iPhone 14 coraz bardziej osobliwy: Apple nadaje telefonowi nowy wygląd

iPhone 14 coraz bardziej osobliwy: Apple nadaje telefonowi nowy wygląd

Doniesienia o iPhonie 14 nie zatrzymują się i w tej chwili przewracają się. Najnowszy zamach stanu: telefon komórkowy Apple ma unikalny wygląd wyświetlacza, którego nigdy wcześniej nie widziano w tej kombinacji. Zniknęły obawy, że w przyszłości smartfony nie będą już odróżniać się od urządzeń z Androidem.

Jedno jest pewne: iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max nie będą już miały notcha i tym samym zrezygnują z notcha wyświetlacza, który wcześniej charakteryzował markę. Do tej pory plotki przewidywały, że następnym rozwiązaniem będzie pojedyncza kamera (konstrukcja dziurkacza) lub kamera wycięta w formie pigułki. Oba są akceptowalne dla klientów, co potwierdza niedawna ankieta.

iPhone 14 Pro (Max): Apple przebija dwa otwory

Jeśli to prawda, iPhone 14 Pro (Max) będzie wyglądał jak każdy inny telefon z Androidem. Takie są obawy ekspertów. Jako przykład należy przytoczyć opinię naszego kolegi z GIGA, Piotra Hryciuka. Ale nie musi się już martwić, ponieważ dobrze poinformowany znawca i ekspert od pokazów Ross Young przepowiada wcześniej unikalne rozwiązanie tego dylematu. Chce wiedzieć, że Apple zintegruje jednocześnie mały otwór na kamerę i kształt pigułki (Źródło: Ross Young przez MacRumors) Ergo: Dwa otwory zamiast tylko jednego. Nic takiego jeszcze nie ma – nawet od żadnego producenta Androida. IPhone byłby więc nadal bezbłędnie rozpoznawalny.

Ale dlaczego Apple wybiera tę drogę i musi wybić dwie dziury w wyświetlaczu? Young mówi, że mniejszy otwór prawdopodobnie pomieści projektor Face ID, podczas gdy wycięcie w kształcie pigułki ma pomieścić przednią kamerę i kamerę na podczerwień Face ID. Wyeliminowałoby to również potrzebę ukrywania czujników Face ID pod wyświetlaczem. Technologia Apple nie jest jeszcze tak daleko. W końcu producent musi wybrać taki projekt z dwoma wycięciami i nie ma innego wyjścia.

Ważne, aby wiedzieć: jak już wspomniano, tylko iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max będą miały ten nowy projekt przodu. Dwa standardowe modele iPhone 14 i nowy iPhone 14 Max z 6,7-calowym wyświetlaczem nadal będą miały notch . Apple prawdopodobnie ponownie zaprezentuje nowe telefony komórkowe we wrześniu.

Istnieją również cztery modele iPhone'a 13, ale iPhone 13 mini jesienią nie doczeka się następcy:

Więcej pikseli do aparatu

W tym samym czasie ponownie potwierdza się kolejna plotka z innych miejsc. iPhone 14 Pro ma mieć aparat o rozdzielczości 48 megapikseli – ogromny krok dla Apple (źródło: Trendforce). Warto wspomnieć: chociaż aparat znacznie się poprawiał z każdą generacją iPhone'a, Apple nie zwiększył rzeczywistej liczby megapikseli od czasu iPhone'a 6s, a tym samym nie od siedmiu lat.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech