Google Easter Eggs: 21 najzabawniejszych ukrytych funkcji

Google Easter Eggs: 21 najzabawniejszych ukrytych funkcji

Chociaż za najpopularniejszą i najczęściej używaną wyszukiwarką w Internecie kryje się ogromna ilość pracy, programiści również dobrze się bawią, co widać po licznych jajkach wielkanocnych Google. Pokażemy Ci 21 najpiękniejszych ukrytych funkcji.

Być może najbardziej znanym Easter eggiem wśród graczy jest odniesienie do serii „Star Fox” Nintendo, która rozpoczęła się na Super Nintendo w 1993 roku. Tutaj irytujący pomocny skrzydłowy Peppy Hare radzi nam wykonać beczkę, aby uniknąć ognia. Wyrażenie „Do a barrel roll” z odgałęzienia N64 „Lylat Wars”, znanego również jako „Star Fox 64”, stało się memem, a Google również reaguje na słowa, wykonując beczkę w wynikach wyszukiwania po ich wprowadzeniu.

Aby to zrobić, wpisz „do a barrel roll” w polu tekstowym Google w Twojej przeglądarce.

Google-Jajka-Wielkanocne

Większość pisanek Google to odniesienia do gier wideo, filmów, a nawet popkultury, które współgrają z oczekiwaniami dotyczącymi wyszukiwania. Ale Google też nie pozwala sobie odebrać ani jednego, ani dwóch kalamburów, w końcu Google pracuje ze słowami… czasem można się nimi pobawić.

W jedną lub drugą grę można grać bezpośrednio na stronie giganta wyszukiwarek, pod warunkiem, że znasz odpowiednie słowa.

Jeśli wpiszesz poprawną nazwę „Baby Yoda” w pasku wyszukiwania, u dołu ekranu pojawi się mały grogu. Jeśli go klikniesz, będzie się bawić wynikami wyszukiwania za pomocą Force Grip.

Każdy, kto wygoogluje noworoczny klasyk „Kolacja dla jednego”, znajdzie czarno-białą głowę tygrysa na górze wyników wyszukiwania. Jeśli go klikniesz, uruchomi się krótka animacja Butlera Jamesa potykającego się o skórę tygrysa.

Tak zwane doodle Google są znane iz czasem stają się coraz bardziej złożone. Z okazji 30. urodzin prawdopodobnie najbardziej znanego żółtego koła, Google uczyniło Doodle interaktywnym i pozwala grać w Pac-Mana w logo Google. Nadal możesz grać w ten wariant Pac-Mana, jeśli wyszukujesz „pacman” w Google.

Jeśli w amerykańskiej witrynie Google wpiszesz następujące słowa: „Google in 1998”, przeniesiesz się z powrotem do roku 1998. Oznacza to dokładnie trzy rzeczy:

Niszczycielska katastrofa Millennium Bug jeszcze nie nadeszła, AltaVista nadal jest poważnym konkurentem dla Google, a samochody nie mogą latać tak jak dzisiaj!

Google zna również odpowiedź na pytanie o życie, wszechświat i całą resztę. Jeśli wyszukasz w Google „odpowiedź na życie, wszechświat i wszystko”, otrzymasz oczywiście 42. Tak jak opisuje to Douglas Adams w swojej serii powieści „Autostopem przez galaktykę”. Przepraszam, zdecydowałem się być cytryną i teraz muszę wskoczyć do drinka!

Ale oczywiście Google nie tylko zna odpowiedź na pytanie o życie, wszechświat i całą resztę, ale także jaka jest najbardziej samotna liczba na świecie. Każdy, kto wpisze w Google „najbardziej samotną liczbę” otrzyma tę samą odpowiedź, której udzielił amerykański zespół Three Dog Night w 1968 roku: Jeden! Ile to jest za 1 życie dla tego numeru?

Jeśli chciałeś wiedzieć, co oznacza angielskie słowo „askew”, prawdopodobnie byłeś nieco zdezorientowany po wpisaniu go w Google. Google wyjaśnia to słowo w bardzo obrazowy sposób, sprawiając, że okno przeglądarki wydaje się „krzywe” i dokładnie to słowo oznacza po przetłumaczeniu: Krzywe!

Google traktuje to również trochę zbyt dosłownie, jeśli chodzi o wyniki wyszukiwania dla zapytania „blink html”. Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawić, by coś migało pod kodem HTML, musisz najpierw manewrować przez migającą stronę Google do swojego wyniku. Mrugnij, mrugnij, mrugnij.

Źródło obrazu: searchenginland.com

Ale to nie jedyny tag HTML, który Google wyświetla wizualnie. Funkcja przewijania „” jest również wizualizowana przez wyszukiwarkę po jej wprowadzeniu.

Każdy, kto kiedykolwiek słyszał o rekurencji w szkole lub na uniwersytecie, prawdopodobnie będzie mógł cierpieć. Mówiąc najprościej, rekurencja oznacza, że ​​możesz używać tej samej reguły w kółko, co z kolei daje w kółko ten sam produkt, do którego można z kolei zastosować tę samą regułę i tak dalej… niekończąca się pętla lub sprzężenie zwrotne .

Ale wróćmy do Easter egga: jeśli wpiszesz słowo „rekursja” (uwaga!) w Google, wyszukiwarka w nieskończonej pętli zapyta Cię, czy nie miałeś na myśli „rekurencji”. .. Jeśli tak, kliknij teraz, ponownie uzyskasz ten sam wynik. W kółko.

Czy kiedykolwiek googlowałeś „anagram”? Jeśli wpiszesz hasło w pasku wyszukiwania, Google zapyta, czy naprawdę masz na myśli „mama zadzwonił” – anagram słowa „anagram”

Każdy, kto jest zainteresowany zahipnotyzowaniem przez „grę życia”, powinien wpisać „gra życia Conwaya” w polu wyszukiwania. Następnie rozpoczyna się mała gra, którą matematyk John Horton Conway zaprojektował w 1970 roku.

Webdriver Torso to kanał YouTube, na który Google przesyła losowo wygenerowane filmy testowe. Jeśli wyszukasz „webdriver tors” w Google, zobaczysz, że logo Google w lewym górnym rogu zamienia się w małą animację, która naśladuje przesłane filmy.

Każdy, kto kiedykolwiek chciał wiedzieć, jak prawidłowo oddychać, powinien wpisać w wyszukiwarkę „ćwiczenia oddechowe”. Następnie Google pomoże Ci zoptymalizować technikę oddychania za pomocą jednominutowego ćwiczenia oddechowego.

Hydraulik Mario to obraz ikony dla Nintendo. Jeśli szukasz „super mario bros” w Google, znajdziesz mały, interaktywny blok znaków zapytania w wyświetlonym polu wyszukiwania po prawej stronie. Jeśli klikniesz na nią myszką, zostaniesz nagrodzony nostalgicznym dźwiękiem monety i monetą, która podskoczy.

Kiedy amerykańska niepodległość została ponownie przypieczętowana? Kto był cesarzem Niemiec w czasach Bismarcka? Czy ktoś z Was jeszcze to pamięta? Prawdopodobnie bardzo niewielu. Ale fakt, że ogórek jest w rzeczywistości jagodą, prawdopodobnie zostanie z tobą na zawsze. Jeśli chcesz nakarmić swój mózg jeszcze większą liczbą bezużytecznych faktów, możesz po prostu poprosić Google o pomoc. Za pomocą polecenia wyszukiwania „zabawny fakt” za każdym razem otrzymasz nowy fakt.

Nuda? Co powiesz na rundę Snake’a? Po prostu wpisz „snake” w polu wyszukiwania i możesz grać w nowoczesną wersję klasyka bezpośrednio w przeglądarce.

Jeśli nie masz pewności, jak właściwie brzmi nosorożec lub inne zwierzę, możesz po prostu zapytać Google. Za pomocą polecenia wyszukiwania „jaki dźwięk wydaje pies” masz możliwość wysłuchania wołania lub krzyku wielu zwierząt bezpośrednio w przeglądarce.

Bletchley Park była centralną brytyjską agencją wojskową podczas II wojny światowej, która zajmowała się dekodowaniem niemieckiej komunikacji – i to z powodzeniem. Jeśli dziś wyszukasz w Google „Bletchley Park”, zobaczysz małą animację, która powoli dekoduje nazwę wiejskiej posiadłości.

I wreszcie mniej zabawna, ale tym bardziej wymowna pisanka. Przez wiele terminów sceny LGBTQIA+ obok wyników otrzymasz tęczowe serce. Jeśli na nią klikniesz, odbędzie się krótka Parada Równości.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech