Klasa C jako samochód elektryczny: Mercedes sprawia, że ​​wejście marki jest drogie

Klasa C jako samochód elektryczny: Mercedes sprawia, że ​​wejście marki jest drogie

Na razie tylko jako koncepcja: Klasa C Mercedesa będzie elektryczna

Dzięki Concept CLA Class Mercedes pokazuje, dokąd zmierza firma ze Stuttgartu w zakresie nowej generacji samochodów elektrycznych. Pomimo ogromnego asortymentu, dzięki nowej technologii koszty powinny być utrzymywane w granicach. Prawdopodobnie już niedługo dowiemy się, jak Klasa C radzi sobie w roli samochodu elektrycznego.

Mercedes Concept CLA: elektryczna klasa C jako atrakcja techniczna

Klasa C będzie elektryczna, tyle wynika z koncepcji zaprezentowanej przez Mercedesa na targach IAA Mobility 2023 w Monachium. Jednak Mercedes nadal pozostawia sprawę otwartą, kiedy dokładnie nadejdzie czas. To właśnie sprawia, że ​​na to patrzysz seriennahe Koncepcja klasy CLA Do tego czasu chcę więcej:

Zajrzenie do środka pokazuje nowe ekrany MBUX. Koncepcja Mercedesa nie ukrywa też, że sercem mocy obliczeniowej jest chłodzony wodą układ Nvidia. (Źródło zdjęcia: Grupa Mercedes-Benz)

Ponieważ firma ze Stuttgartu poczyniła duże postępy w kontekście przyszłego „wejścia w markę Mercedes-Benz”:

Zasięg WLTP do 750 km Architektura ładowania 800 V do 400 km w 15 minut Niskie zużycie paliwa około 12 kWh/100 km Własny system operacyjny MB.OS Regulowane ekrany dotykowe na całej szerokości przodu zamiast klasycznej deski rozdzielczej Planowane cztery odgałęzienia: Coupé, Shooting Hamulec, dwa SUV-y

Mercedes jest dumny między innymi z tego Efektywności energetycznej. Według zapowiedzi nowy układ napędowy Conceptu CLA będzie na nim oparty Sprawność 93 proc no cóż – i tak ogromny skok w porównaniu z silnikami spalinowymi, ale konkurencja z napędem elektrycznym również by to przyćmiła. Dzięki Concept CLA firma ze Stuttgartu prezentuje także swoją nową platformę MMA, na której będą bazować przyszłe samochody elektryczne.

Fakt, że Mercedes przywiązuje dużą wagę do wydajności, był jasny od czasu powstania samochodu koncepcyjnego Vision EQXX. W seryjnej wersji CLA powinno znaleźć się jak najwięcej funkcji specjalnych tego nośnika technologii. W ten sposób się przepychają 30 procent lżejsze akumulatory zużycia energii przez samochód elektryczny średniej klasy. Zdaniem dyrektora ds. rozwoju Markusa Schäfera, Mercedes również je ma Znacząco obniżono koszty akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Systemy wspomagania mają za zadanie przygotować pojazd koncepcyjny do pełnego korzystania z autonomicznej jazdy na poziomie 2. Duża moc obliczeniowa jest również wymagana do obsługi „MBUXSuperscreen” i różnych innych funkcji cyfrowych. Mercedes wykorzystuje w tym celu technologię Nvidia. A chłodzony wodą SoC są bezpośrednio widoczne w przestrzeni na nogi.

Nowe samochody elektryczne od Mercedesa to nie okazje

Czas pokaże, czy oszczędności będą rzeczywiście zauważalne dla przyszłych klientów elektrycznej Klasy C. Według doniesień mediów Wersja seryjna może pojawić się już w 2024 roku. Jest mało prawdopodobne, aby do tego czasu wiele problemów kosztowych zostało rozwiązanych, a rozwiązanie ich tylko częściowo leży w rękach Mercedesa.

Obecna Klasa C z silnikiem spalinowym zaczyna się od nieco ponad 45 000 euro. Wersja elektryczna powinna zaczynać się od znacznie ponad 50 000 euro, jeśli to wystarczy. Rozpoczęcie pracy z marką będzie na pewno droższe.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech