Na koniec przegląd Schufa: te czynniki decydują o Twoim wyniku

Na koniec przegląd Schufa: te czynniki decydują o Twoim wyniku

Dla wielu konsumentów Schufa decyduje, czy mogą kupować produkty, od smartfonów po nowe samochody, czy można ich uznać za nowych najemców przy poszukiwaniu mieszkania i wiele więcej. Przez długi czas partytura Schufy była zamkniętą księgą. Agencja kredytowa otwiera się obecnie coraz bardziej.

Schufa: Te 17 cech wpływa na Twoją zdolność kredytową

The Wynik Schufa lub raczej jego dokładne obliczenie jest takie Najważniejsza tajemnica handlowa Schufy. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie udostępnianiem go opinii publicznej jest niewielkie. Jednak wielka siła Schufa coraz bardziej staje na drodze agencji sporządzającej raporty kredytowe. Obrońcy praw konsumentów biją na alarm, a na szczeblu UE trwają dochodzenia.

Dlatego też agencja kredytowa prowadzi ją już od jakiegoś czasu Ujawnianie ofensywy i stopniowo odkrywa coraz więcej informacji, jakie czynniki wpływają na wynik Schufa. Te cechy partytury Schufa są najwyraźniej W sumie 17 już wiemy:

Wiek najstarszego rachunku bieżącego Liczba aktualnych kart kredytowych Liczba bieżących kredytów Wiek aktualnego adresu lub ostatniej zmiany miejsca zamieszkania Liczba zakupów online na koncie Brak płatności w ciągu ostatnich trzech lat Kredyt na nieruchomość lub aktualnie nie otwarte saldo lub postępowanie upadłościowe Wiek najstarszego kredytu ratalnego Wysokość miesięcznej opłaty za kredyt ratalny Liczba windykacji – Zapytań Liczba rozwiązanych negatywnych raportów Liczba zapytań o karty kredytowe w ostatnim roku

Schufa oficjalnie ogłosiła, że ​​te 13 cech odgrywa rolę w procesie punktacji. Ale cztery kolejne zatrzymaj dla siebie (na razie). (Źródło: Szwabia). Jednak nawet w przypadku 13 znanych cech wiele jest nadal niejasnych, np. które czynniki mają na nie wpływ i w jaki sposób które mają większą wagę w obliczeniach.

Każdy, kto nie radzi sobie dobrze z Schufą z powodu długów, może zastosować kilka prostych trików, aby utrzymać swoje pieniądze razem w życiu codziennym:

Oszczędzanie pieniędzy na co dzień: 5 wskazówek, jak wyjechać taniej

Powinno być jasne, że bardzo częste korzystanie z kart kredytowych może mieć negatywny wpływ. Podobnie mało prawdopodobne jest, aby konsumenci często zmieniali adres rejestracyjny. Jeśli w ogóle nie masz karty kredytowej, może to być również potencjalny sygnał ostrzegawczy dla Schufa.

Symulator wyników pokazuje, co Schufa myśli o Twoich finansach

Aby zapewnić konsumentom większą orientację, Schufa od pewnego czasu oferuje także symulator punktacji. Mając pewne ogólne informacje, możesz dowiedzieć się, jak Schufa ocenia Twoją zdolność kredytową. Aplikacja Bonify oferuje również: Udowodnij dobrą zdolność kredytową, sprawdzając transakcje na koncie być w stanie. Jednak zwolennicy konsumentów krytycznie to oceniają.

Schufa stoi teraz przed zupełnie innym problemem: Europejski Trybunał Sprawiedliwości nie zakazał procedur punktowych, ale w niedawnym orzeczeniu jest przeciwko nim wąskie granice.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech