oferuje płatną usługę tzw Płytka premium (Źródło: Tile), który kosztuje 34,99 euro rocznie. Obejmuje to takie funkcje, jak inteligentne powiadomienia i bezpłatna wymiana baterii.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech