Huawei Mate Xs 2 w teście: można się zginać

Huawei Mate Xs 2 w teście: można się zginać

Wraz z Mate Xs 2 Huawei wprowadził na rynek składany telefon komórkowy, który jest zgodny z dokładnie odwrotną koncepcją Samsunga. Smartfon nie jest składany, a wyginany na zewnątrz. O tym, czy koncepcja Huawei Mate Xs 2 przekonuje w codziennym użytkowaniu, opowiem Wam w raporcie z testu.

Huawei Mate Xs 2 w teście: wniosek

Ocena GIGA: 6,7 / 10

Huawei Mate Xs 2 mógłby być jednym z najlepszych składanych telefonów na świecie, gdyby nie jego liczne ograniczenia. Podoba mi się koncepcja z jednym wyświetlaczem, który składa się na zewnątrz. Smartfon dobrze się czuje i oferuje prawdziwą wartość dodaną. Ale jest zbyt wiele wad i nie chodzi tylko o cenę prawie 2000 euro.

Z Huawei Mate Xs 2 otrzymujesz nieco przestarzały technicznie smartfon. Z powodu amerykańskiego zakazu chińska firma nie ma dostępu do nowoczesnych chipów dla procesora ani modemu 5G. Ponadto oprogramowanie nie jest kompletne w stosunku do rynku lokalnego. Brakuje nie tylko usług i aplikacji Google, ale również własne rozwiązania Huawei pozostają w tyle za konkurencją. Reklama w AppGallery za każdym razem, gdy ją uruchamiasz, jest naprawdę denerwująca. Nie musi tak być w przypadku tak drogiego smartfona. Po prostu nie musi tak być w ogóle. Reklama Calm denerwuje mnie bardziej niż powinna mnie uspokoić.

Jeśli masz dużo pieniędzy do stracenia, szukasz specjalnego smartfona i nie potrzebujesz usług i aplikacji Google, to Huawei Mate Xs 2 jest dla Ciebie idealny. Jednak w Niemczech powinno to dotyczyć bardzo niewielu osób. Mam nadzieję, że Honor przejmie koncepcję, zainstaluje najnowszy sprzęt, obniży cenę do mniej niż 1500 euro i zainstaluje usługi Google. Wtedy telefon komórkowy byłby mocną opcją. Oczywiście Honor już nie należy do Huawei, ale wciąż można pomarzyć. Niestety, składany telefon Huawei jest interesujący tylko dla bardzo wąskiej grupy nabywców.

Zobacz Huawei Mate Xs 2 u producentaZobacz Huawei Mate Xs 2 w Amazon

Zalety:

Koncepcja składaniaWydajnośćBudowa jakość

Niedogodności:

Brak usług i aplikacji GooglePrzestarzały sprzętBrak 5GBrak certyfikacji IPBrak opcji rozszerzenia pamięci

Podoba mi się koncepcja składania

Wyświetlacz Huawei Mate Xs 2 jest zawsze na zewnątrz. (Źródło obrazu: GIGA)

Samsung zawsze składa swoje smartfony do środka. Galaxy Z Flip 3 składa się, a Galaxy Z Fold 3 rozkłada się w tablet. Elastyczny wyświetlacz jest zawsze chroniony podczas transportu. Huawei robi dokładnie odwrotnie z Mate Xs 2. Elastyczny wyświetlacz znajduje się na zewnątrz. Dla mnie ma to tę zaletę, że smartfon wygląda ogólnie nieco płynniej i bardziej kompaktowo. To Zewnętrzny wyświetlacz przypomina bardziej zwykły smartfon, a po otwarciu otrzymujesz tablet. Myślę, że to dobrze i działa u mnie prawie nawet lepiej niż z Samsungiem.

Huawei Mate Xs 2: składany telefon z wyświetlaczem składanym na zewnątrz

też to lubię Oznacza to, że wyświetlacz nie ma zagięcia. Przynajmniej nie masz wycięcia na Huawei Mate Xs 2, które jest tak wyraźnie widoczne. Raczej na środku wyświetlacza widać lekką falę, ale jest ona znacznie mniej zauważalna niż u Samsunga. Dzięki udanemu kształtowi i niezwykle cienkiej obudowie smartfon po otwarciu idealnie leży w dłoni. Ankieta zapewnia dobrą kontrolę nad urządzeniem. Tył z wzorem również jest wysokiej jakości i dobrze wygląda. Gdybym miał wybierać, wolałbym w tym momencie koncepcję Huawei.

Jak wytrzymały jest wyświetlacz?

Po krótkim czasie pierwszy Huawei Mate Xs 2 pokazał na wyświetlaczu dziwną kreskę, która nie zniknęła. (Źródło obrazu: GIGA)

I tu pojawia się jedna z największych kwestii spornych. Bardzo trudno mi to ocenić. Otrzymałem testowe urządzenie z lekkim tyłem od Huawei Mate Xs 2. Chociaż korzystałem ze smartfona tylko przez bardzo krótki czas, na wyświetlaczu pojawia się myślnik. To pojawiło się tuż na krawędzi, gdzie tył naciska na wyświetlacz i wygląda na mnie jak wewnętrzne uszkodzenie. Wspominam o tym tutaj, ponieważ nie wiem jeszcze, skąd wzięły się szkody. Poprosiłem jednak Huawei o przekazanie mi dalszych informacji, którymi chciałbym się później z wami podzielić.

Huawei przysłał mi drugiego Mate Xs 2, który w okresie testowym działał bez żadnych uszkodzeń. (Źródło obrazu: GIGA)

Bo drugiego Huawei Mate Xs 2 otrzymałem zaledwie kilka dni później. Tym razem z ciemnymi plecami. mam wtedy używany jak normalny telefon komórkowy przez cały okres testowy bez żadnych problemów. Wtedy nie miałem więcej problemów.

Poza tym nie mam na co narzekać na wyświetlaczu. Jasność jest na tyle wysoka, że ​​bez problemu można go używać na zewnątrz. Rozdzielczość 2480 x 2200 pikseli po otwarciu i 2480 x 1176 pikseli po zamknięciu jest w porządku, ale może być wyższa. To Wyświetlacz 120 Hz działa absolutnie płynnie. Wejście jest dobrze rozpoznawane. Niestety brud bardzo szybko osadza się na folii ochronnej, której nie wolno usuwać. Sprzątałam codziennie.

Sprzęt nieaktualny

Technicznie rzecz biorąc, Huawei Mate Xs 2 nie jest aktualny. (Źródło obrazu: GIGA)

Technicznie Huawei Mate Xs 2 pozostaje w tyle za konkurencją. Wraz z pojawieniem się nowych smartfonów z modemem Snapdragon 8+ Gen 1 i 5G, ten smartfon musi nadążyć specjalny Snapdragon 888 ostatniej generacji z modemem 4G. Huawei nie może nic z tym zrobić, bo chińska firma została odcięta od nowych technologii przez amerykański zakaz. 5G nie odgrywa obecnie decydującej roli, ale płacisz tutaj 2000 euro za telefon komórkowy, który w zasadzie ma przestarzały sprzęt.

Udało mi się zainstalować i grać w Diablo Immortal na Huawei Mate Xs 2 za pomocą objazdów. (Źródło obrazu: GIGA)

Ale nie odczuwa się tego bezpośrednio w życiu codziennym – przynajmniej jeśli chodzi o wydajność. Podobnie jak inne smartfony Huawei bez usług Google, te działają niezwykle płynnie i szybko. Zainstalowałem też i grałem w Diablo Immortal poprzez objazdy. Działa jeszcze lepiej niż na OnePlus 10 Pro, ponieważ procesor nie nagrzewa się tak bardzo. Chłodzenie działa bardzo dobrze w cienkim smartfonie.

Oprogramowanie z ograniczeniami

Jeśli chodzi o oprogramowanie, z Huawei Mate Xs 2 musisz dokonać dużych cięć. (Źródło obrazu: GIGA)

Nie tylko sprzęt jest przestarzały, ale także oprogramowanie jest poważnie ograniczone. Z powodu amerykańskiego zakazu Huawei nie ma dostępu do usług i aplikacji Google. Chociaż Huawei stara się pokrywać najpopularniejsze aplikacje własnymi rozwiązaniami, Europa jest krajem Google i to jest poważna wada. Właściwie można by wtedy założyć, że aplikacje są lepsze niż Google, aby platforma była atrakcyjna. Ale nie zawsze tak jest.

Dobrym przykładem jest AppGallery. Do dziś pamiętam, jak wiele miesięcy temu AppGallery krytykowano za nachalną reklamę i brakujące aplikacje w prezentacji innego smartfona. I właściwie nic się nie zmieniło. Kiedy otwieram AppGallery na telefonie komórkowym za 2000 euro, najpierw muszę przez 5 sekund oglądać reklamę, zanim będę mógł wejść do AppGallery. Wybór w App Store nieco się poprawił, ale nadal nie jest porównywalny ze sklepem Google Play. Raczej bardzo często określa się pobieranie plików APK. Nawet wtedy nie ma gwarancji, że aplikacje będą działać, ponieważ niektóre aplikacje wymagają usług Google, których tutaj oczywiście brakuje.

Jesteś tak przyzwyczajony do usług Google, że jest to już ogromna wada. Nie ma tam Map Google, YouTube, ale także popularnych aplikacji, takich jak Twitch. Instalacja ręczna działa tylko w ograniczonym zakresie. Na przykład udało mi się zainstalować przeglądarkę Chrome, ale jej nie zsynchronizować. Korzystanie z usług Google w przeglądarce też nie jest prawdziwym rozwiązaniemjeśli nie musisz tego robić inaczej i masz dostępne aplikacje.

Z drugiej strony, jeśli chcesz całkowicie zrezygnować z usług Google, Huawei Mate Xs 2 to oczywiście doskonały wybór. Jednak w Europie rynek na nią jest bardzo mały. W związku z tym jest to już bardzo duża wada.

Aparat musi mieć więcej możliwości

Aparat Huawei Mate Xs 2 robi dobre zdjęcia. (Źródło obrazu: GIGA)

Jak na składany telefon, aparat Huawei Mate Xs 2 jest całkiem niezły. Szczególnie pod wrażeniem wierności kolorów, ostrości i szybkiego autofokusa. W cenie prawie 2000 euro oczekuję trochę więcej. W szczególności możliwości powiększania są ograniczone. Oczywiście dla Huawei byłoby wyzwaniem zintegrowanie peryskopowego zoomu z takim smartfonem, ale to bardzo drogi telefon i naprawdę nie chcę iść na zbyt wiele kompromisów. Podobnie jak w przypadku wielu telefonów Huawei, przetwarzanie końcowe zdjęć jest dość agresywne. Jednak wyniki mogą przekonać w dzień iw nocy. Poniżej kilka zdjęć, które zrobiłem składanym telefonem:

Żywotność baterii mogłaby być lepsza

Huawei Mate Xs 2 można ładować tylko za pomocą kabla. (Źródło obrazu: GIGA)

Huawei Mate Xs 2 ma akumulator o pojemności 4600 mAh, który moim zdaniem jest za mały. Przy normalnym użytkowaniu przetrwałem dzień, jeśli nie otwierałem wyświetlacza tak często. Jeśli tak, to było bardzo ciasno i wieczorem musiałem przeładować. Duży wyświetlacz o częstotliwości 120 Hz potrzebuje energii, a 4600 mAh to po prostu za mało. W końcu bateria ładuje się szybko. W zestawie znajduje się zasilacz o mocy 66 W. Smartfona nie można jednak ładować bezprzewodowo.

oceny w szczegółach

KategoriaOcena (maks. 10)Zrównoważony rozwój4Wykonanie, haptyka i design8Wyświetlacz7Kamery8Oprogramowanie3Wydajność9Telefonia i dźwięk7Pamięć8Bateria i codzienne życie7Razem6,7

Uwaga: kategoria „Zrównoważony rozwój” liczy 10 procent ogólnej oceny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech