Lista kryptowalut o najkrótszym czasie transakcji

Lista kryptowalut o najkrótszym czasie transakcji

Jako inwestor może być technicznie trudno zrozumieć skalowalność i przepustowość kryptowaluty z własną siecią blockchain, ale konieczne jest zdobycie wiedzy przed podjęciem decyzji o inwestycji. Wskazuje to, jak cenna jest sieć i czy jest miejsce na duży wolumen transakcji, jeśli popyt wzrośnie. Ważne jest również, aby zrozumieć, że chociaż średnia stawka transakcji jest przydatnym narzędziem dla potencjalnych inwestorów kryptowalut, ostatecznie nie mówi prawie nic o tym, czy token cyfrowy jest trwały w dłuższej perspektywie.

Lista kryptowalut o najkrótszym czasie transakcji

Źródło obrazu: Local Profy LLC / Laura Unger

Skalowalność – ważny aspekt przy zakupie kryptowalut

Skalowalność określa, jak cenna jest sieć blockchain, oceniając liczbę transakcji i inteligentnych transferów, które sieć może wykonać. Skalowalność jest jednym z najważniejszych tematów w dziedzinie blockchain i jest w centrum zainteresowania praktyków przemysłowych i badaczy akademickich od momentu powstania BTC.

Skalowalność to termin porównywalny w technologii blockchain, zwłaszcza przy ocenie przepustowości. Przepustowość w przybliżeniu odpowiada liczbie transakcji, które mogą być przetwarzane na sekundę w sieci blockchain. Należy zauważyć, że istnieją 2 rodzaje skalowania:

  • Poziomy
  • Pionowy

Prędkości przetwarzania BTC i ETH

W stosunku do tradycyjnych dostawców płatności, takich jak PayPal, wydajność transakcji kryptowalutami, takimi jak BTH i ETH w Niemczech jest bardzo niska. Obecnie sieć BTC może wykonać do 7 transferów na sekundę, jeśli czas trwania bloków wynosi 10 minut. Dla porównania, ETH przetwarza około 15 TPS.

Światowy lider na rynku płatności cyfrowych, VISA, twierdzi, że może przeprowadzać ponad 65 000 transakcji na sekundę i przetwarza średnio 150 milionów transakcji dziennie. Natomiast sieć PayPal przetwarza przelewy na sekundę lub około 5 milionów transakcji dziennie. Jedyną rzeczą, która najwyraźniej sprawia, że BTC i ETH są bardziej wartościowe, jest możliwość natychmiastowego i bez pośredników umożliwiania transakcji transgranicznych, a także możliwość realizacji inteligentnych kontraktów za pomocą kodów w sieci blockchain.

Najszybsze kryptowaluty

Ten przegląd kryptowalut podkreśla sześć kryptowalut, które, jak się uważa, oferują najwyższą przepustowość i najlepszą skalowalność. Z tego powodu najlepiej nadają się do transakcji. Przyjrzyjmy się ich skalowalności, przyglądając się również rozległości technologii blockchain stojącej za tymi kryptowalutami.

Falowanie (XRP)

Ripple został stworzony jako szybsza, tańsza i bardziej skalowalna alternatywa dla innych zasobów cyfrowych i istniejących platform płatności gotówkowych, takich jak SWIFT. Jest to globalny, publiczny system blockchain o otwartym kodzie źródłowym, którego głównym zastosowaniem są transakcje płatnicze. XRP może przetwarzać 1500 transakcji na sekundę, koszt jednej transakcji wynosi 0,0003 USD, a przetworzenie zajmuje 3 sekundy. Jeśli chcesz wymienić kryptowalutę , sprawdź wymiennik Changelly.

Algorand (ALGO)

Jest to samowystarczalna, zdecentralizowana sieć obsługująca dużą liczbę aplikacji. System powinien być bezpieczny, skalowalny i wydajny. Algorand będzie wspierać obliczenia wymagające solidnej wydajności z gwarancjami tworzenia nowych form zaufania.

Sieć główna Algorand została uruchomiona w czerwcu 2019 r. i była w stanie przetwarzać prawie 1 milion transakcji dziennie w grudniu 2020 r. Algorand umożliwia obecnie 1000 transakcji na sekundę, a czas zamknięcia księgi głównej wynosi około pięciu sekund.

Cardano (ADA)

Projekt open source Cardano ma na celu redystrybucję władzy nieodpowiedzialnych władz i stworzenie społeczeństwa bezpieczniejszego, bardziej przejrzystego i sprawiedliwego. Sieć blockchain „Cardano” umożliwia 257 transferów na sekundę i dopiero niedawno uruchomiła sieć testową dla platformy inteligentnych kontraktów o nazwie Alonzo.

Celo

Celo (CELO) to ekosystem blockchain, który koncentruje się na zwiększeniu adopcji kryptowalut wśród użytkowników smartfonów za pomocą numerów telefonów jako kluczy publicznych. Celo ma nadzieję, że transakcje kryptowalutowe będą dostępne dla miliardów właścicieli smartfonów na całym świecie, w tym tych, którzy nie mają dostępu do usług bankowych. Czas zamknięcia księgi Celo wynosi około pięciu sekund, a liczba transakcji wynosi 1000 na sekundę.

Solana (SOL)

Solana została zaprojektowana w celu uproszczenia produkcji zdecentralizowanych aplikacji (DApps). Wprowadzenie konsensusu Proof of History (PoH) wraz z podstawowym konsensusem Proof of Stake (PoS) ma na celu poprawę możliwości przenoszenia. Solana znana jest w dziedzinie kryptowalut z niezwykle krótkich czasów przetwarzania, które są możliwe dzięki technologii blockchain.

Hybrydowy protokół Solany umożliwia znacznie skrócenie czasu weryfikacji zarówno transakcji, jak i inteligentnych kontraktów. Błyskawiczny czas realizacji Solany wzbudził duże zainteresowanie wśród inwestorów instytucjonalnych. System obsługuje obecnie 50 000 transakcji na sekundę.

Lumeny gwiezdne (XLM)

Jest to otwarta sieć, przez którą można przenosić i przechowywać pieniądze. Jego pierwotnym celem była poprawa integracji finansowej poprzez dotarcie do osób nieposiadających bankowości na świecie, ale wkrótce potem priorytety przesunęły się na pomoc firmom finansowym w łączeniu się za pomocą technologii blockchain. Obecnie liczba transakcji na blockchainie Stellar jest ograniczona do 1000 transakcji na blockchain, co daje 250 transakcji na sekundę.

Artykuł Lista kryptowalut o najkrótszym czasie transakcji pojawił się jako pierwszy na Androidmag .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech