Gaśnice do samochodu: również obowiązkowe w Niemczech?

Gaśnice do samochodu: również obowiązkowe w Niemczech?

W niektórych sąsiednich krajach posiadanie gaśnicy w samochodzie jest prawnie wymagane. Możesz przeczytać tutaj, czy ten obowiązek obowiązuje również w Niemczech, w których krajach bezwzględnie musisz mieć gaśnicę przy sobie i dlaczego gaśnica samochodowa to generalnie rozsądna inwestycja.

Gaśnice samochodowe: Rozporządzenie dla Niemiec

W Niemczech tak jest nieobowiązkowe dla zwykłych kierowcówmieć gaśnicę w samochodzie. Obowiązek prawny dotyczy tylko autobusów i pojazdów, którymi przewożone są towary ogólne lub niebezpieczne. W zależności od przewożonego pojazdu obowiązują różne przepisy dotyczące minimalnej pojemności całkowitej i środka gaśniczego, ale w przypadku pożaru silnika zawsze obowiązuje minimalna pojemność wynosząca 2 kilogramy.

Masz w samochodzie towary niebezpieczne?, potrzebujesz co najmniej 4 kilogramów proszku gaśniczego o klasie palności ABC, podzielonych na co najmniej 2 gaśnice. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat, możesz zapoznać się z regulaminem sprzętu transportowego i realizacji transportu w punkcie 8.1.4.1.

Kupowanie gaśnicy do samochodu: Która nadaje się do samochodów prywatnych?

W przypadku mniejszych aut są to oczywiście kwoty całkowicie wygórowane. Wystarczy mniejsza gaśnica o pojemności 2 kilogramów. Ważne jest przede wszystkim, aby gaśnica spełniała normę DIN-EN3. Oznacza to, że środek gaśniczy może być również używany do gaszenia pożarów tłuszczu i podobnych sytuacji.

też jest pewne mrozoodporność konieczne, aby zapobiec poważnemu pożarowi nawet w środku zimy. Gaśnice proszkowe wytrzymują nawet temperatury do -30 stopni Celsjusza. Jeśli gaśnica spełnia te wymagania i działa dla klas pożarowych ABC, to możesz ją z czystym sumieniem umieścić w swoim samochodzie.

Powinieneś jednak wiedzieć, że mniejsze gaśnice również działają odpowiednio krótszy czas kasowania Posiadać. Przy wadze 2 kilogramów można usunąć całe 12 sekund. Oznacza to, że w celu ugaszenia pożaru najlepiej stosować krótkie strumienie rozpylonej cieczy.

Gdzie schować gaśnicę?

Należy również rozważyć, czy nie należy użyć środka gaśniczego w przestrzeni na nogi pasażera mógł pomieścić. W przypadku pożaru możesz zareagować szybciej i ugasić pożar, zanim się rozprzestrzeni i stworzy realne zagrożenie dla Ciebie i innych.

Jeśli nie jest to możliwe, można użyć środka gaśniczego zapinać również w bagażniku. Jeśli Twój silnik zacznie się palić lub zauważysz niewielkie ilości dymu – na przykład z powodu niedbale wyrzuconego papierosa – zwykle masz wystarczająco dużo czasu, aby sięgnąć po gaśnicę i jej użyć.

Brandengel Pulverlöscher 2kg

Gaśnica proszkowa Brandengel 2kg

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 08.09.2023 07:54

Gaśnice do samochodu: tutaj są obowiązkowe

Jeśli chcesz wyjechać na wakacje za granicę, powinieneś wiedzieć, dokąd się wybierasz musi mieć gaśnicę w samochodzie. Jeśli zostaniesz skontrolowany i nie będziesz miał przy sobie środka gaśniczego, zostaniesz obciążony mandatem. Aby tego uniknąć i dla własnego bezpieczeństwa w sytuacji awaryjnej, w następujących krajach należy mieć przy sobie gaśnicę:

Estonia Łotwa Litwa Bułgaria Grecja Mołdawia Rumunia Rosja Turcja Ukraina Białoruś

Niektóre stany nie wymagają tego przez prawo, ale mówią Rekomendacja poza. Więc niekoniecznie musisz się tego trzymać. To zawiera:

Belgia Dania Islandia Macedonia Norwegia Szwecja Polska

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech