Mini system fotowoltaiczny do każdego mieszkania: niemiecki wynalazca wynalazł elektrownię okienną

Mini system fotowoltaiczny do każdego mieszkania: niemiecki wynalazca wynalazł elektrownię okienną

Coraz więcej osób w Niemczech chce kupić instalację fotowoltaiczną, ale nie każdy może bez problemu zamontować ją na dachu. Elektrownie balkonowe ugruntowały swoją pozycję jako mini systemy słoneczne. Jeśli to też nie zadziała, elektrownia okienna może być rozwiązaniem dla Ciebie. Niemiecki wynalazca szuka teraz zwolenników za pośrednictwem Kickstartera.

Niemiecki wynalazca wynalazł elektrownię okienną

W Niemczech są 43 miliony mieszkań, w których potencjalnie można wytwarzać energię słoneczną. Klasyczne instalacje fotowoltaiczne na dachu czy mini instalacje fotowoltaiczne na balkonach są trudne do zrealizowania, zwłaszcza w dużych miastach, na co właściciele muszą się zgodzić. Jest to zmiana konstrukcyjna budynku. Jeśli chcesz mieć mały układ słoneczny, mógł sięgnąć po elektrownię okienną. Wymyślił to Christian Richter i szuka zwolenników na Kickstarterze dla swojego pomysłu.

Pomysł jest jednocześnie prosty i genialny. Chce ich w Niemczech często nieużywane parapety i podsufitki mieszkań w celu wychwytywania energii słonecznej za pomocą specjalnie zoptymalizowanych modułów fotowoltaicznych i kierowania jej do sieci elektrycznej mieszkania. Zasada jest zasadniczo porównywalna z elektrownią balkonową. Podłączasz kilka modułów fotowoltaicznych do mikroinwertera, który przekształca energię i dostarcza ją do domowej sieci energetycznej.

Dzięki elektrowni okiennej każdy najemca w Niemczech powinien mieć możliwość wytwarzania energii słonecznej na parapecie. (Źródło obrazu: Christian Richter)

Od 110 euro w przypadku zestawu z dwoma 20-watowymi modułami słonecznymi i 260-watowym falownikiem wszystko zaczyna się od elektrowni okiennej. 30-watowy moduł ujawniający jest dostępny za 30 euro więcej. Jeśli chcesz zasłonić trzy okna jednocześnie, możesz również kupić zestaw za 360 euro. Ale wtedy musisz przyjrzeć się, jak łączysz poszczególne moduły, jeśli nie masz wszystkich okien w jednym pomieszczeniu. the Wysyłka w Niemczech wynosi od 10 do 20 euro.

Co musisz wiedzieć o elektrowniach balkonowych, mówimy w filmie:

Czy taka elektrownia okienna jest tego warta?

W porównaniu z instalacją fotowoltaiczną na dachu, a nawet elektrownią balkonową o mocy 600 watów, uzyskujesz tutaj znacznie mniej energii elektrycznej. Jeśli założymy najlepszy przypadek z 8 godzinami nasłonecznienia i maksymalną mocą wyjściową 40 ​​watów na godzinę przez 30 dni, to uzyskamy uzysk 9,6 kWh miesięcznie. Ta energia elektryczna ma wartość nieco poniżej 4 euro, które oszczędzasz miesięcznie. Przy idealnym ustawieniu to chyba 50-60 kWh rocznie, co za oszczędności 20 eurojeśli liczyć 40 centów za kWh.

Nie jesteś samowystarczalny z tak małą elektrownią okienną i pokrywasz tylko bardzo małą część swojego zapotrzebowania na energię elektryczną. Ale jeśli masz okno wychodzące na południe, możesz je mieć System zwraca się po pięciu, sześciu latach. Jeśli cena energii elektrycznej będzie nadal rosła, to nawet wcześniej. Pozwolenie właściciela jest również wymagane w przypadku elektrowni okiennej, ponieważ możemy również zmienić wygląd budynku. W końcu akceptacja nie powinna być taka łatwa. Dowiedz się więc dokładnie, co wolno, a czego nie wolno robić, zanim zainwestujesz.

Peter Hryciuk

Jestem wielkim fanem wszelkich pomysłów wykorzystujących energię słoneczną. Nie ważne czy to instalacja fotowoltaiczna na dachu, elektrownia balkonowa w ogrodzie czy na balkonie czy teraz elektrownia okienna. Takie produkty powinny być generalnie promowane i dozwolone znacznie więcej, aby każdy mógł wytwarzać własną energię. Każda kilowatogodzina się liczy i jest warta prawdziwych pieniędzy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech