MacBook Pro: Tajemniczy sygnał ostrzegawczy miga – co to jest?

MacBook Pro: Tajemniczy sygnał ostrzegawczy miga – co to jest?

Jeśli używasz aktualnego MacBooka Pro lub Pro Display XDR firmy Apple, w pewnych okolicznościach napotkasz tajemniczy sygnał ostrzegawczy. Każdy, kto to widzi, od razu pyta: po co? W końcu odpowiedź ma związek z wydajnością ekranu.

Ostrzeżenie: MacBook Pro i Pro Display XDR mogą zmniejszać jasność

Jeśli wyświetlacz Liquid Retina XDR w MacBooku Pro (14 i 16 cali) lub Pro Display XDR za bardzo się nagrzeje, ekran przełączy bieg i zmniejszy jasność , według Apple w nowym dokumencie wsparcia (źródło: Apple) . Klienci rozpoznają to zachowanie nie tylko po niższej jasności, ale także po dwóch sygnałach ostrzegawczych, które pojawiają się na pasku menu lub w centrum sterowania, które wyglądają tak:

Według Apple ekran działa wtedy w tak zwanym „Trybie niskiego zużycia energii” . Ale dlaczego tak się dzieje i jak możesz naprawić błąd? Apple pisze o problemie:

„Może się to zdarzyć, gdy temperatura otoczenia w pomieszczeniu jest wysoka i przez długi czas odtwarzasz bardzo jasne treści”.

Apple podpowiada, jak obniżyć temperaturę

Ergo, jeśli znów ma być dostępna pełna jasność wyświetlacza, musimy jakoś obniżyć temperaturę. Apple ma cenne wskazówki na ten temat we wspomnianym dokumencie:

Na MacBooku Pro z wyświetlaczem Liquid Retina XDR zamknij wszystkie aplikacje, które mogą zużywać znaczne zasoby systemowe. Użyj trybu referencyjnego Apple XDR Display lub Pro Display XDR, chyba że bieżący przepływ pracy wymaga określonego trybu referencyjnego. Obniż temperaturę otoczenia w pomieszczeniu. Zamknij lub ukryj wszystkie okna z zawartością HDR. Wybierz polecenie menu Apple > Uśpij, aby uśpić Maca. Pozwól ekranowi ostygnąć przez 5-10 minut, a następnie naciśnij dowolny klawisz na klawiaturze, aby wybudzić komputer Mac.

Gorąca rzecz, taki MacBook Pro. Jednak komputer lub wyświetlacz mogą się również przegrzać:

Jeśli nic z tego nie pomaga, a temperatura w pomieszczeniu jest stale poniżej 25 stopni Celsjusza, Apple sugeruje skontaktowanie się z własnym zespołem serwisowym. Przypuszczalnie błąd powinien być wtedy poszukiwany gdzie indziej i może być naprawiony tylko przez profesjonalistów.

Tak czy inaczej, w gorące letnie dni wkrótce będzie obowiązywać następująca zasada: Jeśli chcesz cieszyć się pełną jasnością MacBooka Pro i Pro Display XDR, prawdopodobnie najlepiej od razu zainwestować w klimatyzator . W przeciwnym razie musisz żyć z ograniczeniami.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech