Hi-Fi, ale tanio: Kupuj używane wzmacniacze, głośniki i gramofony

Hi-Fi, ale tanio: Kupuj używane wzmacniacze, głośniki i gramofony

Nowa cena 3000 marek, dziś za 200 euro? Przy odrobinie szczęścia można znaleźć fantastyczny zabytkowy system stereo na rynku używanym w okazyjnej cenie. W naszym przeglądzie przedstawiamy najważniejszych sprzedawców sprzętu hi-fi z drugiej ręki w Niemczech.

Ten artykuł jest częścią Specjalny temat GIGA „Zrównoważony rozwój” od 3.6. do 5.6.2023. W artykule przeglądowym możesz przeczytać, o co w tym wszystkim chodzi i znaleźć inne artykuły na ten temat.

Czy zawsze musi to być drogi nowy zakup? Istnieją interesujące alternatywy, zwłaszcza w sektorze hi-fi. Z dala od dużych detalistów, takich jak Amazon i MediaMarkt, istnieje scena, która gromadzi, wymienia i sprzedaje technologiczne skarby z przeszłości. Zamiast ciągle kupować wszystko nowe, zdecydowanie warto znaleźć renomowanego Używany dealer wysokiej wierności (Hi Fi). Jeśli magnetofon, głośnik lub discman były dobrze traktowane i pielęgnowane, mogą nadal niezawodnie spełniać swoje zadanie nawet po dziesięcioleciach. Stary system stereo można uzupełnić o nowsze funkcje za pomocą odpowiednich akcesoriów, na przykład podłączając tani adapter Bluetooth lub dodając aktualny odtwarzacz sieciowy. To nie tylko oszczędza pieniądze, ale jest również spójny.

Sony Discman D-121 z 1993 r.: obecnie trudny do zdobycia w dobrym stanie technicznym (źródło zdjęcia: GIGA)

Używany sprzęt Hi-Fi: Przegląd niemieckich dealerów sprzętu audio z drugiej ręki (vintage, B-Ware)

Ostatnio szukałem odtwarzacza CD Yamaha i znalazłem wspaniały model w okazyjnej cenie. Zrobiłem więc małą listę dealerów, którzy specjalizują się w używanym sprzęcie audio – oczywiście nie twierdząc, że jest wyczerpująca.

Berlin

EliteHiFi Franke & Franke: Sklep (Wilhelmshavener Str. 67, 10551 Berlin). Można go znaleźć w serwisie eBay pod nazwą EliteHiFi.dobre hifi Sklep internetowy z dużym wyborem (wzmacniacze, odtwarzacze CD i minidisc firm Sony, Denon, Onkyo itp.), można znaleźć także na Ebayu pod nazwą fein-hifi_de.HiFi na podwórku: Sklep internetowy i sklep (Großbeerenstraße 65/66, 10963 Berlin). Oprócz towarów nowych oferuje również artykuły używane (b-towary).Sklep HiFi Moabit: Sklep do przeglądania (Alt-Moabit 83, 10555 Berlin). Telefon: 030 3912293.Normall: Dom towarowy towarów używanych BSR (Auguste-Viktoria-Allee 99, 13403 Berlin). Są meble, ubrania, zabawki, książki… a także sprzęt hi-fi. Tam kupiłem Yamahę CDX-930 (dawniej 1000 marek) za jedyne 22 euro. Widoczne ślady użytkowania, ale w pełni sprawny i super dźwięk.RetroAudio BERLIN „Dźwięk czasu”: Sklep internetowy i Ebay. Prowadzi m.in. Accuphase i Transrotor.Zabytkowa wierność: Ogłoszenia eBay. Dealer z Berlin-Moabit z dużym wyborem.

Brema

książeczka

Butjadingen

Audioskop: Sklep internetowy. Imponujący wybór wysokiej klasy sprzętu, w tym kompletnych systemów („Jet Sets”).

Dortmundzie

Düsseldorf

fonozaur: Christian Schonner sprzedaje głównie gramofony, które można znaleźć na ogłoszeniach eBay oraz w antykwariatach i halach targowych (Im Dahlacker 70, 40223 Düsseldorf-Bilk).

Hamm

Audytorium: Sklep internetowy i sklepy internetowe (Feidikstr. 93, 59065 Hamm; Poggenmühle 1, 20457 Hamburg; Alter Steinweg 22-24, 48143 Münster). Oprócz towarów nowych oferuje również artykuły używane (b-towary).

Kolonia

Metel

Monachium

Drugi-Hai-Fi: Sklep (Ohlmüllerstr. 6, 81541 Monachium) o żartobliwej nazwie, jak niejeden fryzjer.

Niederzissen

Wiosenne powietrze: Sklep internetowy i sklep internetowy (Waldorfer Str. 20 (zjazd A-61), 56651 Niederzissen). Starannie dobrany wybór z wysokiej klasy sprzętem.

Osnabrück

Stuttgart

Kupowanie używanego sprzętu hi-fi: powinieneś o tym wiedzieć

To gorzkie, aby zobaczyć, co jest na odpady wielkogabarytowe lub Centrum recyklingu ląduje w pojemniku na elektrośmieci. Jasne, niektórych urządzeń nie da się już uratować – ale często małe urządzenie tak naprawa wystarczy na wiele lat użytkowania. Wzmacniacz już się nie włącza? Może to być tylko kopia zapasowa. Odtwarzacz CD skacze? Moduł lasera wymaga czyszczenia. System ma przerwy w dźwięku? To prawdopodobnie tylko cienkie pęknięcie na płytce drukowanej. To, jak wrażliwe jest zabytkowe urządzenie hi-fi, zależy od rodzaju produktu, sposobu przechowywania i wieku. Niektóre elementy (kondensatory, baterie, guma, paski, koraliki) zużywają się z czasem.

Dobry sprzedawca towarów używanych wyraźnie opisują w swoich ofertach, w jaki sposób stan przedmiotu jest – i czy miało miejsce czyszczenie, naprawa lub generalny remont. Dealerzy handlowi zobowiązani są do rocznej gwarancji – ważny argument dla niezdecydowanych klientów. W razie wątpliwości zapytaj ponownie przed zakupem, jak będzie wyglądał zwrot.

Na prywatni sprzedawcy zaleca się ostrożność: należy wcześniej sprawdzić reputację (oceny w serwisie eBay). W przypadku ogłoszeń drobnych, jeśli to możliwe, zleć obejrzenie i zademonstrowanie przedmiotu na miejscu. Ponieważ nie ma oficjalnego słownictwa, wszystkie stwierdzenia są terminami elastycznymi: czasami „dla hobbystów” oznacza, że ​​urządzenie działa, ale ma mocne ślady użytkowania i nie nadaje się już jako wizytówka w salonie – ale czasami jest to też eufemizm parafraza „totalnego śmiecia”.

Pomimo całego sceptycyzmu i napięcia, trzeba również powiedzieć: polowanie na vintage hi-fi jest zabawne i zdecydowanie tego warte zrównoważone hobby. Nie zawsze wszystko musi być nowe.

GIGA poleca

Więcej o Zielonym Piątku na GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech