Kupuj tanie drewno opałowe przez Internet: Uważaj na te oferty

Kupuj tanie drewno opałowe przez Internet: Uważaj na te oferty

Czy to gaz, olej opałowy czy nawet ciepłownictwo – ceny mediów grzewczych gwałtownie rosną. Drewno jest również poszukiwane jak nigdy dotąd. Ceny rosną, a dostępność jest bardzo ograniczona. Sytuacja, w której podejrzane sklepy chcą zarobić przez internet.

Ogrzewanie jest drogim towarem tej zimy. Czy to gaz, ropa, elektryczność czy drewno, praktycznie wszystkie rodzaje energii doświadczyły w ostatnich miesiącach ekstremalnych eksplozji cen. Państwo wkracza w przypadku wielu paliw wzorcowych, takich jak gaz, a teraz także ropa. Ale jeśli używasz pieca lub systemu grzewczego na pelety, potrzebujesz drewna, które jest również drogie. Tutaj również musisz uważać na podejrzanych dostawców internetowych.

Podejrzane sklepy internetowe z drewnem opałowym: końca nie widać

Czy jako drewno opałowe, w postaci pelletu czy do kominka – a Okazje można znaleźć tylko przy odrobinie szczęścia. Centrum Doradztwa Konsumentów w Dolnej Saksonii ostrzega przed takimi rzadkimi szczęśliwymi trafami za pomocą tanich ofert i powiązanych sklepów.

„Nawet podczas kryzysu koronowego widzieliśmy, że wątpliwi dostawcy wykorzystują sytuację. wtedy są fałszywe sklepy do artykułów ogrodowych, leżaków i rowerów wystrzelonych z ziemi jak grzyby po deszczu. Teraz obserwujemy to samo zjawisko do kominka i drewna opałowego oraz pelletu drzewnego”powiedziała w oświadczeniu Kathrin Körber, ekspert prawny w centrum doradztwa konsumenckiego w Dolnej Saksonii.

Zdaniem rzeczników konsumentów, w Internecie można nie tylko znaleźć ekstremalne, czasem zawyżone ceny drewna, ale także fałszywe sklepy, które kuszą klientów szczególnie niskimi cenami. Kupujący powinni uważnie się przyjrzeć, aby wykryć fałszywe sklepy. Jest z tym jeden problem: podejrzani operatorzy stają się coraz lepsi.

Ponadto nazwy sklepów byłyby często zmieniane, więc ostrzeżenia o niektórych dostawcach są trudne. Centrum porad konsumenckich i tak wspomina o dwóch: buhler-energie.com oraz bitterlich-brennholz.com być dwoma fałszywe sklepy, którzy chcą zwabić kupców drewnem po najniższych cenach.

Dzięki generatorowi energii słonecznej na balkon nie ogrzewasz go, ale nadal pomaga to utrzymać niskie dodatkowe koszty:

Zdemaskuj fałszywe sklepy w Internecie: zawsze powinieneś zwracać na to uwagę

Czy mogą pomóc Sprawdź nazwy sklepów za pomocą wyszukiwarek. W przypadku podejrzanych dostawców często istnieją doświadczenia innych osób, których to dotyczy, które mogą dać ci nauczkę, zanim będzie za późno. Ważne jest również spojrzenie na nadruk: różne nazwy firm lub lokalizacja za granicą mogą wskazywać na fałszywy sklep. Jednak to, czy istnieje odcisk, nie wystarczy, ponieważ to również jest teraz często sfałszowane.

Felix Gräber, redaktor GIGA, ekspert od samochodów elektrycznych, mobilności i kwestii konsumenckich

Mała wskazówka dotycząca zakupów online, które zwykle nie stanowią problemu z drewnem: Zwróć uwagę na oferowaną metodę płatności. Najlepiej, żeby wybrany przez Ciebie sklep oferował płatność przy odbiorze, ja nie miałem z tym problemu. Często można wtedy wybrać między płatnością kartą a gotówką, czasem można też zapłacić zbliżeniowo telefonem komórkowym. Tak czy inaczej jesteś po bezpiecznej stronie. W razie wątpliwości nie płać z góry. Jeśli oferta jest rzeczywiście zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa, a do tego oferowana jest tylko zaliczka, wszystkie dzwonki alarmowe powinny dzwonić.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech