Model M: Tak mógłby wyglądać motocykl Tesli

Model M: Tak mógłby wyglądać motocykl Tesli

Dla wielu od dawna uważa się, że samochody elektryczne są przyszłością prywatnej mobilności. Ale nie tylko samochody mogą być zasilane elektrycznie. Jak by to było, gdyby Tesla pojawiła się za rogiem z własnym rowerem elektrycznym? Funkcjonalny futurystyczny koncept z Hiszpanii pokazuje nam, jak może wyglądać Model M.

Zawsze tylko e-samochody od Tesli? Ta koncepcja motocykla robi wrażenie

Kto tak naprawdę mówi, że Tesla może opracować tylko jeden samochód elektryczny po drugim? W końcu Elon Musk właśnie ogłosił, że na przykład decydujące ostatnie kroki dla ciężarówki Tesli o nazwie „Semi” zostały zakończone, a wprowadzenie na rynek zaplanowano na ten rok. Tesla ma też systemy słoneczne, baterie, a nawet robota humanoidalnego – przynajmniej ten ostatni jest w planach. tak jeden Motocykl elektryczny to długi czas.

Jeśli to zależy od nas, zapraszamy do zapoznania się z koncepcją młodej hiszpańskiej projektantki:

Das Tesla-Motorrad kapelusz Víctor Rodríguez Gómez „Model M“ getauft. (Bildquelle: Victor Rodriguez Gomez)

Już ładnie wygląda! Całkowicie bez szprych i z hamulcami ukrytymi w zawieszeniu rower elektryczny wygląda jak z innego czasu. Ale Gómez nie tylko dokonał imponujących przemyśleń wizualnych.

Na przykład podnóżki powinny być płynnie regulowane, aby dostosować się do wzrostu kierowcy dostosować się idealnie być w stanie:

Podnóżki w koncepcji motocykla Tesla można płynnie regulować na szynie. (Źródło obrazu: Victor Rodríguez Gómez)

Stojak centralny i uchwyty można schować lub złożyć, dzięki czemu mogą całkowicie zniknąć w korpusie „Modelu M”. Jest to praktyczne na przykład wtedy, gdy w centrum miasta jest mało miejsca do parkowania. Jednocześnie motocykl koncepcyjny z ukrytymi uchwytami składa hołd prawdziwym samochodom elektrycznym Tesli.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Bateria do zabrania: projektant ma sprytne pomysły na motocykl Tesla

Chyba najlepszy pomysł projektanta dotyczy baterii. Jest umieszczony w ramie razem z jednostką start-stop, ale może być używany W razie potrzeby po prostu zdejmij i zabierz ze sobą – w zintegrowanym plecaku, który oferuje również dodatkowe miejsce do przechowywania. Dlatego motocykl Tesli zawsze powinien być chroniony przed kradzieżą – praktycznie jak sam.

W projekcie Gómeza jednostkę start-stop można wyjąć wraz z akumulatorem. Miniwyświetlacz dostarcza ważnych informacji, takich jak prędkość i nawigacja. W praktyce tylko szyba przednia sprawdzi się całkiem nieźle. (Źródło obrazu: Victor Rodríguez Gómez)

Projekt Gómeza jest odważny i nie jest przeznaczony dla mas potencjalnych klientów. Ale właśnie dlatego tak dobrze pasuje do idei Tesli.

Oprócz Cybertruck, koncepcja „Model M” w Tesli naprawdę dobrze pasuje do obrazu:

Ponieważ Elon Musk nie zawsze polega na masowym smaku. Taki kanciasty rower elektryczny miałby coś i mógłby dobrze sobie radzić w portfolio ekscentrycznego miliardera technologicznego. Pytanie brzmi, czy pasowałby do języka projektowania Tesli. Poza Cybertruckiem lub młodszym bratem – Cyberquadem dla dzieci – zamiast futurystycznych, poszarpanych narożników i krawędzi widzisz płynne, przyjemne linie. Jeśli chodzi o ducha innowacyjności, koncepcja tym lepiej pasuje do Modelu M. Jesteśmy ciekawi, czy Tesla znajdzie tu w przyszłości inspirację.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech