Lampka do monitora Xiaomi w teście: Niezbędnik w każdym domowym biurze

Lampka do monitora Xiaomi w teście: Niezbędnik w każdym domowym biurze

„Pasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi” mocowany jest do górnej krawędzi monitora i ma za zadanie zapewniać przyjemne oświetlenie. Testowaliśmy lampę ze specjalnym światłem na iMacu przez kilka miesięcy.

Oryginalny artykuł:

Chińska marka Xiaomi jest najbardziej znana z niedrogich telefonów komórkowych. Producent produkuje także wszelkiego rodzaju przydatne gadżety z innych dziedzin, czy to hulajnogi elektryczne, sprzęt kuchenny czy oświetlenie. Po tym jak znajomy mi jednego polecił „Lampa monitora” Zaciekawiło mnie, żeby taki kupić. Mam już oświetlenie w domowym biurze i przecież nie siedzę po ciemku – jaką zaletę ma dawać listwa świetlna?

Pasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi: Fazit

Ocena GIGI: 8,7/10

Lampę od Xiaomi można przymocować do monitora w zaledwie kilka sekund. Strumień świetlny jest dobry pod każdym względem: kąt rozsyłu światła jest prawidłowy, nic nie oślepia i nie odbija światła, jasność i temperaturę barwową można regulować w sposób ciągły. W życiu codziennym (praca biurowa co najmniej 8 godzin dziennie) już po jednym dniu udało mi się zauważyć pozytywne efekty: nie męczy się tak szybko, oczy są chronione przez ogólnie bardziej równomierne i przyjemne oświetlenie. Klawiatura nie stoi już w półmroku, ale wygląda, jakby została umieszczona pod własnym małym świetlikiem.

Pasek świetlny monitora Xiaomi promieniuje w dół, nie powoduje żadnych irytujących odbić na wyświetlaczu i nie oślepia, patrząc bezpośrednio z przodu (źródło zdjęcia: GIGA)

Pasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi, pasek świetlnyPasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi, pasek świetlny

Pasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi, pasek świetlny

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 listopada 2023 r., godzina 9:44

Szkoda tylko, że z tyłu mojego iMaca zwisa teraz kolejny kabel. Jednak ta wada estetyczna jest z pewnością do zniesienia, ponieważ ergonomiczna zaleta, jaką oferuje lampa do monitora, jest niezwykła. W zeszłym roku zapłaciłem na Amazon około 50 euro za pasek świetlny Xiaomi Mi Computer Monitor Light Bar. To była bardzo dobra inwestycja.

Zalety:

elastyczność: regulacja jasności, temperatury barwowej i kąta świecenia minimalistyczny design, który nie zaśmieca przedniej części monitora łatwa obsługa za pomocą pilota

Niedogodności:

Kabel wisi trochę luźno z tyłu.Wspornik może nie pasować idealnie do niektórych monitorów

Zapalniczka, trener pleców i monitor roślin: 6 nieoczekiwanych produktów Xiaomi

Monitoruj światło od Xiaomi: uczta dla oczu

Dobra konfiguracja domowego biura obejmuje również optymalne warunki oświetleniowe. Być może hakerzy lubią wpatrywać się w ekran komputera w ciemnym pokoju, zgarbieni w bluzie z kapturem – tak przynajmniej wynika ze stereotypowych zdjęć stockowych. Nie jest to jednak zalecane, szczególnie jeśli jesteś starszy. Oczy są zbyt nadwyrężone ostrym kontrastem i przyćmionym światłem na biurku, co na dłuższą metę jest po prostu męczące.

Jasność i temperaturę barwową można regulować w sposób ciągły. Wszystko jest więc możliwe, od światła laboratoryjnego po atmosferę blasku świec – w sposób, który najlepiej odpowiada Twoim osobistym wymaganiom (źródło zdjęcia: GIGA)

W zależności od sytuacji oświetleniowej w pomieszczeniu można szybko osiągnąć optymalne warunki. Ale czasami jest to trudne, na przykład dlatego, że lampa sufitowa jest zbyt daleko lub lampa biurkowa oślepia. Na górnej krawędzi monitora znajduje się specjalny pasek świetlny proste i przede wszystkim spójne rozwiązanie: Żądane oświetlenie można ustawić bezpośrednio w miejscu pracy – niezależnie od oświetlenia sufitowego, okien i innych czynników.

Bez kleju, bez śrub: podświetlenie monitora Xiaomi umieszcza się na górnej krawędzi iMaca i utrzymuje się na swoim miejscu. Sama listwa świetlna LED jest magnetycznie przymocowana do uchwytu, a kąt można regulować. (Źródło obrazu: GIGA)

Lampka do monitora Xiaomi od razu stworzyła przyjemniejszą atmosferę na moim biurku. Ale dlaczego tak jest? Większość pozytywnego efektu przypisałbym klawiaturze. Odbija światło LED świecące z góry, tworząc rodzaj… wizualna przeciwwaga dla ekranu – wyraźna korzyść, szczególnie wieczorem. Trudno to opisać, ale być może niektórzy znają działanie telewizorów Philips z funkcją Ambilight: Co znajduje się wokół głównego źródła światła (=telewizor, monitor) wokół się dzieje, ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego wrażenia.

Łatwy w użyciu, ale nie inteligentny

Pasek świetlny Xiaomi ma kształt krążka pilot: Naciśnij, aby włączyć/wyłączyć, obróć, aby uzyskać jasność lub temperaturę barwową. Szybko się uczy i jest bardzo dyskretny na biurku.

Okrągły pilot działa bezprzewodowo (2,4 GHz) i zasilany jest 2 bateriami AA. Nie wykryłem żadnych zakłóceń z innymi urządzeniami (np. WLAN) (źródło zdjęcia: GIGA)

Pasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi, pasek świetlnyPasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi, pasek świetlny

Pasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi, pasek świetlny

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 listopada 2023 r., godzina 9:44

Sama listwa świetlna nie wymaga baterii, łączy się ją z wolną za pomocą kabla (w zestawie). Port USB-A w monitorze lub komputera i pobiera stamtąd potrzebną moc. Ponieważ jest to pasek świetlny nie Ponieważ jest to „inteligentny” gadżet z kontrolą aplikacji, automatyzacją i tym podobnymi, wyłącza się, gdy tylko gniazdo USB nie dostarcza już soku. W moim przypadku dzieje się tak, gdy całkowicie wyłączam iMaca. Gdy macOS znajduje się w trybie „uśpienia”, ekran jest wyłączony, ale pasek świetlny Xiaomi nadal otrzymuje zasilanie. Jeżeli Ci to przeszkadza (np. w nocy) to musisz skorzystać z pilota ręcznie Mam nadzieję

Opakowanie paska świetlnego monitora komputerowego Xiaomi Mi jest nie zrównoważone: Błyszczący karton z nadrukiem, plastik, pianka – Xiaomi powinno dokonać tutaj bardziej współczesnego wyboru. Przynajmniej baterie w pilocie są wymienne. są potrzebne AA (np. Eneloop na Amazon), nie są one uwzględnione.

Ładniejsze plecy mogą być zachwycające

Mój iMac (27 cali, 2017) wygląda świetnie z tyłu – ale tylko w stanie „fabrycznym”. Mając przewodową klawiaturę, zewnętrzny dysk twardy i listwę świetlną Xiaomi, szybko tworzy się bałagan w kablach estetyka tył się ściąga. Jasna naklejka produktu na ciemnym świetle również nie jest idealna.

Zasilanie pochodzi z gniazda USB-A z tyłu mojego iMaca. Kabel zwisa luźno, może muszę to zoptymalizować (źródło zdjęcia: GIGA)

Umierać Uchwyt na pasek świetlny nie wymaga kleju ani śrub. Można go po prostu umieścić na górnej krawędzi komputera iMac i dzięki swojej konstrukcji (elastyczny zawias) i własnej wadze trzyma się tam całkiem dobrze. Czego nie mogę wykluczyć: Można sobie wyobrazić, że niektóre monitory nie będą odpowiednie, na przykład dlatego, że są za grube (lub za cienkie) lub mają specjalną krzywiznę. Zewnętrzna kamera internetowa mogłaby przeszkadzać, a Light Bar również nie ma miejsca na laptopie. Ale jak mówiłem: wszystko w tym modelu iMaca jest świetne.

Szczegółowa ocena testu GIGA: Pasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi

KategoriaOcena (maks. 10)Zrównoważony rozwój6Przetwarzanie, wrażenia i design8Wydajność10Razem8.7Uwaga: Kategoria „Zrównoważony rozwój” liczy się jako 10 procent oceny ogólnej. W naszym artykule GIGA możesz dowiedzieć się, jak i dlaczego oceniamy zrównoważony rozwój.

Dane techniczne: Pasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi

Numer modeluMJGJD01YL (zobacz stronę producenta)Szerokość ok. 45 cm Oświetlenie 80 × 0,2 W LED (łącznie maks. 8 W), maks. 270 lumenów (regulowana), temperatura barwowa 2700 – 6500 K (regulowana) Zasilanie Światło: USB-A; Pilot zdalnego sterowania: 2 baterie AA (brak w zestawie)
Pasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi, pasek świetlnyPasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi, pasek świetlny

Pasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi, pasek świetlny

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 listopada 2023 r., godzina 9:44

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech