Lepsze zdjęcia z iPhone’a: ​​3 ustawienia aparatu, które powinieneś zmienić

Lepsze zdjęcia z iPhone’a: ​​3 ustawienia aparatu, które powinieneś zmienić

Z aparatem iPhone’a Apple idzie po linie: aplikacja aparatu jest stale ulepszana i dodawane są nowe funkcje, ale powinna pozostać łatwa w użyciu. Jednak wymuszona prostota powoduje, że wiele ustawień jest ukrytych. Ujawniamy 3 z nich, które warto zmienić, aby robić jeszcze piękniejsze zdjęcia iPhonem.

Aparat w iPhonie przeszedł długą drogę. Czy wiesz, że nawet pierwszym iPhonem z 2007 roku nie mogła nagrywać filmów? Wyniki, które zapewnia iPhone 14 Pro, są tym bardziej imponujące.

Dzięki najnowszym iPhone’om wiele osób nie potrzebuje już nawet aparatu cyfrowego. Jeśli chcesz wydobyć więcej z aparatu iPhone’a niż już masz, powinieneś wziąć sobie do serca następujące wskazówki. Oszczędzają nie tylko czas i nerwy, ale także może również zapewnić lepsze wyniki.

Wskazówka dotycząca aparatu iPhone’a: ​​zmień format

Więc zmieniasz format w aparacie iPhone’a (źródło obrazu: GIGA)

Domyślnie aparat iPhone’a robi zdjęcia w formacie HEIF. Jest to również dobre, ponieważ zmniejsza rozmiar pliku. Jednak duża wada: Wiele programów nie może otworzyć formatu HEIF. Sam miałem kilkakrotnie problem w korespondencji e-mailowej z firmami ubezpieczeniowymi, które nie mogły otworzyć moich zdjęć. Jeśli więc najlepsza możliwa kompatybilność jest dla Ciebie ważniejsza niż oszczędność pamięci, usuwa zaznaczenie formatu HEIF. Jak to zrobić:

Otwórz ustawienia Przejdź do aparatu Następnie otwórz „Formaty” Przełącz wybór z „Wysoka wydajność” na „Maksymalna kompatybilność”.

Wskazówka dotycząca aparatu iPhone’a: ​​Zachowaj ustawienia

Więc zachowujesz ustawienia w aparacie iPhone’a (źródło obrazu: GIGA)

Domyślne ustawienia w aparacie iPhone’a nie są dla wszystkich. Niektórzy wolą robić zdjęcia w formacie 16:9 zamiast 4:3, inni wolą zdjęcia z większą ekspozycją. Jest to tym bardziej irytujące, gdy po każdej sesji zdjęciowej aparat w iPhonie wraca do ustawień domyślnych i wszystkie ustawienia można zmienić na nowo. To nie musi być! the Aparat iPhone’a może też „zapamiętywać” ostatnie ustawienia – a działa to tak:

Otwórz ustawienia Przejdź do aparatu Wybierz „Zachowaj ustawienia”.

Tutaj możesz następnie wybrać, które ustawienia chcesz zachować na stałe.

Czy znasz już te wskazówki dotyczące Zdjęć Google?

Wskazówka dotycząca aparatu iPhone’a: ​​Włącz siatkę

Więc aktywujesz siatkę w aparacie iPhone’a (źródło obrazu: GIGA)

Siatka w aparacie iPhone’a jest domyślnie wyłączona – prawdziwy absurd ze strony Apple, o czym wie każdy fotograf. Dlatego, że Siatka pomaga w wyrównaniu i komponowaniu obrazu, w którym dzieli obraz podglądu na 9 równych prostokątów. W ten sposób możesz wykorzystać zasadę „złotego podziału” i idealnie zaaranżować swój motyw. To działa tak:

Otwórz ustawienia Przejdź do kamery Ustaw przełącznik na „Siatka”.

A jeśli zdjęcie jest już w puszce, możesz później ponownie pomóc — za pomocą aplikacji fotograficznych. Snapseed, Photoshop i spółka ponownie wydobywają ostatni fragment migawki: upiększanie zdjęć: 5 aplikacji na Androida i iOS.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech