Hej Amazon, to koniec: Więc Prime nie ma już sensu

Hej Amazon, to koniec: Więc Prime nie ma już sensu

Jestem klientem Amazona od początku w latach 90., a także członkiem Prime przez wiele lat. Ale członkostwo powoli przestaje mieć dla mnie sens. Jedną z najważniejszych zalet jest to, że historia jest już zakończona.

Członkostwo Amazon Prime oferuje szereg korzyści. Przede wszystkim bezpłatna dostawa premium, streaming Prime Video z ryczałtową stawką lub ekskluzywne korzyści zakupowe w „Prime Day” to wciąż przeszłość wszechstronny beztroski pakiet.

Amazon Prime: Bye, bye Karta Visa i cashback

Inne powody członkostwa, które przecież kosztują mnie prawie 90 euro rocznie, w międzyczasie wyparowały. W zeszłym roku dołączona usługa strumieniowego przesyłania muzyki stała się prostym radiem internetowym z losowym odtwarzaniem – zniknęła jedna z najlepszych korzyści Prime. Byłem zły.

Mimo to, nawet po rozczarowującym przeprojektowaniu „Amazon Music Prime”, pozostałem przy Amazon Prime. W końcu wciąż miałem kartę atutową w rękawiektóry był dla mnie więcej niż pociechą.

Dzięki karcie Visa, która jest bezpłatna dla członków Prime, zbieram sporą kwotę kredytu, którą mogę wykorzystać na zakupy w Amazon. Istnieją trzy procent dla całej sprzedaży bezpośrednio w Amazon, 0,5 procent dla całej innej sprzedaży – offline lub online. Ponieważ läppert tyle razem i roczne koszty Prime szybko się zwracają.

W tej chwili, po nieco ponad 6 miesiącach, w tym roku „uzbierałem” już prawie 60 euro. Najważniejsze jest to, że członkostwo Prime kosztuje mnie prawie nic– wciąż doskonały interes.

To wystarczy. Pod koniec 2021 roku było już jasne, że bank partnerski Amazona (Landesbank Berlin) zakończył działalność i że sprzedawca internetowy będzie musiał szukać nowego usługodawcy. W zeszłym roku nie było żadnych informacji na ten temat, co trochę mnie zdenerwowało. Ale karta działała do odwołania. Jednak Amazon i LBB od dawna nie chciały już nowych klientów na kartę Visa.

Poprzedni świat zalet Amazon Prime:

Amazon Prime: 9 największych zalet w skrócie

Ale teraz to koniec dla obecnych klientów, takich jak ja. LBB stopniowo odwołuje wszystkich klientów do końca roku i oferuje wewnętrzną kartę zastępczą, która nie jest alternatywą i oczywiście nie obejmuje już żadnego z poprzednich świadczeń a w końcu nawet kosztuje dużo pieniędzy. Ta karta nie ma nic wspólnego z Amazonem i poprzednim produktem.

Z tym jest jedna z największych zalet ostatecznej historii Amazon Prime. Sprzedawca internetowy obiecuje na specjalnej stronie, że pracuje nad kolejnym produktem, ale ja już w to nie wierzę. Karty kredytowe nie są obecnie dochodowym biznesem dla banków. Przynajmniej nie w takim stopniu, aby warunki takie jak Amazon nadal się opłacały.

Jeśli Amazon nie był w stanie znaleźć zastępczej ławki w ciągu ostatnich dwóch lat, prawdopodobnie nie będzie to również w przyszłości.

Moje przemyślenia na weekend: Kolumna ma na celu dostarczenie materiału do przemyśleń i refleksji nad tygodniową „powodzią wiadomości” pod koniec. Mały wybór poprzednich artykułów w kolumnie:

Koniec wszechstronnego beztroskiego pakietu

Ale czy członkostwo Prime nadal ma dla mnie sens? W każdym razie stać mnie na roczne koszty w wysokości 90 euro nie ma już ładnych obliczeń. Z pewnością mogę dostać darmową kartę kredytową gdzie indziej, ale nie na tak atrakcyjnych warunkach zwrotu gotówki.

Ostatecznie pozostaje mi bezpłatna wysyłka premium, Prime Video i możliwe do opanowania korzyści zakupowe. Czy to mi w końcu wystarczy? Powiem szczerze: jeszcze nie wiem. Pewne jest tylko jedno: Niestety, Amazon Prime nie jest już dla mnie wszechstronnym, beztroskim pakietem.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech