Kanał na Amazon Prime: Arthaus+ pozytywnie mnie zaskoczył

Kanał na Amazon Prime: Arthaus+ pozytywnie mnie zaskoczył

Możesz subskrybować dodatkowe kanały z filmami i serialami w Amazon Prime Video i Apple TV+. Do tej pory to ignorowałem, ale niedawno odkryłem Arthaus+. Oferta jest zaskakująco różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie.

Komentarz Stefana Bubecka.

Arthaus+: wartościowy kanał o szerokim zasięgu

Dla jednych etykieta „Arthaus” to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie – dla innych to swego rodzaju etykieta ostrzegawcza dla trudnego do przetrawienia materiału intelektualnego. Ja również dokonałem jak dotąd dość przybliżonego rozróżnienia: Disney+ i Amazon Prime Video koncentrują się w szczególności na bombowej akcji i kinie popcornowym, w Arte lub w Arthaus+ Jednak pokazywane są tylko sztuki kameralne z dużą ilością dialogów. Cóż, nie do końca miałem rację.

Arthaus+ to płatny kanał dodatkowy, zintegrowany z aplikacją Apple TV (źródło zdjęcia: GIGA)

Po pierwsze, jak zapewne wiele osób, mam do tej pory dodatkowe kanały z aplikacji do przesyłania strumieniowego ignorowane. Po co płacić więcej, skoro już płacisz za faktyczną usługę przesyłania strumieniowego? Ale ostatnio spontanicznie przezwyciężyłam siebie: 3,99 euro miesięcznie i wypróbuj za darmo przez 7 dni – możesz na niego kliknąć i zobaczyć, co tak naprawdę ma do zaoferowania Arthaus+. I zgodnie z oczekiwaniami, jest ich wszystkich: nudne, ulubione filmy wykształconej klasy średniej, zwycięzcy jakiegoś festiwalu filmowego, o którym nigdy nie słyszałeś, eksperymentalne filmy autorskie, których prawdopodobnie nikt poza autorem nie rozumie. Ale niespodzianka nastąpiła w bardzo krótkim czasie: chwileczkę, jest Tarantino „Pulp Fikcja”! I jest „La La Land”. Hej, „Ferris czyni cię smutnym”, „Grzechotnik”, „Amerykańskie piękno” I „Sicario” biorą udział! Większość z nich jest nieco starsza, ale zdecydowanie jest to dobra rozrywka, z którą nie potrzebujesz przewodnika wyjaśniającego ani dyplomu z kulturoznawstwa, aby się z nią zapoznać.

Obejrzyj jeszcze raz i w końcu nadrób zaległości

Jodie Foster i Kristen Stewart w Panic Room (źródło zdjęcia: Imago / Columbia Pictures / Merrick Morton) Oglądaj Arthaus+ na Amazon Prime Video

Niektóre filmy widziałem już wiele, wiele lat temu. Mam z nią miłe wspomnienia: „Pokój paniki”, „Zapaśnik”, „Od zmierzchu do świtu” Lub „Szalona podróż Billa i Teda w czasie”. Warto przyjrzeć się im jeszcze raz, nie ma co do tego wątpliwości. Mogę też uzupełnić kilka luk i pomyśleć na przykład o Stevenie Spielbergu „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” w końcu zajrzyj. I szczerze mówiąc, czasami mam ochotę na wyrafinowane jedzenie, które reaktywuje mózg po intelektualnych bzdurach typu „Transformers – The Revenge”. Być może „Mulholland Drive – Ulica Ciemności” Lub „Noc na ziemi”? Zobaczmy.

Arthaus+ jest dostępny na Amazon Prime Video i Apple TV+ jako kanał dodatkowy. Od listopada 2023 roku dostępna jest także samodzielnie jako niezależna „aplikacja Arthaus+” (patrz informacja prasowa). Koszty wynoszą zawsze 3,99 euro miesięcznie.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech