Koncepcja samochodu elektrycznego od Nissana: Batmobil może wyciągnąć z tego lekcję

Koncepcja samochodu elektrycznego od Nissana: Batmobil może wyciągnąć z tego lekcję

Nissan Hyper Force – samochód elektryczny, który odda sprawiedliwość Batmanowi

Nissan Hyper Force – samochód elektryczny, który odda sprawiedliwość Batmanowi

Podczas Japan Mobility Show japońscy producenci samochodów po raz pierwszy naprawdę popisują się w sektorze elektrycznym. Dzięki Hyper Force Nissan prezentuje koncepcję samochodu elektrycznego o ogromnej mocy. Projekt nie tylko przywodzi na myśl legendarny Batmobil Batmana, ale także innych supersportowców, którzy składają hołd komiksom. Nie szkodzi, że Nissan daje Hyper Force pełne 1000 kW mocy.

Elektromobilność

Moc 1000 kW: Nissan zachwyca samochodem elektrycznym Hyper Force

The Hyper Force od Nissana to pojazd koncepcyjny, który mówi sam za siebie:

Sportowy wygląd Hyper Force widać już na pierwszy rzut oka. (Źródło zdjęcia: Nissan)

Samochód elektryczny nie mógłby wyglądać bardziej ekscytująco. Ten tutaj potężny elektryczny sportowiec można zobaczyć, staje się natychmiast oczywiste. Choć na pierwszy rzut oka powinno to być oczywiste dla każdego, sama moc Hyper Force jest zaskakująca – nawet jeśli zadomowiła się już w nazwie koncepcji elektrycznej.

Ponieważ Nissan określa niemal absurdalnie wysoką moc w pełni elektrycznego układu napędowego Hyper Force 1000 kW – czyli pełny megawat. Odpowiedni około 1360 KM. Jak piszą nasi koledzy z Electrek, wszystko idzie pełną parą prawie mała elektrownia zjechał z linii montażowej Nissana.

Dla fanów, którzy teraz nie mogą się doczekać Hyper Force, właśnie w tym leży sedno sprawy: według kolegów W Nissanie nic nie wskazuje na to, że Nissan planuje Hyper Force jako pojazd seryjny. Elektryczny hipersamochód i cztery inne koncepcje prezentowane obecnie przez Nissana podczas Japan Mobility Show to raczej „symbole przyszłości” – mówi dyrektor generalny Nissana, Makoto Uchida.

Ale nadal będziesz mógł marzyć, a Nissan nadal będzie je spełniał jeden lub dwa szczegóły, aby je zasilić:

Mówi się, że Hyper Force czerpie energię z czystego akumulatora półprzewodnikowego.Dwa tryby jazdy: R = Racing, GT = Grand Touring; W przypadku R wnętrze samochodu jest podświetlane na czerwono, w przypadku GT na niebiesko.Cztery ruchome wyświetlacze rozmieszczone bezpośrednio wokół kierownicy dostarczają ważnych informacji dla najwyższych wymagań
Oprócz czterech ruchomych wyświetlaczy wokół kierownicy, w kokpicie znajdują się dodatkowe ekrany przedstawiające znane informacje. (Źródło zdjęcia: Nissan) Na pokładzie znajduje się własny napęd na wszystkie koła Nissana o nazwie „e-4ORCE”, co w połączeniu z ogromną mocą sugeruje, że Nissan instaluje silnik elektryczny na każde koło. Lekkie nadwozie, zoptymalizowany przepływ powietrza i specjalne koła zapewniające lepszą chłodzenie hamulców podkreślenie Sportowe ambicje Funkcje AR i VR mają uzupełniać Hyper Force. Na postoju kierowcy mogą używać samochodu elektrycznego jako konsoli do gier i ścigać się na cyfrowych torach bezpośrednio w samochodzie z kaskiem VR

The typowy japoński charakter Nissan podkreśla, prezentując Hyper Force na tle cyfrowego kwiatu wiśni:

Hyper Force wygląda naprawdę dobrze pod każdym kątem. (Źródło zdjęcia: Nissan)

Ani Batman, ani potencjalni prawdziwi klienci prawdopodobnie nie będą mogli kupić ani prowadzić takiego Hyper Force. Nie tylko samotny rycerz Gotham uroni łzę.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech