iPhone ciągle uruchamia się ponownie lub wyłącza?

iPhone ciągle uruchamia się ponownie lub wyłącza?

Niektórzy użytkownicy iPhone’a zauważają, że urządzenie iOS uruchamia się ponownie i nie uruchamia się prawidłowo. W większości przypadków nie jest to wada sprzętu, ale błąd oprogramowania. W zaledwie kilku krokach problem można rozwiązać i iPhone’a można ponownie normalnie używać. Niektórzy użytkownicy zgłaszają obecnie, że ich urządzenie iOS wyłącza się samoczynnie w nocy.

Nie ma jasnego powodu, dla którego iPhone ciągle uruchamia się ponownie. Zależy to od tego, czy iPhone w ogóle się już nie uruchomi, czy też wyłączy się po krótkim czasie użytkowania. Dlatego wykonaj kolejno poniższe kroki, aby dotrzeć do sedna problemu.

iPhone sam się wyłącza w nocy?

Niedługo po aktualizacji do iOS 17.0.3 pojawiało się coraz więcej doniesień o tym, że iPhone automatycznie wyłącza się w nocy. Osoby, których to dotyczy, nie mogą odblokować swojego urządzenia bezpośrednio po przebudzeniu za pomocą Face ID lub Touch ID, zamiast tego widzą pole do wpisania kodu dostępu (źródło: Reddit). Jeśli więc zauważysz, że Twój iPhone uruchomił się ponownie w ciągu nocy, nie jesteś sam. Prawdopodobnie odpowiada za to błąd w iOS 17.0.3. Ponadto uważa się, że szczególnie dotknięci są użytkownicy, którzy ładują baterie iPhone’a przez noc. W ustawieniach iOS możesz sprawdzić, jak długo iPhone był wyłączony w nocy, w sekcji „Bateria” w „Stan baterii”. Nadal nie ma informacji ze strony Apple, czy przed planowaną aktualizacją do iOS 17.1. wprowadzono mniejszą poprawkę błędu.

iPhone w bootloopie już się nie uruchamia: rozwiązania

Nawet niezależnie od aktualizacji iPhone’a może się zdarzyć, że iPhone sam się wyłączy lub będzie uruchamiał się ponownie. Jeśli w ogóle nie możesz uzyskać dostępu do ustawień iOS, ponieważ iPhone utknął w pętli rozruchowej, powinieneś przełączyć iPhone’a w tryb konserwacji, znany również jako „tryb DFU”.

Możesz zapisać swój iPhone za pośrednictwem iTunes (źródło obrazu: GIGA)

Podobnie jak w przypadku przywracania, wszystkie dane zostaną usunięte. Dodatkowo zostaje przeinstalowany cały system operacyjny. Tak to się robi:

Łączy to iPhone początkowo podłączony do komputera kablem i otwórz tam iTunes.Na krótko naciśnij Przycisk zwiększania głośnościa następnie krótko Przycisk zmniejszania głośności.Wciśnij Przycisk boczny na krawędzi obudowy, aż ekran zgaśnie. Przytrzymaj przycisk, a także naciśnij przycisk zmniejszania głośności. Trzymać się oba przyciski przez około 5 sekund wciśnięty. Zwolnij boczny przycisk. The Przycisk zmniejszania głośności nadal trzymasz.
Zresetuj iPhone'a: ​​przywróć ustawienia fabryczne

Teraz ekran iPhone’a powinien pozostać czarny. Urządzenie iOS znajduje się w trybie DFU. W iTunes pojawia się komunikat „Wykryto iPhone’a w stanie konserwacji”. Teraz możesz korzystać z opcji odzyskiwania iPhone’a w iTunes.

Nawet jeśli iPhone zamoczy się, może wystąpić pętla rozruchowa. W takim przypadku najpierw należy pozostawić urządzenie iOS wyłączone na chwilę i poczekać, aż całkowicie wyschnie.

Jeśli to nie pomoże, bateria iPhone’a może być uszkodzona. W takim przypadku bateria nie jest już w stanie zapewnić mocy wymaganej do uruchomienia, co powoduje, że iPhone wchodzi w „pętlę rozruchową”. W takim przypadku należy wymienić baterię. Inne komponenty, takie jak uszkodzony aparat lub pamięć RAM, mogą również powodować nieprawidłowe uruchamianie iPhone’a.

iPhone ciągle uruchamia się ponownie i nie uruchamia się

Jeśli iPhone uruchomi się ponownie dopiero po krótkiej chwili, mogą istnieć inne przyczyny:

Mógł wystąpić problem z ostatnią aktualizacją iPhone’a. Dlatego wykonaj aktualizację ponownie. Wykonaj wymuszone ponowne uruchomienie. Wiele problemów z oprogramowaniem można łatwo rozwiązać w ten sposób. Upewnij się, że Bateria naładowana i nie jest spożywany zbyt dużo. Bardzo napięte baterie w starych iPhone’ach również mogą samoistnie paść, mimo że nadal wyświetla się wiele procent.Spróbuj także baterię zostać całkowicie rozładowany a następnie załaduj go całkowicie.Może któryś też zadziała wadliwa aplikacja do ponownego uruchomienia. Sprawdza, czy błąd można przypisać do konkretnej aplikacji i usuwa winowajcę z urządzenia.

Jeśli błąd nadal występuje, należy zresetować iPhone’a do ustawień fabrycznych. Jeśli to konieczne, utwórz wcześniej kopię zapasową, aby żadne dane nie zostały utracone. Nawet jeśli iPhone’a można używać przez chwilę przed ponownym uruchomieniem, zresetowanie go w trybie DFU może pomóc w rozwiązaniu problemu. Jeśli to nie zadziała, skontaktuj się ze wsparciem Apple w swojej sprawie.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech