Nie tylko użytkownicy komputerów Apple zadają sobie pytanie: kiedy MacBook i iPad rzeczywiście będą rosły razem? Prawdopodobnie wcale w dającej się przewidzieć przyszłości. Pomimo wszystkich zaprzeczeń, Apple myśli o tym, czego dowodem jest patent, który został już zainscenizowany. Pokazuje, jak Apple może zintegrować Pencil z laptopem.
W sierpniu opublikowano nieznany wcześniej patent Apple. Pokazuje MacBooka z półką na Apple Pencil bezpośrednio nad klawiaturą . Więc tak, Apple potajemnie rozważa MacBooka z ekranem dotykowym. Wiemy jednak, że patent był i nadal jest tylko myślą, a nie gwarancją przyszłego produktu.
MacBook Pro z Apple Pencil: dotyk iPada
Niemniej jednak projektant Sarang Sheth wykorzystał dokument jako okazję do stworzenia odpowiedniej, realistycznej koncepcji (źródło: Yanko Design). Podstawą jest poprzedni MacBook Pro z Touch Barem, a nie nowy model z 14- i 16-calowymi wyświetlaczami. W międzyczasie usunięto z tego pasek dotykowy OLED i nie powinien on wracać.
W koncepcji Apple Pencil jest umieszczony we wnęce, w której zwykle znajduje się Touch Bar . Kurczy się i przesuwa na bok. Według patentu Apple, Apple Pencil niejako przejmuje też funkcję klawiszy funkcyjnych w pozycji leżącej, czyli odpowiednie obszary na powierzchni pióra powinny być dotykalne. Oczywiście taki Apple Pencil ma sens tylko z ekranem dotykowym. Jest jeden w projekcie i możesz na nim rysować i bazgrać z zadowoleniem.
Dlatego prawdopodobnie nie będzie tego laptopa Apple’a
Niestety szanse na realizację przedstawionej tu koncepcji są raczej niewielkie. Dlaczego więc ten laptop Apple nie może istnieć? Producent udzielił odpowiedzi dopiero w wywiadzie dla Wall Street Journal. Apple chce obecnie wyraźnego zróżnicowania kategorii produktów , zgodnie z którym tylko iPad ma ekran dotykowy wraz z Apple Pencil, ale Mac byłby zoptymalizowany pod kątem wprowadzania pośredniego. Apple nie widzi powodu, by to zmieniać.
Nawet z nowym MacBookiem Pro – tutaj na filmie – nie znajdziesz ekranu dotykowego ani Apple Pencil:
A więc oficjalne oświadczenie. Z kolei urząd patentowy udowadnia, że producent przynajmniej puszcza wodze fantazji. To nie tylko gwarancja wykonania, a raczej małe „ćwiczenie palcami” dla projektantów i inżynierów. W skrócie: MacBook taki jak ten z Apple Pencil nie może istnieć ze względu na politykę produktową , a nie dlatego, że Apple nie może. Po prostu nie chcesz.