Mali pasażerowie: do kiedy obowiązują foteliki dziecięce?

Mali pasażerowie: do kiedy obowiązują foteliki dziecięce?

Jeśli chcesz zabrać ze sobą swoje potomstwo lub bliskich na przejażdżkę samochodem, w większości przypadków będziesz potrzebować fotelika dziecięcego. Bez niej prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń przez małego pasażera wzrasta. W tym przewodniku dowiesz się, do jakiego wieku dzieci muszą jeździć w specjalnym foteliku.

Obowiązek posiadania fotelika dziecięcego: minimalny wiek i minimalny rozmiar

Jak już widać z nagłówka tego akapitu, istnieje nie tylko minimalny wiek, ale także minimalny wzrost. Dzieci muszą siedzieć na podwyższeniu do godz jeden z dwóch warunków jest spełniony. Jest to uregulowane w ustawie o ruchu drogowym (StVO) w paragrafie 21 w paragrafie 1a:

„Dzieci w wieku do 12 lat, które mają mniej niż 150 cm wzrostu, mogą być przewożone w pojazdach silnikowych wyłącznie na siedzeniach, dla których pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe, jeżeli stosowane są urządzenia przytrzymujące dla dzieci, które spełniają wymagania i są odpowiednie dla dziecka”.

Aby pominąć fotelik dziecięcy, dzieci muszą co najmniej 12 lat lub 1,50 m wzrostu Być. Nawet wtedy ważne jest, w jaki sposób ułożony jest pas bezpieczeństwa. Jeśli nie przechodzi przez ramię, ale jest zbyt blisko szyi, powinieneś rozważyć zakup fotelika podwyższającego, pomimo minimalnego wieku, który osiągnąłeś. W końcu StVO nie jest decydujące, bezpieczeństwo młodzieży powinno być priorytetem.

Aby uniknąć sytuacji, w których mógłbyś zostać zmuszony do działania, powinieneś przynajmniej proste siedzisko podwyższające w samochodzie nosić. W tym celu jednak dziecko musi osiągnąć minimalny wzrost 1,25 metra i ważyć co najmniej 22 kilogramy (źródło: ADAC).

Brakuje fotelika dziecięcego: kto ponosi odpowiedzialność i jakie grożą kary?

Oczywiście, jeśli nie korzystasz z fotelika dziecięcego, dziecko na tylnym siedzeniu nie ponosi odpowiedzialności. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że kierowca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej – jest to niezwykle niebezpieczne, nawet na krótkich dystansach. Kierowca pojazdu odpowiada za prawidłowe zabezpieczenie dzieci, a zatem odpowiada również za obrażenia w razie wypadku. Pomimo stosowania trzypunktowego pasa mogą one być poważne u dzieci, szczególnie w okolicy brzucha oraz, w zależności od wielkości dziecka, także w okolicy szyi.

Kary za zlekceważenie obowiązkowego fotelika dziecięcego niekoniecznie są wysokie, ale proszę, nie nastawiaj się na nie. następujące kary czeka na Ciebie, jeśli nie korzystasz z fotelika dziecięcego.

Jeśli masz dziecko bez odpowiedniego fotelika jako pasażer w aucie, ale jest ono zapięte pasami, płacisz Ostrzeżenie pieniądze 30 euro. Jeśli dziecko nie jest nawet zapięte, suma się podwaja do 60 euro. Z drugiej strony, jeśli masz w aucie kilka krasnali bez fotelika, płacisz kolejne 5 euro więcej. Dzieci powinny nosić co najmniej jedną uprząż. Jeśli tak nie jest, to podwaja się Grzywna w wysokości 70 euro, a także zbierasz punkt we Flensburgu. Jeśli masz malucha bez fotelika tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu – bez wyłączonej poduszki powietrznej, płacisz w Ostrzeżenie w wysokości 25 euro.

//www.Prawica.de/news/harte-ansage-vom-tuev-jedes-fuenfte-auto-gefaehrdet-sicherheit-auf-deutschlands-strassen/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech