Głośniki syczą bez muzyki – rozwiązania i porady

Głośniki syczą bez muzyki – rozwiązania i porady

Jeśli głośniki brzęczą, trzaskają lub trzaskają głośno bez jednoczesnego odtwarzania muzyki lub podcastu, może to oznaczać usterkę. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów i udzielamy wskazówek.

Głośniki komputerowe, moduły Bluetooth, systemy surround, listwy dźwiękowe: syczenie jest naprawdę denerwujące. Czasami głośnik jest zepsuty – ale często jest to tylko mały problem, który można naprawić w ciągu kilku sekund.

Głośniki syczą bez muzyki: przyczyny, wskazówki + rozwiązania

Zanim odeślesz głośniki lub wyrzucisz je, powinieneś najpierw sprawdzić najważniejsze punkty. Przyczynę można znaleźć w sprzęcie (głośniki, kable, karta dźwiękowa, połączenia), ale także w oprogramowaniu (sterowniki, ustawienia).

Aktywne głośniki zawsze robią trochę hałasu

Jeśli głośniki mają własne złącze zasilania, to tak Aktivlautsprecher: Mają jednego wzmacniacz wbudowany. Większość głośników komputerowych, ale także monitorów studyjnych, to głośniki aktywne. Łączy ich jedno: gdy nie ma muzyki, jest słychać delikatny hałas – ale zwykle tylko z bliskiej odległości (ok. 30 cm). Można go również usłyszeć, gdy do głośników nie jest podłączone żadne urządzenie.

Aktywne głośniki, takie jak Pioneer DJ DM-50D-BT, ryczą bardzo cicho bez muzyki. Jest to normalne w przypadku większości aktywnych głośników i nie stanowi powodu do niepokoju (źródło obrazu: GIGA)

Niektóre modele po włączeniu wydają odgłosy trzaskania lub trzaskania. Chociaż oba są denerwujące, ale całkiem normalny – nawet w przypadku drogich modeli. Jeśli hałas jest nadal wyraźnie słyszalny z odległości 1-2 metrów i nawet gdy muzyka gra cicho, głośniki mogą być uszkodzone.

Głośność ustawiona nieprawidłowo

W niektórych sytuacjach masz go przy sobie dwa (lub więcej) regulatory głośności w tym celu można regulować niezależnie. Klasyczny przypadek: oprogramowanie na laptopie odtwarza muzykę – jest to źródło wejściowe. Laptop łączy się z głośnikami komputera za pomocą kabla cinch, z którego następnie odtwarzana jest muzyka. W obu miejscach są kontrola głośności (Oznaczenie: Zwykle trójkątny pasek z „Głośnością” lub „+/-”), który można znaleźć: raz w oprogramowaniu (np. jako suwak) i raz na głośnikach (zwykle jako pokrętło, którego można dotknąć). Jeśli regulacja głośności na pudełku zostanie maksymalnie podkręcona, może będzie inaczej niesłyszalny szum własny źródła wejściowego wzmocniony tak bardzo, że możesz to poczuć.

Rozwiązanie: Zmniejsz głośność głośników I zwiększ go w oprogramowaniu. Jak ustawić korektor systemu Windows 10 i zmienić głośność, możesz przeczytać w powiązanych artykułach.

Sprawdź kabel

W przypadku głośników przewodowych pomaga wszystkie kable połączeniowe rozważyć. To zawiera:

Odłącz i podłącz wszystko ponownie – Czy wtyczki są dobrze osadzone w gniazdkach? Czy złącze wystaje lub chwieje się? Czy wtyczki (lub gniazda wejściowe) są brudne, wygięte lub skorodowane? W takim razie to może być przyczyną.
Gniazdo 3,5 mm na cinch: w ten sposób można podłączyć niektóre telefony komórkowe do wejścia liniowego zestawu stereo. Jeśli wtyczki są poluzowane lub nie do końca włożone, mogą wystąpić zakłócenia i awarie (źródło zdjęcia: GIGA). Rzadko: mogą być Kabel sygnałowy pomiędzy źródłem (laptopem, telefonem komórkowym) a amplitunerem/wzmacniaczem lub głośnikami. są gdzieś Załamania lub rozdarcia kabli zobaczyć? Rozwiązanie: Kup nowe kable, czasem też takie są Tuleje uszkodzonedo którego podłączone są kable. Szczególnie wrażliwe są gniazda jack 3,5 mm, takie jak te, które można znaleźć w niektórych telefonach komórkowych, ale także w odtwarzaczach MP3 i laptopach. Mogą dosłownie zużywać się przez lata. Na dłuższą metę pomoże tu jedynie naprawa lub wymiana urządzenia. W krótkim okresie A zmieniony kąt (Obróć lekko wtyczkę, inaczej ułóż kabel), aby zapewnić lepszy kontakt.Jeśli kabel sygnałowy jest podłączony do włączonego amplitunera AV (lub wzmacniacza lub aktywnego głośnika), ale brak źródła na drugim końcu kabla (np. telefon komórkowy lub laptop), może wystąpić słyszalny syk. Niektóre adaptery (np. gniazdo Lightning lub gniazdo USB-C) powodują zakłócenia, jeśli nie są podłączone do smartfona, ale są już podłączone do systemu głośników. Rozwiązanie: Najpierw połącz wszystko razem, a następnie włącz odbiornik.

Mikrofon jako przyczyna

Czy jest gdzieś Mikrofon podłączony i aktywny? Rozwiązanie: Odłącz lub wyłącz za pomocą oprogramowania.

Zakłócenia: Hałas z zewnątrz

Czasami źródłem syczenia, trzaskania, trzaskania lub innego dziwnego dźwięku jest również: wpływ otoczenia, w którym umieszczone są głośniki. Przede wszystkim mogą to być urządzenia komunikujące się bezprzewodowo (smartfon, mysz bezprzewodowa, klawiatura itp.). Najczęstszym przypadkiem jest telefon komórkowy lub tablet (z kartą SIM) leżący na biurku i właśnie nawiązujący kontakt z najbliższą wieżą transmisyjną (np. w związku z przychodzącym połączeniem lub SMS-em). Tutaj może to pomóc telefon dalej leżeć wyłączyć coś lub w Tryb samolotowy przełączyć.At Skrzynki Bluetooth mogą również wystąpić zakłócenia i awarie przez routery WLAN lub inne urządzenia w gospodarstwie domowym przyjdź i wyślij fale. Mówi się wówczas o „źródłach zakłóceń elektromagnetycznych”. Nawiasem mówiąc, dotyczy to obu kierunków, ponieważ Bluetooth oraz WLAN 802.11 b i 802.11 g korzystają z tej samej częstotliwości radiowej (2,4 GHz). Najszybszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest tymczasowe wyłączenie routera bezprzewodowego. Możliwe rozwiązanie trwałe: Zmień sieć domową na routerze WLAN na 5 GHz.

Pętla uziemienia: co to jest i co pomaga na nią?

Buczenie lub pętla uziemienia to „pętlowe połączenie uziemiające przewodów elektrycznych lub przewodów”. Może się tak zdarzyć na przykład wtedy, gdy źródło (np. laptop lub komputer stacjonarny) i aktywne głośniki są podłączone do dwóch różne gniazda podłączone, ale połączone ze sobą kablem sygnałowym – stąd określenie „pętla”. Rozwiązanie: Podłącz oba urządzenia do gniazdka elektrycznego. Logicznie rzecz biorąc, potrzebny jest do tego wielowtyk lub listwa zasilająca – tam wchodzą wszystkie wtyczki zasilające, a pętla masy powinna zniknąć. Możesz posłuchać, jak brzmi pętla masy na Wikipedii.

Gramofon: szeleści i trzeszczy

Gramofony działają analogicznie, co zawsze wiąże się z pewną ilością szumu. Jeśli jest bardzo cicho, może przyczynić się do powstania typowej atmosfery, którą doceniają fani płyt winylowych. Jeśli jest zauważalnie głośno, może być gorszej jakości lub uszkodzony wzmacniacz (lub przedwzmacniacz gramofonowy) nabawić. Wtedy jedyne co pomaga to naprawa lub zakup lepszego sprzętu.

Sprawdź i zaktualizuj oprogramowanie

Błąd może dotyczyć oprogramowania odtwarzającego muzykę lub sterującego kartą dźwiękową (oprogramowanie, sterowniki). Tutaj zaleca się poszukać odpowiedniego Aktualizacja aby go obejrzeć i zainstalować. Następnie uruchom ponownie komputer.

Sprawdź wewnętrzną kartę dźwiękową

Przy bardzo tanich komputerach stacjonarnych i laptopach można by to zrobić gorsza karta dźwiękowa być przyczyną stałego hałasu. Jeśli producent musiał oszczędzać, aby obniżyć cenę, często ma to wpływ na ten element. Rozwiązanie: Wymień wewnętrzną kartę dźwiękową na markowy model wyższej jakości lub a zewnętrzna karta dźwiękowa (np. FiiO E10K w Amazon).

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech