KIA EV6 rok później: Nowa funkcja zmienia wszystko

KIA EV6 rok później: Nowa funkcja zmienia wszystko

Dla mnie Kia EV6 jest obecnie jednym z najlepszych aut elektrycznych na rynku. W szczególności technologia ładowania 800 V jest główną zaletą w porównaniu z innymi pojazdami. Ale Kia na początku nie wykorzystała w pełni swojego potencjału. Ta wada została wyeliminowana wraz z aktualizacją i wprowadzeniem wstępnego kondycjonowania baterii. Ponownie jeździłem Kią EV6 i wypróbowałem nową funkcję na dłuższą metę.

Wypróbowałem Kia EV6 z kondycjonowaniem akumulatora

Pod koniec 2021 roku przejechałem Kią EV6 ponad 1900 km w teście zimowym. Rok później i jedna większa aktualizacja oprogramowania później mogłem ponownie prowadzić dokładnie ten sam samochód. Kia w międzyczasie wprowadzono wstępne kondycjonowanie baterii, które klienci mogli zainstalować. Zimą zabrałem więc samochód na dłuższy wypad i wypróbowałem nową funkcję.

Nową funkcję znajdziesz w ustawieniach EV. (Źródło obrazu: GIGA)

W moim samochodzie testowym kondycjonowanie akumulatora było już włączone. Możesz to znaleźć po zaktualizowaniu swojej Kia EV w ustawieniach EV w sekcji nowa pozycja „Kondycjonowanie baterii”. Tam stawiasz haczyk, a bateria zostanie przygotowana, zanim dotrzesz do stacji szybkiego ładowania.

Potem wszystko w zasadzie dzieje się automatycznie. Jeśli zaplanujesz trasę i zapiszesz tam szybką ładowarkę jako miejsce docelowe lub jako miejsce pośrednie, to tak się stanie około 40 km przed przyjazdem rozpoczęto od wstępnego przygotowania akumulatora. Jeśli funkcja jest aktywna, nie zobaczysz już błyskawicy w lewym dolnym rogu symbolu baterii, ale płatek śniegu.

Gdy kondycjonowanie akumulatora jest aktywne, na ikonie akumulatora widoczny jest płatek śniegu. (Źródło obrazu: GIGA)

W ten sposób akumulator jest przygotowywany, zanim dotrze do stacji ładującej. Chociaż rok temu byłem w stanie ładować stosunkowo wolno zimą, pomimo dość energicznej jazdy, wstępne kondycjonowanie akumulatora Kia EV6 działa bardzo dobrze. Od razu po podłączeniu miałem dostępna jest bardzo duża pojemność ładowania.

Dzięki wstępnemu kondycjonowaniu akumulatora Kia EV6 ładuje się znacznie szybciej. (Źródło obrazu: GIGA)

Podczas gdy utknąłem na około 80 kW przez bardzo długi czas w niskich temperaturach, tutaj szybko się uruchamia. Prędkości od 150 do 200 kW Kilka razy docierałem bezpośrednio do startu. Tylko częściej byłem zwalniany, ponieważ musiałem dzielić stację ładującą. Autem jeździłem między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem i wtedy na parkingach było bardzo tłoczno. Tutaj w moim rodzinnym mieście udało mi się osiągnąć pełną moc z ładowarką EnBW 300 kW – około 199 kW. Ale nie było nic więcej.

Co Kia może zrobić jeszcze lepiej?

Zasadniczo jestem podekscytowany nowym przygotowaniem akumulatora Kia EV6. Ale jest kilka punktów, które Kia mogłaby jeszcze poprawić:

Więcej informacji: Kia powinna lepiej wyjaśnić, jak to działa w opisie kondycjonowania akumulatora. Na przykład funkcja jest bezużyteczna, jeśli jesteś w odległości mniejszej niż 40 km od stacji ładującej. Zasadniczo funkcja nie może być używana w mieście.Inna ikona: Chciałbym również wiedzieć, czy akumulator jest podgrzewany, czy chłodzony. Niezależnie od sytuacji widziałem tylko jeden płatek śniegu, co mnie zdezorientowało, biorąc pod uwagę niskie temperatury. Swoim stylem jazdy mogę również wpływać na to, czy mogę pomóc w wstępnym kondycjonowaniu akumulatora, jadąc wolniej lub szybciej.Ręczna obsługa: Nie każda stacja szybkiego ładowania jest zintegrowana z aplikacją nawigacyjną. Dlatego musiałem zrobić trochę sztuczki, aby móc korzystać z funkcji. Więc właściwie chciałem iść do nowej stacji szybkiego ładowania w restauracji, ale po prostu nie mogłem jej znaleźć w systemie nawigacyjnym. Dlatego skierowałem się do pobliskiej stacji szybkiego ładowania Allego. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ system nawigacji jest wtedy irytujący. Myślę, że byłoby lepiej, gdyby można było również ręcznie aktywować wstępne przygotowanie akumulatora bez konieczności korzystania z systemu nawigacji. Jest to możliwe w MG 4.

Wnioski dotyczące wstępnego kondycjonowania akumulatora w Kia EV6

Na stacji ładowania Allego jest tylko maksymalnie 150 kW. (Źródło obrazu: GIGA)

Ze względu na wstępne przygotowanie akumulatora, Kia EV6 jeszcze lepsza niż była. E-samochód świetnie przyciąga wzrok, na który ludzie wciąż zwracają uwagę (choć osobiście jeszcze bardziej podoba mi się czerwony model), oferuje niezwykle mocne właściwości jezdne, teraz ładuje się jeszcze szybciej niż wtedy i po prostu cudownie jeździ. Ale sama nowa funkcja wyniosła samochód na nowy poziom, ponieważ wyeliminowała codzienny problem.

Szkoda tylko, że nawet po roku problem z lekko chybotliwa kierownica nie naprawiona jeśli sam pojazd pozostaje na pasie ruchu. Skrytykowałem to już wtedy i było to również obecne w tym samochodzie testowym. Nie jest to złamana noga, ale w porównaniu do Kia Niro EV i Sportage, którymi też jeździłem na dłuższych trasach, gdzie problem nie istnieje, to szkoda. Denerwowałoby mnie to jako właściciela niezbyt taniej Kii EV6.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech