Gorzkie dla VW: Te marki nie radzą sobie dobrze z używanymi pojazdami

Gorzkie dla VW: Te marki nie radzą sobie dobrze z używanymi pojazdami

Niewiele rzeczy jest w stanie przebić zapach nowego, świeżego samochodu. Niemniej jednak większość Niemców wolałaby kupować używane. Oprócz przewagi cenowej pojazd mobilny udowodnił już, że jest odpowiedni. Niezawodność jest jednym z najważniejszych kryteriów samochodów używanych. To gorzkie, gdy dwie marki VW popełniają błąd w tym samym czasie.

Cupra pozostaje daleko w tyle, jeśli chodzi o samochody używane – Lexus zwycięża

Kupić używany czy nowy? Jeśli chodzi o samochody, wielu klientów preferuje samochody używane. Ale które marki są szczególnie niezawodne? Których samochodów kupujący powinni unikać, jeśli chcą mieć spokój ducha z używanym samochodem?

Odpowiedzi dostarcza zakrojona na szeroką skalę ankieta przeprowadzona w Wielkiej Brytanii, w której niektórzy niemieccy producenci nie radzą sobie najlepiej. Tak ląduje Marka Volkswagena Cupra wśród prawie 22 000 uczestników na ostatnim miejscu. Według magazynu Car Dealer Magazine, na poziomie 82,4 proc., jest on uważany za najbardziej zawodny przy zakupie używanego samochodu.

w 10 najlepszych flopów Istnieją również inne znane nazwiska:

Renault – 90 proc. Mercedes – 89,8 proc. MG – 89,2 proc. Audi – 89,1 proc. Subaru – 89 proc. Land Rover – 87,6 proc. Jaguar – 87,4 proc. Vauxhall – 86,9 proc. Alfa Romeo – 85, 6 proc. Cupra – 82,4 proc.

Oprócz Cupry, Audi również radzi sobie stosunkowo słabo wśród nabywców samochodów używanych w Wielkiej Brytanii. Więc wyląduj natychmiast dwie marki VW na tylnych miejscach. Z drugiej strony, podstawowa marka VW nie należy do najgorszych. Słabo radzi sobie Mercedes, kolejny producent premium z Niemiec. Pozycja Vauxhalla jako siostrzanej marki Opla również nie świadczy dobrze o firmie z Rüsselsheim.

Na drugim końcu Na liście najlepszych dominuje Grupa Toyota. Japończycy są uważani za legendarnych, jeśli chodzi o niezawodność i najwyraźniej potwierdzają tę reputację na brytyjskim rynku samochodów używanych, na pierwszym miejscu znajduje się ich marka premium Lexus, a tuż za nią plasuje się sama Toyota:

Lexus – 98,3 proc. Toyota – 97,4 proc. Mini – 97,2 proc. Suzuki – 96,9 proc. Mitsubishi – 96,2 proc. Honda – 95,9 proc. Hyundai – 94,3 proc. Kia – 93,8 proc. Volvo – 93,7 proc. Tesla – 93,6 proc.

W pierwszej dziesiątce najbardziej niezawodnych używanych marek zauważalne są: Mini, Volvo i Tesla, tylko trzy na dziesięć nie pochodzą od producentów azjatyckich. Volvo należy obecnie do chińskiej grupy Geely. Azja nie jest już tylko głównym graczem na rynku samochodowym jako rynkiem sprzedaży.

Wraz z Urban Rebel Cupra zaprezentowała niedawno swoją nową koncepcję samochodu elektrycznego:

Urban Rebel: To będzie nowy samochód elektryczny Cupry

Z badania wynika, że ​​zmienił się rodzaj napędu Hybryda pokonana najlepiej, a następnie silnik benzynowy. Z drugiej strony samochody z silnikiem Diesla i elektrycznym sprawiłyby więcej problemów, gdyby były używane.

Dobra wiadomość dla klientów: używane sprawiają niewiele problemów

Uczestników badania zapytano o częstotliwość wizyt w warsztatach pojazdów używanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Przy wycenie brany jest pod uwagę czas trwania naprawy oraz jej koszty. Za idealną wartość uznano 100 punktów. W badaniu nie uwzględniono jednak niezależnych danych.

Ale ankieta pokazuje także: siebie Najgorzej używane samochody najwyraźniej jeżdżą całkiem nieźle. Przecież problemy z Cuprą nie występują nawet w co piątym samochodzie. Ponadto nie jest tu podany wiek używanych pojazdów.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech