Karta kredytowa Amazon: Oto 8 najlepszych darmowych alternatyw

Karta kredytowa Amazon wkrótce zostanie wycofana z oferty i przez jakiś czas nie będzie dostępna dla nowych klientów. Jeśli szukasz teraz darmowej i atrakcyjnej alternatywy, podpowiemy Ci 8 najlepszych kart kredytowych Visa, Mastercard i American Express.

Amazonka

Karta kredytowa Amazon zostaje wycofana: 8 bezpłatnych alternatyw

To już oficjalne: karta kredytowa Amazon we współpracy z Landesbank Berlin zostanie wycofana 30 września 2023 r. Klienci mają teraz możliwość przejścia na kartę Visa Extra, ale kosztuje to 19,99 euro rocznie. Jeśli wolisz nadal mieć taki bezpłatną kartę kredytową Jeśli chcesz z niego skorzystać, zalecamy poniższe 8 alternatyw dla karty kredytowej Amazon. W przypadku niektórych możesz nawet skorzystać z bonusu powitalnego.

Tutaj przygotowaliśmy szczegółowy przegląd bezpłatnych kart kredytowych ze wszystkimi ich zaletami i wadami, a także kredytem początkowym:

Karta kredytowa Amazon – zalety i wymagania

Jakie mam zalety?

Kredyt na start w zmiennej kwociedo wykorzystania w AmazonJako klient Prime: Kredyt 3 proc przy wszystkich zakupach w Amazon bez Prime: 2-procentowy kredyt na wszystkie zakupy w AmazonDla wszystkich klientów: 0,5 procent na wszystkie inne zakupy online i offline kartą kredytową jako kredyt dla AmazonJako klient Prime: Brak ceny biletuJako klient inny niż Prime: Brak ceny biletu w pierwszym rokunastępnie 19,99 euro rocznie. W każdej chwili możesz zrezygnować ze swojej karty kredytowej Amazon

Jakie warunki muszę spełnić?

Być pełnoletnim i mieszkać w Niemczech.Jednorazowa identyfikacja za pomocą procedury PostIdent lub VideoIdent.

Jakie wady muszę zaakceptować?

Zasadniczo brak, jeśli jesteś klientem Prime Jest. Jako klient inny niż Prime musisz obliczyć, czy roczna opłata podstawowa począwszy od drugiego roku jest warta otrzymanych punktów. Z czysto matematycznego punktu widzenia karta jest opłacalna tylko wtedy, gdy wydajesz na Amazon więcej niż 1000 euro rocznie – 2 procent z 1000 euro to 20 euro, a zatem roczna opłata za kartę kredytową. Tacy „zaawansowani użytkownicy” Amazon i tak zwykle mają członkostwo Prime. Naszym zdaniem Prime jest tego wart prawie dla każdego, przegląd korzyści Amazon Prime znajdziesz na GIGA.DE. Jeśli chcesz, możesz bezpłatnie przetestować Amazon Prime przez 30 dni i przekonać się sam.

Końskie stopy? Nie, jeśli mądrze korzystasz z karty kredytowej: tak jak w przypadku wszystkich kart kredytowych, Ty powinni unikać ujemnych sald rachunków, w prostym języku angielskim: zadłużenie na karcie kredytowej. Dzieje się tak dlatego, że obowiązują stosunkowo wysokie stopy procentowe, wynoszące prawie 15 procent rocznie. Najlepiej przy składaniu wniosku w rubryce „pożądana stopa spłaty w przypadku płatności kartą kredytową” określić, że 100 procent kwoty będzie pobierane co miesiąc w formie polecenia zapłaty. W ten sposób możesz być po bezpiecznej stronie i zaoszczędzić sobie kosztów odsetek. Nawiasem mówiąc, możesz w dowolnym momencie zasilić swoją kartę kredytową za pomocą przelewu na konto czekowe, aby nie znaleźć się na obszarze ujemnym.

Jak korzystać z bonusów procentowych?

W zależności od Twojego statusu Prime/Non-Prime, otrzymasz punkty dodane do Twojego konta Amazon zgodnie z wartością procentową po zakupie na Amazon lub gdzie indziej. Na przykład, jeśli wydasz 10 euro na Amazon jako członek Prime, otrzymasz 30 punktów – jeden punkt odpowiada 0,01 euro, więc 30 punktów to 30 centów. Jeśli kupisz gdzie indziej, nadal będzie to 0,5 proc. Są to niewielkie kwoty, ale szybko się sumują i po kilku miesiącach sumują się do przyzwoitej kwoty – w zależności od tego, ile płacisz kartą kredytową. Przykładowo: dwukrotne tankowanie na stacji benzynowej za 50 euro i płatność zbliżeniowa kartą kredytową Amazon oznacza 50 centów na koncie kredytowym Amazon.

Saldo punktów możesz sprawdzić w obszarze logowania do zarządzania kartami kredytowymi:

W portalu bankowym dla karty kredytowej Amazon oraz poprzez aplikację (dostępną na iOS i Androida) możesz sprawdzić swoje aktualne saldo punktów oraz dowiedzieć się, ile kredytów zarobiłeś już w ciągu roku.
Mapa VISA Amazon.deMapa VISA Amazon.de

Landesbank Berlin AG

Mapa VISA Amazon.deMapa VISA Amazon.de

Landesbank Berlin AG

Przy następnym zakupie w serwisie Amazon masz możliwość wykorzystania punktów w celu obniżenia ceny towaru. Aby to zrobić, przy kasie wybierz swoją kartę kredytową jako metodę płatności, zaktualizuj saldo punktów i wykorzystaj je.

Punkty możesz wykorzystać płacąc na Amazon.de.

Jak zrównoważyć konto karty kredytowej?

Wszystkie płatności będą dokonywane za pośrednictwem miesięczne polecenie zapłaty usunięte z konta bieżącego. Można to zrobić w różnych stawkach, aż do 100 procent. W razie potrzeby możesz także przelać pieniądze, dane swojego konta znajdziesz w obszarze logowania.

Płatność ratalna jest teraz możliwa także przy zakupach indywidualnych

Od teraz możesz nie tylko spłacać w ratach cały rachunek karty kredytowej, ale także zakupy indywidualne od 100 euro. Kwalifikujące się zakupy są oznaczone symbolem w widoku transakcji bankowych kartą kredytową. Jest wtedy jeden do wyboru Płatność w ratach 3, 6, 9 lub 12 miesięcy. Efektywna roczna stopa oprocentowania jest zmienna i wyświetlana jest przed sfinalizowaniem zakupu ratalnego. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów, a odsetki naliczane są według niemieckiej metody kalkulacji odsetek (30/360). Pozostałe ustawienia dotyczące płatności pełnej lub częściowej pozostają niezmienione.

A co ze stopami procentowymi?

Aby uniknąć płacenia odsetek, zalecamy ustawienie stopy spłaty na 100 procent już od samego początku użytkowania. Oznacza to, że na koniec okresu rozliczeniowego wszystko, co zapłaciłeś kartą kredytową w danym miesiącu, zostanie obciążone poleceniem zapłaty.

Czy istnieje limit kredytowy?

Tak. Po otrzymaniu karty jest to kwota 210 euro, po udanej identyfikacji za pomocą PostIdent/VideoIdent zazwyczaj można uzyskać dostęp do kwoty 2500 euro.

Czy z karty może korzystać także mój partner?

Istnieje możliwość jednego Karta partnera skonfigurować bez dodatkowych kosztów. Partner musi także skorzystać z procedury Post lub VideoIdent w celu identyfikacji. Ponieważ kredyt początkowy jest dostępny tylko raz dla karty partnerskiej, uważamy, że mądrzej jest złożyć wniosek o dwie oddzielne karty kredytowe jednocześnie.

Czy mogę dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą mojej karty kredytowej Amazon?

Tak, karta je posiada Chip NFC. Oznacza to, że możesz płacić zbliżeniowo niemal wszędzie. W przypadku większych kwot (obecnie zwykle od 50 euro) wymagany jest PIN – zalecamy wcześniejsze jego ustawienie.

Karta kredytowa jest również kompatybilna z Google Pay. Oznacza to, że za każdym razem, gdy zrobisz zakupy za pomocą telefonu komórkowego – czy to na stacji benzynowej, czy w supermarkecie – otrzymasz 0,5% kredytu na koncie Amazon. Z biegiem czasu będziesz mieć całkiem sporo pieniędzy!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech