Microsoft Office dla Androida i notebooków

Microsoft Office dla Androida i notebooków

Mobilna wersja pakietu Office firmy Microsoft dla systemów Android i iOS znacznie różni się od aplikacji pakietu Office dla systemu Windows 10 . Mobilna aplikacja Office faktycznie zastępuje oddzielne aplikacje mobilne, takie jak Excel. Możesz je odinstalować, a aplikacja Office nadal będzie umożliwiać otwieranie i edytowanie dokumentów. Funkcje Office Lens do skanowania tablic i innych dokumentów oraz konwertowania ich na tekst do edycji są teraz zintegrowane z aplikacją. Możesz także tworzyć i podpisywać pliki PDF bezpośrednio z telefonu. Aplikacja Office jest dostępna na telefony z systemem Android i tablety z systemem Android z „ograniczoną obsługą”; wkrótce planowane jest „w pełni zoptymalizowane” działanie tabletu dla tabletów z systemem Android i iOS. Możesz teraz kupić pakiet Office dla systemu Android lub Microsoft 365 Single .

Microsoft Office na Androida i notebooki

Źródło obrazu: Unsplash

Office składa się z trzech części: Word, Excel i PowerPoint. Każdy program to osobna aplikacja, więc jeśli zamierzasz używać tylko jednego lub dwóch z nich, nie będziesz musiał pobierać wszystkich trzech programów. Jeśli jednak często pracujesz nad dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi i prezentacjami, powinieneś mieć wszystkie trzy programy.

Chociaż każda aplikacja ma swój własny zestaw funkcji, wszystkie wyglądają bardzo podobnie, z kolorowym wyglądem i prostym układem. Strona główna wygląda tak samo dla wszystkich trzech aplikacji, z różnymi odmianami na tablecie lub telefonie.

Na większym ekranie po lewej stronie znajduje się menu z ostatnimi dokumentami, a po prawej duży obszar z szablonami nowych plików. W przypadku mniejszych ekranów najnowsze pliki są pokazywane w standardowym widoku i istnieje zakładka na szablony. Te szablony są ważną częścią aplikacji pakietu Office. Oferują wstępnie zaprojektowane układy z bogatymi kolorami i zaawansowanym formatowaniem, których stworzenie w innym przypadku zajęłoby wiele godzin. Na małym ekranie tabletu lub telefonu warto wykonać całą pracę za Ciebie. Możesz po prostu wypełnić puste pola własnym tekstem, obrazami i wykresami lub dostosować je do swoich potrzeb.

Klasyczne menu wstążki pakietu Office (lub pasek menu) zostało przeniesione z aplikacji komputerowych pakietu Office do wersji na tablety. Znajdziesz tam wszystkie narzędzia i opcje formatowania w każdej aplikacji. Podczas korzystania z tych aplikacji na telefonie z Androidem elementy sterujące są podzielone między górną i dolną część ekranu, a ten układ jest nieco mniej przyjazny dla użytkownika niż układ tabletu.

Microsoft dołożył wszelkich starań, aby ekran dotykowy był łatwy do poruszania się po aplikacjach i wprowadzania zmian. Możesz powiększać i pomniejszać, co jest bardzo płynne, lub możesz użyć elementów sterujących powiększaniem, aby uzyskać określony widok. Dotykasz dowolnego miejsca na ekranie, aby wybrać obszar lub komórkę do edycji, a możesz przesuwać palcem po ekranie, aby przesunąć kursor.

Praktyczne korzystanie z aplikacji Office na Androida

Podobnie jak aplikacja pakietu Office dla systemu Windows 10, aplikacja pakietu Office zaczyna się od listy „zalecanych” dokumentów, nad którymi możesz pracować, prawdopodobnie na podstawie bieżącej historii. Starsze dokumenty znajdziesz poniżej. Dostępne jest pole wyszukiwania, aby dowiedzieć się wszystkiego innego, a także opcja folderu do otwierania dokumentów z różnych lokalizacji.

Po otwarciu dokumentu utworzonego w programie Word możesz go edytować za pomocą aplikacji mobilnej Word — to samo dotyczy programu Excel i PowerPoint. Edycja dokumentu na telefonie komórkowym wymaga jednak kilku prób.

Wpis Microsoft Office na Androida i Notebooki pojawił się po raz pierwszy na Androidmag.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech