Gadżety zdrowotne: TÜV zaleca szczególną ostrożność w przypadku smartwatchów i tym podobnych.

Gadżety zdrowotne: TÜV zaleca szczególną ostrożność w przypadku smartwatchów i tym podobnych.

Czy to podczas uprawiania sportu, w życiu codziennym, czy podczas snu – inteligentne trackery fitness towarzyszą wielu osobom przez życie niemal przez całą dobę i rejestrują, co dzieje się w ich ciałach. To, co jest świetną funkcją do celów fitness, stwarza jednak poważne ryzyko bezpieczeństwa. Urządzenia ubieralne, takie jak smartwatche, nie są jedynym problemem.

TÜV radzi: Przyjrzyj się uważnie gadżetom fitness

W przypadku urządzeń, które nagrywają praktycznie całe Twoje życie, plik Ochrona danych to nie tylko kwestia poboczna Być. Inteligentne zegarki I Bransoletki fitnessktóre są podłączone do smartfona, ale także inteligentne rowery treningowe lub wagi ciała z inteligentnymi funkcjami powinny zwracać szczególną uwagę na gromadzone dane. Tak przynajmniej twierdzi stowarzyszenie TÜV, które ostrzega, że ​​często nie poświęca się temu wystarczającej uwagi.

„Ponieważ inteligentne urządzenia fitness są często podłączone do Internetu lub przechowują tam dane dotyczące osobistego ruchu i zdrowia, to też jest tego warte wziąć pod uwagę cyberbezpieczeństwo”, wyjaśnia Marc Fliehe, kierownik działu cyfryzacji i edukacji w stowarzyszeniu TÜV. Według niego konsumenci powinni „Zwróć szczególną uwagę na prawidłową konfigurację i bezpieczne użytkowanie urządzeń.”

Jeśli cyberprzestępcy uzyskają dostęp do informacji o lokalizacjach, nazwiskach, ale także danych dotyczących masy ciała, ocen analiz snu itp. poprzez możliwe luki w zabezpieczeniach – takie jak dane przechowywane w Internecie i nieodpowiednio chronione – mogą zagrozić publikacją lub spróbować szantażować osoby, których to dotyczy, TÜV jest zaniepokojony -Eksperci.

Na co użytkownicy powinni zwracać uwagę, jeśli chodzi o trackery fitness itp

Według TÜV, jeśli nadal chcesz korzystać z pomocy fitness, powinieneś pamiętać o kilku kwestiach:

Sprawdź uprawnienia dostępu urządzeń i aplikacji: Inteligentne urządzenia lub aplikacje powinny mieć dostęp do innych urządzeń lub Internetu tylko wówczas, gdy jest to niezbędne do ich funkcjonowania. Jednak dostęp do innych obszarów smartfona – takich jak kontakty czy zdjęcia – nie powinien być dozwolony. Ponadto, jeśli to możliwe, z Internetu nie należy korzystać w tle, a jedynie wtedy, gdy aplikacja lub urządzenie jest aktywne. Odpowiednich ustawień możesz dokonać w uprawnieniach aplikacji na swoim smartfonie.
Używaj silnych haseł lub kodów PIN: Jeśli to możliwe, poszczególne urządzenia powinny być chronione hasłem. Tak czy inaczej dotyczy to Twojej domowej sieci Wi-Fi i własnego smartfona. Ale urządzenia pośrednie powinny być również indywidualnie zabezpieczone.
Aktualizuj urządzenia: Szyfrowanie połączeń, na przykład przez Bluetooth lub inne usługi, również powinno opierać się na wysokim standardzie bezpieczeństwa. Interfejsy do komunikacji pomiędzy urządzeniami powinny, jeśli to możliwe, być aktywne tylko wtedy, gdy są używane. W najlepszym razie producenci oferują aktualizacje zabezpieczeń tak długo, jak to możliwe, aby zapewnić aktualność szyfrowania i bezpieczeństwa interfejsu.

Czy Twojej domowej siłowni wciąż czegoś brakuje? Tutaj znajdziesz kilka praktycznych wskazówek:

5 narzędzi sportowych, których potrzebujesz w domowej siłowni

Oprócz bezpieczeństwa danych aplikacji i urządzeń, TÜV ogólnie ostrzega przed szumem dotyczącym fitnessu. Dane należy traktować wyłącznie jako wskazówki. Jednak w celu uzyskania rzetelnych informacji miłośnicy sportu i zwykli użytkownicy powinni zasięgnąć porady lekarza.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech