Hej Apple, musisz w końcu zmienić 3 rzeczy w przyszłym roku

Hej Apple, musisz w końcu zmienić 3 rzeczy w przyszłym roku

W świecie Apple jest wiele dużych i małych placów budowy. Przedstawiamy trzy irytacje, które grupa IT mogłaby naprawić w 2023 roku bez większego wysiłku.

Komentarz Stefana Bubecka.

Używam produktów Apple od około 20 lat, obecnie iPhone mini 13, iPad mini i iMac. Dodatkowo zasubskrybowałem Apple One dla mojej rodziny. Jak większość użytkowników Apple, jestem zadowolony ze sprzętu i oprogramowania z Cupertino. Podsumowując, droga przyjemność – ale także niezawodna i przekonująca jakość. Jednak z każdym mijającym rokiem coraz bardziej zastanawiają mnie drobne irytacje, które Apple mógł zmienić dawno temu, nie kwestionując kamieni węgielnych swojego wewnętrznego ekosystemu.

Sprawia, że ​​Magiczna Mysz jest gruba

Dość żartów na temat portu ładowania myszy Magic Mouse pod spodem. Osobiście uważam, że jest to wątpliwe, ale wcale nie jest złe. W końcu bateria wystarcza na chwilę, więc możesz znieść niemal dziwną sytuację ładowania.

Apple Magic Mouse 2: wygląda szykownie, ale nie jest szczególnie ergonomiczna (źródło zdjęcia: GIGA)

Ale to, co jest naprawdę złe, to to Projekt flaszki. Może wyglądać elegancko – ale przez większość czasu przed komputerem Mac trzymasz coś w dłoni i musisz z nim pracować. Każda mysz za 20 USD od dowolnego producenta akcesoriów jest bardziej przyjemna w dotyku i wygodniejsza w trzymaniu. Z drugiej strony standardowa flądra Apple (dostarczana ze wszystkimi komputerami iMac) magicznie powoduje ból nadgarstka u niektórych osób. „Magiczna mysz 3” może być zatem znacznie grubsza i dlatego bardziej ergonomiczny być zaprojektowane.

Moja wskazówka w tym miejscu: Logitech M330 Silent (patrz Amazon) – kompaktowy, w miarę ergonomiczny i przede wszystkim cichy jak szept.

Napraw odtwarzanie dźwięku

Może to wszystko da się wyregulować w jakichś ustawieniach, szczerze mówiąc nie wiem: Ujawniają mi się „zasady”, według których działa odtwarzanie dźwięku na iPhonie nie w sposób intuicyjny – ale Apple powinno być znane i kochane właśnie za tę właściwość.

Apple AirPlay: To może być idealne, ale nie jest (źródło zdjęcia: GIGA)

Co się stanie, gdy przełączysz aplikacje podczas odtwarzania utworu w Apple Music? Cóż, w przypadku wideo na Instagramie słyszysz jedno i drugie (muzyka trwa, podczas gdy dźwięk wideo z Instagrama się podnosi). Jeśli zamiast tego uruchomisz TikTok, utwór zatrzyma się w Apple Music, a TikTok będzie odtwarzany sam. Jeśli zamkniesz TikTok, Apple Music będzie nadal działać samodzielnie od miejsca, w którym je zostawiłeś. Aplikacja Tagesschau również przestaje odtwarzać muzykę – ale po zakończeniu wiadomości utwór nie jest automatycznie wznawiany. Trzy aplikacje, trzy różne sposoby – dlaczego użytkownicy mieliby zapamiętywać to szaleństwo? Lepiej byłoby mieć podstawowe zachowanie, na którym można polegać.

Oprócz tego Apple powinno też pogłaskać po palcach niektórych twórców aplikacji, którzy przesyłają swoją aplikację do serwisu Odtwarzanie AirPlay „wypchnąć na pierwszy plan” bez możliwości zapobieżenia temu. Każdy, kto strumieniuje muzykę w systemie stereo i otwiera TikTok na iPhonie (prawdopodobnie) nie chce dźwięku wideo TikTok w systemie. To samo dotyczy Twittera (reklama) i wielu innych aplikacji. „Apple może wprowadzić zasadę sklepu z aplikacjami zakazującą reklam, które przejmują dźwięk. Aktualizacja dla iOS może uwzględniać bieżące odtwarzanie dźwięku i nalegać na potwierdzenie, gdy inne źródło dźwięku chce przejąć dźwięk” – sugeruje Zac Hall z 9to5mac.

Zwiększ ilość danych iCloud

Co miesiąc płacę pieniądze za iCloud i dobrze mi z tym. Pamięć online to centralne miejsce na muzykę, zdjęcia, udostępniony schowek, loginy, Find My i nie tylko.

Od (źródło obrazu: GIGA)

Ale co, jeśli nie płacisz za iCloud? Kiedy został uruchomiony w 2011 roku, ilość danych bezpłatnej pamięci została ustawiona na 5 GB – i pozostaje tak mała do dziś. To, co było wtedy niewielkie, ale w jakiś sposób przydatne, teraz jest tylko kiepskim żartem. W zasadzie nie da się z nim nic pożytecznego zrobić, pamięć zapełnia się od razu. Jeśli Apple chce, aby subskrypcja iCloud za miesięczną opłatą była zadowalająca dla (nowych) klientów, to podstawowa wersja musi być bardziej atrakcyjna. Jeden Podwojenie do 10 GB byłby krokiem we właściwym kierunku, z którym kalifornijski gigant IT z łatwością poradziłby sobie finansowo.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech