Imponująca innowacja: aplikacja, która zmienia przyszłość Apple Vision Pro

Imponująca innowacja: aplikacja, która zmienia przyszłość Apple Vision Pro

Apple Vision Pro wreszcie jest dostępny od początku 2024 roku. Oprócz funkcjonalności urządzenia, o jego sukcesie zadecydują dostępne aplikacje.

Latem 2023 roku Apple po raz pierwszy od prawie ośmiu lat ogłosił zupełnie nową kategorię produktów. Po tym, jak Apple Watch był ostatnio naprawdę ważną innowacją, Apple Vision Pro jest teraz nowicjuszem technologicznego giganta. Urządzenie wreszcie można kupić w sprzedaży od 2 lutego 2024 roku, ale początkowo wyłącznie w USA. Zestaw słuchawkowy, który Apple nazywa komputerem przestrzennym, jest urządzeniem rzeczywistości mieszanej i dlatego może być używany zarówno jako zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej, jak i zestaw do rzeczywistości rozszerzonej. Aplikacja wideo opracowana specjalnie dla tego urządzenia może teraz mieć trwały wpływ na przyszłość Apple Vision Pro. Powiemy Ci, co to jest tutaj.

Apple Vision Pro nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży w tym kraju. Jeśli jednak chcesz zrobić pierwsze wrażenie na temat najnowszego urządzenia Apple, to najlepiej obejrzyj nasz film o urządzeniu.

Aplikacja TikTok dla Apple Vision Pro

Od oficjalnego rozpoczęcia sprzedaży, oprócz recenzji samego urządzenia, ważnym tematem rozmów są cechy Apple Vision Pro. Własny system operacyjny zestawu słuchawkowego, VisionOS, jest kompatybilny z systemami iOS i iPadOS, czyli systemami operacyjnymi iPhone'a i iPada. Niemniej jednak to przede wszystkim aplikacje opracowane specjalnie dla Vision Pro wzbudziły zainteresowanie fanów. Oprócz własnych aplikacji Apple, takich jak Apple TV, Notes czy Photos, dostawca technologii jest szczególnie zainteresowany zaangażowaniem innych znanych firm, które opracowują specjalnie dla Apple Vision Pro. Jedną z kluczowych firm, która właśnie to zrobiła, jest TikTok. Popularność aplikacji wideo stale rośnie, a aplikacja opracowana specjalnie dla Vision Pro może zabezpieczyć przyszłość nowego sprzętu Apple, jeszcze bardziej zwiększając atrakcyjność najnowszego urządzenia Apple. Tym bardziej, że jedna z najbardziej znanych aplikacji wideo początkowo odrzuciła Apple.

TikTok zamiast YouTube na Apple Vision Pro

W ciągu zaledwie kilku tygodni TikTok ogłosił, że firma opracuje własną aplikację dla Vision Pro i poszedł w jego ślady. TikTok jest już dostępny dla Vision Pro i tym samym pokonuje YouTube, jednego z samozwańczych konkurentów TikToka. Ponieważ platforma wideo YouTube, taka jak Netflix i Spotify, początkowo odrzuciła Apple Vision Pro. Aplikacje na trzech platformach rozrywkowych nie są obecnie kompatybilne z systemem VisionOS. Jeśli chcesz korzystać z Netflix, Spotify lub YouTube na swoim Vision Pro, możesz to zrobić tylko za pośrednictwem przeglądarki z przeglądarką Safari. Niewygodne i korzystne dla TikTok, który stworzył wciągające wrażenia dzięki specjalnie opracowanej aplikacji VisionOS. Wersja Tiktok na system VisionOS jest ważnym atutem nie tylko dla Apple, ale także dla samej platformy wideo, która chce jeszcze bardziej zwiększyć swoją dominację.

Aplikacja TikTok Vision Pro może to zrobić

Wersja aplikacji TikTok Vision Pro koncentruje się przede wszystkim na większym skupieniu na krótkich filmach. Prawie wszystkie przyciski, które zwykle znajdują się nad wideo, przenoszą się na krawędzie ekranu wideo.

Wersja TikTok na system VisionOS jeszcze bardziej skupia uwagę na samych filmach.Wersja TikTok na system VisionOS jeszcze bardziej skupia uwagę na samych filmach. (© TikTok)

W porównaniu np. z aplikacją TikTok na iPhone'a, otwierane komentarze nie zmniejszają już rozmiaru wideo, ale przenoszą się na własny ekran. Oznacza to, że użytkownicy mogą korzystać z obu rozwiązań jednocześnie, bez ograniczeń. Według TikToka przełamanie granic przestrzennych, dzięki któremu Vision Pro jest możliwy, jest dla dostawcy szansą na zaoferowanie jeszcze bardziej wszechstronnego doświadczenia użytkownika. Dzięki tzw. funkcji przestrzeni współdzielonej oferowanej przez Vision Pro, W przyszłości użytkownicy będą mogli jednocześnie oglądać filmy na TikToku i pracować w innych aplikacjach. Funkcja ważna zarówno dla Apple, jak i TikTok, ponieważ zapewnia obu firmom jeszcze większą interakcję z użytkownikiem.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech