Mapy Google dopracowane: czekaliśmy na tę funkcję od lat

Mapy Google dopracowane: czekaliśmy na tę funkcję od lat

Mapy Google to zdecydowanie najczęściej używany system nawigacji w smartfonach, z którego korzystają kierowcy, aby odnaleźć drogę na całym świecie i w Niemczech. Aplikacja mapowa Google potrafi już znacznie więcej. Jedna z najważniejszych funkcji pojawiła się teraz także w Niemczech: Mapy Google mogą wyświetlać ograniczenia prędkości.

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Mapy Google stają się poważne: wykrywanie ograniczeń prędkości pojawia się w telefonach komórkowych

Za pomocą kilku niepozornych zdań Google niemal zapowiada rewolucję dla kierowców korzystających z Map Google w podróży. „W Europie nasze rozwiązania oparte są na sztucznej inteligencji Informacje o ograniczeniach prędkości rozszerzone na 20 krajów, w tym Niemcy, abyś mógł bezpiecznie jechać nawet wtedy, gdy na drodze nie widać znaków ograniczenia prędkości” (źródło: Blog Google).

Około trzy lata po rozpoczęciu w USA ograniczenia prędkości pojawiają się także w Niemczech. Jak Google potwierdził Spiegelowi, nowe funkcje powinny teraz wdrożono zarówno w Mapach Google na Androida, jak i na iOS stać się. Zaopatrzenie wszystkich użytkowników powinno zająć kilka miesięcy. Jednak członek redakcji GIGA mógł już skorzystać z tej innowacji (Mapy Google na Android Auto w połączeniu z Ford Sync).

Użytkownicy smartfonów mają tutaj pierwszeństwo. Producenci samochodów, którzy integrują usługi Google bezpośrednio ze swoimi pojazdami, powinni otrzymywać nowe funkcje jedynie jako priorytet. Najwyraźniej nie ma jeszcze dokładnego harmonogramu.

Aby zawsze móc jak najdokładniej rozpoznać aktualne ograniczenie prędkości, Google opiera się na mieszaninie oficjalnych Informacje władzjego własny Zdjęcia za pośrednictwem Street View jak również informacje dostarczone przez inne strony trzecie.

Od jakiegoś czasu Mapy Google pomagają także oszczędzać paliwo:

Mapy Google: Nowa funkcja pomaga oszczędzać paliwo

W przypadku kierowców, którzy korzystają z Map Google, ale chcą też mieć nieco większą pewność co do aktualnie obowiązującego ograniczenia prędkości, dodatkowe aplikacje prawdopodobnie staną się w przyszłości niepotrzebne. To dobrze, ponieważ wiele z nich i tak nie jest dozwolonych w Niemczech, na przykład dlatego, że są wyposażone w funkcję ostrzegania o fotoradarach.

W przypadku samochodów elektrycznych: Google ulepsza nawigację na stacjach ładowania

Oprócz ograniczeń prędkości Mapy Google dostarczają wskazówek kolejne innowacje A. Tak powinni Szczegóły pasów ruchu na autostradach zostały ulepszone. Google chce oferować więcej informacji na temat stacji ładowania, szczególnie kierowcom samochodów elektrycznych.

Niektóre z nowych funkcji, które zostały uruchomione w USA, były już znane wcześniej:

Dzięki temu będziesz mógł od razu widzieć, kiedy jesteś w ruchu czy wybrana stacja ładowania pasuje do Twojego samochodu elektrycznego lub czy będziesz potrzebować adaptera. Podana jest również prędkość ładowania i dane dotyczące ostatniego użycia wykryć wadliwe punkty ładowania, zanim niepotrzebnie tam pójdziesz.

Google chce nowych informacji dla kierowców samochodów elektrycznych odtąd będzie wprowadzany na całym świecie. Będą one jednak dostępne tylko na rynkach, na których dostępne są odpowiednie dane – kontynuuje Google.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech