Kupowanie używanego iPhone’a i iPada: Musisz zwrócić na to uwagę

Kupowanie używanego iPhone’a i iPada: Musisz zwrócić na to uwagę

Jeśli chcesz kupić nowego iPhone’a, iPada lub Macbooka, nie zawsze musisz patrzeć na nowe urządzenia. Zamiast tego warto przyjrzeć się regenerowanej elektronice. W naszym artykule wyjaśniamy, którzy dilerzy są opłacalni i na co trzeba zwrócić uwagę.

Odnowiony iPhone, iPad lub Macbook od producenta

Jeśli chcesz mieć odnowione urządzenie Apple, możesz zajrzeć bezpośrednio do producenta. Na Odnowiony-Seite Apple oferuje między innymi używane iPhone’y (od iPhone’a 11 do 12 Pro Max), iPady i Macbooki oraz różne akcesoria i gadżety smart home. Jednak obniżki cen są ograniczone: odnowiony Macbook Air (13 cali) kosztuje 1349 euro (patrz Apple), co jest nawet droższe niż normalna cena (patrz Amazon).

Ale Apple poważnie podchodzi do „remontu generalnego”: według producenta odpowiednie urządzenia staną się jednym obszerny test poddawany jest m.in. systemowi operacyjnemu. Podobnie produkty dokładnie wyczyszczone. Wtedy oprócz urządzenia w zakres dostawy wchodzą nowe akcesoria.

Chcesz kupić nowego iPada, ale wybór Cię przytłacza? Mamy dla Ciebie 3 rekomendacje:

Rebuy and Co.: iPhone i iPad od sprzedawców używanych

Oprócz Apple inni sprzedawcy detaliczni oferują również używane i odnowione produkty Apple. Chociaż zwykle masz też jeden z nimi Gwarancja na elektronikę trzeba iść na kilka kompromisów w stosunku do producenta, ale za to się płaci niskie ceny.

Niektórzy sprzedawcy internetowi to:

W zależności od stanu, w jakim kupujesz odpowiednie urządzenie Ślady użytkowania na obudowie możliwy. Jednak opis sprzedawcy wyjaśnia, w jakim stopniu przedmiot jest zachowany. Inne wady: Akcesoria, które zwykle wchodzą w zakres dostawy, nie zawsze są oryginalnymi Apple. Wadliwe komponenty Apple mogły również zostać wymienione na komponenty innych producentów.

Wskazówka: Kupno używanego samochodu od renomowanego dealera zazwyczaj nie stanowi problemu i można sporo zaoszczędzić. Po otrzymaniu urządzenia należy niezwłocznie sprawdzić prawidłowość jego działania.

Przyjrzeliśmy się, jak Rebuy testuje elektronikę:

Bądź ostrożny przy sprzedaży prywatnej

Prywatny zakup, na przykład za pośrednictwem ogłoszeń eBay, jest znacznie mniej bezpieczny. Brak gwarancji, brak możliwości zwrotu, sprzedaję (w większości) nieznaną osobę. Istnieje duże niebezpieczeństwo “urządzenie do rękodzieła” zgadywać – innymi słowy: wyświetlacz lub inne elementy były w przeszłości wymieniane lub są po prostu zepsute.

Należy więc zrobić to jak najszybciej dokładnie obejrzyj używane urządzenie przed jego zakupem: Jakieś oznaki, że części zostały wymienione? Objawami mogą być np. przetarte elementy zewnętrzne lub różnice kolorystyczne między obudową a przyciskiem home. Jeśli więc masz możliwość przetestowania urządzenia przed jego zakupem, to jak najbardziej to zrób.

Jeśli sprzedawca wymienił akumulator, możesz poprosić o wystawienie faktury: Czy naprawy dokonał renomowany warsztat? W tym celu przemawia za sprzedającym posiadanie takich faktur jak również dowód zakupu i oryginalne pudełko posiadać. Nie zaszkodzi również poprosić o numer modelu urządzenia, jeśli dane techniczne są niekompletne.

Ważny: Oprócz sprawdzenia sprzętu należy również upewnić się, że ochrona przed kradzieżą poprzedniego użytkownika została dezaktywowana przez iCloud (Ustawienia → Konto → Gdzie jest → Znajdź mój iPhone) oraz że Apple ID został wylogowany z urządzenia (Ustawienia → Konto → Wyloguj). Jeśli ta funkcja nie jest wyłączona, możesz korzystać ze smartfona nawet po Przywrócenie ustawień fabrycznych nie używaj intensywnie.

Chcesz przeczytać więcej o zrównoważonym rozwoju? W takim razie mamy dla Ciebie odpowiednie artykuły:

GIGA poleca

Artykuł na temat zrównoważonego rozwoju w GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech