iPad: sprawdź stan baterii

iPad: sprawdź stan baterii

Po miesiącach lub latach użytkowania bateria iPada również stopniowo się zużywa. Jeśli chcesz sprawdzić aktualny stan lub kupiłeś używany tablet Apple, możesz sprawdzić stan baterii na iPadzie.

iPhone oferuje prosty podgląd stanu baterii bezpośrednio w ustawieniach. iPad nie wyświetla jednak stanu baterii. Aby uzyskać informacje na temat akumulatora, należy postępować nieco inaczej.

Jak sprawdzić stan baterii na iPadzie?

Aby sprawdzić stan baterii iPada, musisz wykonać kilka dodatkowych kroków. Wiele informacji można znaleźć w danych analitycznych z iPada. Postępuj w ten sposób:

Kontroluje Ustawienia iPada. Wywołuje sekcję „Prywatność” NA. Stuknij w wpis „Analiza i doskonalenie„. Następnie aktywuj opcję „Udostępnij analizę iPada„. Kontynuuj z opcją „Dane analityczne„. Pobiera najwyższy wpis z częścią „Analiza-20xx“ i zakończenie “.synced”. Czasami dane są ukryte za nazwami plików, takimi jak „log-zagregowane-xxxx„, gdzie „x” oznacza odpowiednią datę. Wybierz “Podział“-Opcja. Wyślij dane do komputera PC lub Mac za pośrednictwem poczty elektronicznej lub zrzutu. Plik można otworzyć na komputerze z rozszerzeniem dowolny edytor tekstu otwarty. Poszukaj tam linii z terminami „Maksymalny procent wydajności” I “Normalna pojemność ładowania„.

Wskazówka: Jeśli masz w pobliżu sklep Apple Store, możesz także zlecić odczytanie informacji o stanie baterii pracownikowi na miejscu. W ten sposób umawiasz się na spotkanie.
Tablety: jak znaleźć ten właściwy

Wejście “Maksymalny procent wydajności„ pokazuje w procentach, jaką moc akumulator może jeszcze osiągnąć przy pierwotnej pojemności. Za pomocą drugiej wartości możesz znaleźć maksymalną osiągalną wartość w miliamperogodzinach (mAh).

Pokaż stan baterii na iPadzie

Im niższa pojemność, tym bardziej obciążony jest akumulator. Przy regularnym użytkowaniu maksymalny poziom naładowania akumulatora spada i może mniej zmagazynowanej energii elektrycznej stać się. Oznacza to, że proces ładowania nie trwa już tak długo, jak w przypadku nowego urządzenia. Sam Apple twierdzi, że po 1000 pełnych cyklach ładowania akumulatory iPada powinny nadal mieć około 80 procent swojej pierwotnej pojemności (źródło: Apple). Jeśli baterie są szczególnie stare lub zużyte, może warto je wymienić.

Apple iPad mini (2021, 256 GB)Apple iPad mini (2021, 256 GB)

Apple iPad mini (2021, 256 GB)

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 6 lutego 2024 r., godzina 14:06

iPad: sprawdź stan baterii – to też tak działa

Jeśli określona metoda nie działa lub potrzebujesz dalszych informacji, pomocne mogą okazać się dodatkowe aplikacje. Nie można ich jednak uruchomić bezpośrednio na iPadzie, ale tylko na podłączonym komputerze Mac. Możesz na przykład skorzystać z aplikacji kokosowej Battery (do pobrania). Podłącz iPada do urządzenia macOS kablem i otwórz program. Następnie możesz wybrać iPada w menu i wyświetlić różne informacje, takie jak pojemność i stan baterii.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech