Motorola Razr 2022: Nowy składany konkurent dla Samsunga Flipa ma już poważną słabość

Motorola Razr 2022: Nowy składany konkurent dla Samsunga Flipa ma już poważną słabość

Wraz z Razr 2022, Motorola wprowadza nowego konkurenta dla Samsunga Flipa. Telefon z klapką lśni mocną wydajnością, ale nie jest wolny od kompromisów.

Telefon z klapką o mocnym wnętrzu

Z Motorola Razr 5G producent telefonów komórkowych już w 2020 roku chciał zaoferować alternatywę dla Samsunga Flipa. Smartfon musiał jednak zmagać się z kilkoma problemami, jak choćby wyświetlacz, który nagle się zepsuł. Niemal dokładnie na miesiąc przed Czarnym Piątkiem Motorola wymyśla teraz składanego następcę – das Razr 2022. I to robi dobre wrażenie na papierze.

Jeśli chodzi o rozmiar wyświetlacza, z nowej Motoroli wydobyliśmy więcej niż wcześniej: podczas gdy poprzednik miał 6,2 cala przekątnej wyświetlacza, nowy Razr 2022 ma 6,7 ​​cala – cieńsze krawędzie dały więcej miejsca na ekran dotykowy. Z drugiej strony przedni wyświetlacz pozostaje na 2,7 cala. Motorola jest znana z tego, że nie skąpi wydajności – tak też jest w przypadku Razr 2022: składany działa z jednym Częstotliwość odświeżania 144 Hz (Samsung Flip 4 ma częstotliwość 120 Hz) i obecny procesor Snapdragon 8+ Gen 1. Masz również możliwość podłączenia telefonu z klapką do monitora lub telewizora, aby grać lub pracować z obydwoma urządzeniami jednocześnie. Na przykład możesz użyć Razr 2022 jako myszy lub jako kamera internetowa do wideokonferencji używać.

Po otwarciu smartfon ma wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala (źródło zdjęcia: Motorola)

Umierać Główny aparat pracuje z 50 megapikselami (zintegrowany optyczny stabilizator obrazu) oraz drugi obiektyw, który odpowiada za tryb ultraszerokokątny i makro, z 13 megapikselami. Możesz też robić zdjęcia przednim aparatem, który ma rozdzielczość 32 megapikseli. Aparat nie tylko poprawił się w stosunku do poprzednika, ale też przewyższa Galaxy Z Flip 4. Oczywiście test musi wykazać, czy nagrania są przekonujące.

Może być trochę bardziej wytrzymały

Z Paczka baterii Motorola Razr 2022 urósł: podczas gdy poprzedni Razr ma pojemność 2800 mAh, nowy jest z nim 3.500 mAh w sklepie. Jednak dzięki dołączonemu 30-watowemu zasilaczowi ładowanie zajmie trochę czasu. Skoro Samsung Galaxy Z Flip 4 wytrzymał w teście dobre 2 dni z podobną pojemnością baterii (3700 mAh), można przypuszczać, że Razr 2022 też powinien być w stanie zrobić to samo – w końcu Snapdragon 8+ Gen Z tego właśnie powodu 1 działa bardzo energooszczędnie.

Jednak poza tym wygląda raczej kiepsko pod względem wytrzymałości: dzięki certyfikowanemu stopniowi ochrony IP52 wytrzymuje tylko niewielką ilość wody i kurzu. Ale więcej można się spodziewać, szczególnie w odniesieniu do oprogramowania: Producent obiecuje tylko 2 aktualizacje oprogramowania. To stawia Motorolę daleko w tyle za standardami Samsunga, Google i spółki. Tym bardziej frustrujące jest to, że smartfon jest fabrycznie wyposażony w system Android 12. Oznacza to, że Razr zobaczy tylko dostępną już aktualizację systemu operacyjnego Android 13 oraz nadchodzącego Androida 14. W skrócie: Razr 2022 prawdopodobnie otrzyma ostatnią aktualizację systemu w następnym roku, po czym otrzyma tylko aktualizacje bezpieczeństwa.

W naszym filmie pokazujemy nowe funkcje Androida 13:

Motorola Razr 2022: premiera, kolor i cena

Razr 2022 będzie dostępny na rynkach internetowych już 25 października 2022 r., a wkrótce potem będzie dostępny lokalnie. Producent był raczej powściągliwy co do projektu, więc… tylko wersja w matowej czerni da. W Niemczech jest również dostępny tylko z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Jednak po telefon komórkowy trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni: 1.199 Euro kosztuje dobry kawałek.

Pod względem ceny plasuje się w podobnej lidze co Flip 4. Użytkownicy odczują jednak pewne ograniczenia związane z brakiem aktualizacji systemu w przyszłości – nawet jeśli ze smartfona można oczywiście korzystać po ostatniej aktualizacji. Za cenę około 1200 euro składany to po prostu za mało. Należy więc mieć nadzieję, że nadchodzący Czarny Piątek i biznes świąteczny, który go zwiastuje niezbędna obniżka ceny zmartwienia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech