Instalowanie nowego grzejnika gazowego lub pompy ciepła: tak to działa z rzemieślnikiem

Instalowanie nowego grzejnika gazowego lub pompy ciepła: tak to działa z rzemieślnikiem

Jeśli obecnie potrzebujesz nowego systemu grzewczego, nie jest to łatwe. Wielu rzemieślników ma zaplanowane miesiące i nie może zrobić więcej, aby zainstalować nowe systemy grzewcze. Jeśli chcesz odbudować już teraz, musisz spodziewać się długiego czasu oczekiwania. Ale nadal istnieją sposoby, dzięki którym możesz przynajmniej skontaktować się z rzemieślnikiem.

Sięgnij po majsterkowicza po nowe ogrzewanie

Jeśli chcesz teraz zainstalować nowy system ogrzewania gazowego lub pompę ciepła, to masz złą rękę. Nawet jeśli masz pieniądze i jesteś zdeterminowany, obecnie zawodzą przede wszystkim inżynierowie ogrzewania. Rzemieślnicy są bardziej poszukiwani niż przez długi czas. Albo szybko zainstalować ogrzewanie gazowe przed ewentualnym zakazem od 2024 r., albo zainstalować pompę ciepła, aby oderwać się od paliw kopalnych.

Księgi zamówień są pełne. Nie tylko na kilka miesięcy, ale na ponad rok. obecnie Czas oczekiwania na nowe zamówienie co najmniej rok, zwykle dłuższe. Zapytałem znanego inżyniera ciepłownictwa, którego firma ma pełne księgi zamówień do połowy 2024 roku. W pierwszej kolejności instalowane są tam tylko pompy ciepła. Systemy ogrzewania gazowego i olejowego są tylko naprawiane lub serwisowane.

Aby nakłonić rzemieślnika do zainstalowania grzejnika gazowego lub pompy ciepła, należy Nie odbieraj telefonu ani nie pisz e-maila. Firmy są obecnie zasypane zapytaniami i zwykle nie odbierają już telefonów ani nie odpowiadają na e-maile. Zamiast tego każdy pracownik jest wykorzystywany do realizacji projektów.

Obecnie istnieją tylko trzy sposoby na skontaktowanie się:

Znasz kogoś, kto zna kogoś: W tej chwili nadal możesz coś zmienić w kontaktach. W ten sposób możesz przynajmniej umówić się na konsultację, która nie nastąpi za mniej więcej rok i co najwyżej można ją umówić, gdy pojawi się sprzęt. W rzeczywistości instalacja pompy ciepła zwykle zajmuje tylko kilka dni, gdy wszystko jest na swoim miejscu. Jeśli brakuje go gdzie indziej, wstawiane są również inne zamówienia. Mówię z własnego doświadczenia, kiedy mój kocioł gazowy musiał zostać przebudowany. Nagle wszystko stało się w krótkim odstępie czasu, ponieważ kolejne spotkanie zostało odwołane. Wykorzystaj więc każdą zaletę, o której możesz pomyśleć.
Jadąc do pracy: Wielu rzemieślników nie odbiera już telefonów i nie odpowiada na maile, ale zwykle mają godziny otwarcia w firmie. Tam możesz bezpośrednio przedstawić swoje obawy i przynajmniej zostawić swoje dane, aby móc umówić się na konsultację w dającej się przewidzieć przyszłości. Tak zrobiłem montując drzwi do mojego nowego mieszkania, ponieważ żadna firma nie odpowiadała na moje maile. Nie oznacza to oczywiście, że powinieneś prześladować rzemieślników. Po prostu wpadaj od czasu do czasu, a może będziesz miał szczęście.
Portale internetowe: Jeśli szukasz tylko lokalnie, niepotrzebnie się ograniczasz. Nie każda firma rzemieślnicza jest w pełni wykorzystana. Korzystaj więc z portali internetowych, takich jak MyHammer, aby szukać tam rzemieślników lub składać zamówienia. W ten sposób możesz znaleźć firmę, która może dostarczyć Ci nowy system grzewczy.

Co warto wiedzieć o pompie ciepła:

Nie róbcie sobie fałszywych złudzeń

Jeśli potrzebujesz teraz nowej grzałki, nie powinieneś mieć fałszywej nadziei, że zostanie ona szybko przetworzona. Wiele osób chce teraz odbudować i robi to. Od przyszłego roku ma być instalowanych 500 000 pomp ciepła rocznie. W Niemczech brakuje wykwalifikowanych pracowników. Jeśli zostanie wprowadzony zakaz nowych systemów ogrzewania gazowego i olejowego, sytuacja raczej się pogorszy niż poprawi. Jednak wiele firm z ufnością patrzy w przyszłość, ponieważ księgi zamówień są pełne i wszystko jest przetwarzane jedno po drugim.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech