Media Markt: Wymiana i zwrot pieniędzy – na to trzeba zwrócić uwagę

Media Markt: Wymiana i zwrot pieniędzy – na to trzeba zwrócić uwagę

Giełda Media Markt podobno działa „bez żadnych „jeśli” i „ale”. Tak firma reklamuje się w FAQ na swojej stronie internetowej. Ale jak to właściwie wygląda? Czy istnieje obowiązek prawny nakazujący firmie Media Markt odebranie zakupionych przedmiotów? Czy zawsze otrzymujesz zwrot pieniędzy i co się dzieje, jeśli chcesz zwrócić przedmiot po 14 dniach?

Media Markt reklamuje, że wymiana następuje w ciągu 14 dni „bez „jeśli” i „ale”, czyli bez podania przyczyny, przy czym informacja dotyczy wyłącznie zamówień internetowych. Dotyczy to jednak towarów zakupionych lokalnie żadnego obowiązku prawnego.

Kupując nowy towar w Internecie, masz zazwyczaj 14-dniowe prawo do odstąpienia od umowy. W tym terminie możesz dokonać zwrotu zamówienia złożonego online bez podawania przyczyny. Dotyczy to nie tylko Media Markt, ale także dla wszystkich sklepów internetowychprowadzących działalność gospodarczą w Niemczech. Okres rozpoczyna się z chwilą otrzymania towaru. Na przykład skorzystaj z udostępnionego formularza, aby anulować zakup online i otrzymać zwrot pieniędzy. Alternatywnie możesz również poprosić o zwrot za pośrednictwem swojego konta internetowego w Media Markt. Można go również tam dostać formularz zwrotu. Zanieś przedmiot na pocztę lub do najbliższego oddziału Media Markt, aby otrzymać zwrot pieniędzy. Większość produktów możesz zwrócić nawet po otwarciu paczki. Nie dotyczy to jednak przedmiotów zapieczętowanych, takich jak płyty DVD lub CD. Opakowanie należy zachować w przypadku przedłużenia prawa zwrotu w MediaMarkt.

Zwroty i wymiany na rynkach technologii – tak to działa

Jednak zgodnie z przepisami sprzedawcy detaliczni nie są do tego zobowiązani w lokalnym sklepie W każdym przypadku możesz zwrócić zakupiony towar, bo np. Ci się nie podoba. Nadal możesz próbować zwrócić towar bez uszkodzeń, ale wtedy tak się stanie ku dobrej woli Media Markt ufny.

Najlepiej przed zakupem dowiedzieć się, jakie są zasady zwrotów w danym sklepie. W wielu przypadkach przyznawany jest okres 14 dni, czasem nawet ponad 30 dni, jednak nie jest on obowiązkowy i przyrzekany przy każdym zakupie. Zdecydowanie powinieneś mieć przygotowany dowód zakupu. Jeśli nie chcesz zbierać kartek papieru w domu, możesz także odebrać paragony cyfrowo, korzystając z programu myMediaMarkt. Co do zasady nie musisz udawać się do marketu, w którym kupiłeś towar, ale możesz też poprosić o wymianę lub zwrot w innym oddziale. Tutaj również nie ma ustalonej reguły.

Zawsze miej potwierdzenie wszelkich obietnic ze strony sprzedawcy na piśmie. Jeśli dojdzie do najgorszego, nie będziesz już w stanie udowodnić ustnych obietnic – możesz wtedy zostać z towarem.

Sprawa wygląda nieco inaczej, jeśli rzecz, którą kupiłeś w oddziale Media Markt, faktycznie jest wadliwa. W tym przypadku Media Markt musi obowiązkowa wymiana. Zgodnie z prawem sprzedawcy detaliczni są zobowiązani do wymiany wadliwego towaru przez okres do dwóch lat od daty zakupu. W praktyce wielu dealerów powołuje się w tym przypadku na gwarancję producenta. Obrońcy konsumentów radzą jednak, aby nie zwlekać i nalegać na prawo do zwrotu rzeczy. Jeśli chcesz wymienić wadliwy produkt w Media-Markt, będziesz oczywiście potrzebować faktury jako dowodu zakupu, tak samo jak w przypadku nieuszkodzonego towaru.

Ważne: w ciągu sześciu miesięcy zakłada się, że przedmiot był już uszkodzony od początku. Po pół roku sytuacja wygląda inaczej: w tym przypadku musisz to udowodnićże towar był już uszkodzony i nie uszkodziłeś go później. W praktyce jest to trudne, dlatego należy używać wadliwych elementów najlepiej w ciągu 6 miesięcy Wymiana w Media Markt.

Gdy tylko wyjaśnisz, że Twój oddział Media Markt przyznaje Ci prawo do zwrotu lub czy Media Markt jest do tego zobowiązany w przypadku wady, możesz wymienić zakupiony przedmiot. W tym celu należy udać się do centrum serwisowego na lokalnym rynku mediów z odpowiednią pozycją i wyjaśnić sprawę z pracownikiem.

Zwróć uwagę na następujące punkty:

W każdym przypadku będziesz potrzebować faktury jako dowodu zakupu. Jeśli urządzenie jest uszkodzone, zwykle tak się stanie naprawy lub wymiany oferowany. Jeśli nie jest to możliwe, masz taką możliwość odzyskać cenę sprzedaży. Wartość towaru otrzymasz z powrotem w gotówce lub w formie bonu. To także leży w gestii Media Markt. Przy wymianie towaru nie ma prawa do gotówki.
Jeśli chcesz wymienić nieuszkodzone urządzenie w Media Markt, najlepiej zwrócić je nieotwarte. Jeżeli opakowanie jest otwarte lub urządzenie nosi widoczne ślady użytkowania, Media Markt może odmówić jego przyjęcia. W tym przypadku również musisz liczyć się z tym, że nie otrzymasz zwrotu całej wartości towaru.

Aby uniknąć komplikacji, jak już wspomniano powyżej, przed zakupem należy zapoznać się z warunkami wymiany w odpowiednim oddziale Media Markt i uzyskać ich potwierdzenie. Z reguły nie ma problemów z wymianą. Jeśli jednak trafisz na słabo poinformowanego sprzedawcę, mogą pojawić się problemy. Aby tego uniknąć, należy podjąć środki ostrożności w tym przypadku.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech