Ile kont bieżących możesz mieć?  Tak twierdzi Schufa

Ile kont bieżących możesz mieć? Tak twierdzi Schufa

Czasami banki oferują promocje dla nowych klientów, w ramach których otrzymasz nowy bonus za nowe konto rozliczeniowe. Jeśli posiadasz już aktualne konto bankowe i chciałbyś skorzystać z oferty, być może zastanawiasz się, ile rachunków rozliczeniowych możesz posiadać.

Istnieją również inne przypadki, w których chcesz otworzyć drugie konto. Można na przykład zarządzać finansami wspólnie we współdzielonym mieszkaniu lub z partnerem, bez konieczności korzystania z istniejącego konta bankowego.

Niekończące się konta czekowe? Tak twierdzi Schufa

W zasadzie nie ma ograniczeń co do liczby rachunków bieżących. Zatem nie ma prawa zabraniającego posiadania więcej niż jednego konta. Również Banki nie precyzują tego w swoich wytycznychże musisz mieć konto czekowe wyłącznie u nich, a u innych dostawców jest to zabronione. Nie powinieneś jednak spieszyć się i tworzyć nowego konta za każdym razem, gdy pojawia się promocja bonusowa. Niektóre ograniczenia i warunki czy są takie, które warto rozważyć:

Nawet jeśli nie ma wymogu prawnego dotyczącego maksymalnej liczby rachunków bieżących, Schufa mógłby pośrednio ograniczyć liczbę. Z każdym nowo zarejestrowanym kontem rozliczeniowym wynik Schufa spada. Z jednej strony oznacza to, że banki mogą odrzucić wniosek o założenie nowego konta ze względu na zbyt złą ocenę. Z drugiej strony słaby wynik może uniemożliwić Ci prowadzenie innych spraw, takich jak umowa na telefon komórkowy czy szukanie nowego mieszkania. Czynniki te wpływają również na wynik Schufa. Każdy bank ma dostęp do danych Schufa, jeśli chcesz otworzyć konto. W ten sposób chcesz się chronić przed możliwymi opóźnienia w płatnościach i inne problemy chronić z klientami. Nie ma ogólnych wskazówek, dla ilu kont bieżących wynik jest zły. Z dodatkowym kontem powinno być mniej problemów, ale wartość Schufa zależy od wielu różnych czynników. Na swojej stronie internetowej Schufa wskazuje, że „więcej niż dwa rachunki bieżące […] źle z punktu widzenia wyniku” Czy.

Czy dozwolone jest posiadanie 2 kont?

Jeśli chcesz otworzyć nowe konto, należy również pamiętać, że wiele banków opłata za zarządzanie kontem wznosić. W niektórych przypadkach opłata zależy również od minimalnej kwoty pieniędzy otrzymywanych miesięcznie lub jest zniesiona tylko wtedy, gdy przelejesz na nią swoje pieniądze. Dlatego zawsze sprawdź warunki, zanim zechcesz otworzyć nowe konto bankowe.

Kasy oszczędnościowe: 5 odpowiedzi na pytania, które zadaje sobie (prawie) każdy

Kolejną wadą posiadania zbyt wielu kont bieżących jest ryzyko Przegląd jego finansów przegrywa. W przypadku wielu kont musisz także zwracać uwagę na wyciągi z konta, a także pieniądze wpływające i wypływające w różnych miejscach. Każde konto zazwyczaj posiada limit debetu. Wielokrotne „kredyty w rachunku bieżącym” jednocześnie mogą być oznaką ryzyka kredytowego dla operatorów banków. Jeżeli spłaty nie zostaną dokonane, w przypadku przekroczenia limitu kredytu w rachunku bieżącym mogą zostać naliczone wysokie stopy procentowe, co może jeszcze bardziej obniżyć wynik Schufa. Dzięki tym trikom możesz poprawić swój wynik.

Wskazówki dotyczące czytania

Marka Kratzenberga

Nawet jeśli masz negatywny wpis w Schufa, możesz przynajmniej poprosić o nowe konto. Dzięki Schufa im dłużej masz konto w banku, tym bardziej jesteś godny zaufania – pod warunkiem, że w przeszłości nie wystąpiły żadne opóźnienia w płatnościach ani inne podobne zdarzenia.

Wniosek: Nie jest zabronione posiadanie więcej niż 1 konta rozliczeniowego. W wielu sytuacjach życiowych drugie konto ma naprawdę wiele zalet. Nie należy jednak przesadzać i np. nie otwierać rachunków rozliczeniowych tylko po to, by odebrać ewentualny bonus.

Gotówka DKB

Mój bank – Raiffeisenbank w Hochtaunus

Konto rozliczeniowe Sparda Hessen

Inteligentne konto rozliczeniowe C24

Najlepszy Giro w Santander

Konto rozliczeniowe N26 online

Plusy i minusyPrzy miesięcznym wynagrodzeniu w wysokości 700 € jesteś aktywnym klientem i masz zalety Brak własnych oddziałów Przelew za pokwitowaniem kosztuje 2,95 € za transakcję Przelew za pokwitowaniem kosztuje 5 € za transakcję Wysokie oprocentowanie debetu Do 2,5% zwrotu gotówki z transakcji kartą. 22,80 € rocznie dla Girokarta. Nie dotyczy to sytuacji, gdy konto jest używane regularnie (od 2 poleceń zapłaty w miesiącu) Bezpłatny przelew w czasie rzeczywistym Utworzenie lub zmiana zleceń stałych kosztuje 1,50 € za każde zlecenie 49%10,55%13,15%WypłataBez ograniczeń. ponad 61 000 maszyn (stan na 2015 r.) Bez ograniczeń. 17 000 maszynNieograniczona. 2800 maszyn bezpłatnie dwa razy w miesiącu, w przeciwnym razie 2 €. Bezpłatnie 4 razy w miesiącu tylko w supermarkecie, w przeciwnym razie 2 €. 2800 maszyn. 3x miesięcznie za darmo, poza tym 2 €. Kompatybilny z Google i Apple Pay Dostępne w DKBMój bank – Raiffeisenbank w Hochtaunus Konto rozliczeniowe Sparda Hesse Konto rozliczeniowe Smart C24 Konto rozliczeniowe Santander Best GiroN26 online

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech