Google Gemini: co to jest i jak z niego korzystać?

Google Gemini: co to jest i jak z niego korzystać?

Po tym, jak Google jakiś czas temu wprowadziło narzędzie AI „Bard”, teraz podąża za nim „Gemini”. Co to jest i czy możesz już korzystać z Gemini?

Model AI został zaprezentowany przez Google na początku grudnia 2023 roku, ale nie jest jeszcze gotowy. „Gemini” to nowa odpowiedź na sztuczną inteligencję OpenAI, model GPT-4. (Kliknij tutaj, aby zobaczyć oficjalne ogłoszenie od Google). Gemini to już nie tylko nazwa modelu AI, ale zastępuje także termin „Bard” w odniesieniu do nowego asystenta AI Google. Z Gemini możesz korzystać bezpośrednio w przeglądarce (do serwisu). Użytkownicy Androida mogą również pobrać plik Gemini APK i zainstalować go na smartfonie z Androidem (dostępny do pobrania z APK Mirror).

Skorzystaj z Google Gemini w Niemczech

Podobnie jak Google Bard, Gemini nie jest jeszcze oficjalnie dostępny na smartfony z Androidem w Niemczech w momencie premiery. Jeśli chcesz otworzyć aplikację, musisz zainstalować plik APK, do którego link znajduje się powyżej, i zmienić język aplikacji oraz język systemu na angielski. Nie trzeba jednak zmieniać lokalizacji konta Google. Pomimo ustawienia języka angielskiego, możesz rozmawiać z AI w języku niemieckim. W przypadku niektórych użytkowników aplikacja będzie nadal działać normalnie, jeśli po pierwszym uruchomieniu zmienisz język systemu z powrotem na niemiecki. Po zainstalowaniu możesz uzyskać dostęp do asystenta za pomocą znanego polecenia głosowego „Hej Google” lub przytrzymując przycisk zasilania. Gemini ma stopniowo zastępować starego „Asystenta Google”.

To kryje się za „Google Gemini”

Gemini to model sztucznej inteligencji, który według Google „Tekst, kod, dźwięk, obrazy i wideo„powinien uchwycić, zrozumieć i połączyć. Google podkreśla, że ​​sztuczna inteligencja analizuje treści, aby samodzielnie wyciągać wnioski. Powinno to umożliwić rozwiązanie różnorodnych problemów z dziedzin takich jak matematyka, fizyka, historia, medycyna i etyka.

Model będzie dostępny w trzech różnych wersjach (Nano, Pro i Ultra) i będzie wprowadzany w produktach Google, takich jak wyszukiwarka czy przeglądarka Chrome. W zależności od urządzenia i przypadku użycia powinna działać inna wersja. Przykładowo „Nano” ma być przeznaczone do obsługi funkcji AI na smartfonach i tam działać wydajnie, natomiast wersja „Pro” wykorzystywana jest w bocie czatowo-wyszukiwawczym „Bard”. „Gemini Ultra” to najpotężniejszy i najbardziej energochłonny wariant przeznaczony do „bardzo złożonych zadań”.

Użyj Google Gemini: To działa

Model AI jest dostępny nie tylko w aplikacji Gemini, ale jest również wykorzystywany w różnych usługach Google:

Sam Google stwierdza w ogłoszeniu, że usługi AI wkrótce w innych krajach i odblokuj dodatkowe języki. Gemini Pro jest na przykład w Asystencie Google do użytku, który można wykorzystać w wyszukiwarce. Premiera „Bard Advanced”, w której zintegrowana jest wersja Ultra, planowana jest na początek 2024 roku. Wersja Ultra jest obecnie nadal poddawana wewnętrznym testom i kontrolom bezpieczeństwa. Ma to na celu zapobieganie toksycznym i niebezpiecznym reakcjom, autonomicznym działaniom i atakom hakerskim na sztuczną inteligencję. Użytkownicy smartfona Google Pixel 8 Pro mogą korzystać z Gemini Nero w aplikacji do dyktowania z funkcją „Podsumuj”. Dzięki temu rozmowy mogą być podsumowywane na piśmie. W aplikacji klawiaturowej Gboard Funkcja inteligentnej odpowiedzi wykorzystuje Gemini Nano. Na przykład możesz używać sztucznej inteligencji w WhatsApp, aby otrzymywać sugerowane odpowiedzi. Planowana jest ekspansja Gemini o funkcję wyszukiwania, przeglądarkę Chrome i inne usługi Google.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech