Fairbuds XL w teście: najlepsze słuchawki na świecie

Fairbuds XL w teście: najlepsze słuchawki na świecie

Aluminium i plastik z recyklingu, łatwe do naprawy dzięki modułowej konstrukcji: Słuchawki Bluetooth Fairbuds XL wyciągają wszelkie stopnie, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój – i przewyższają większość konkurencji w tym związku. Ale co z jakością dźwięku i funkcjami? Wypróbowaliśmy model nauszny od producenta telefonów komórkowych Fairphone.

Ten artykuł jest częścią Specjalny temat GIGA „Zrównoważony rozwój” od 3.6. do 5.6.2023. W artykule przeglądowym możesz przeczytać, o co w tym wszystkim chodzi i znaleźć inne artykuły na ten temat.

Fairbuds XL w teście: nasz wniosek

Przekonał mnie model Fairbuds XL – ale nie w wypróbowany sposób. Jak na ironię, nie mogłem się przyzwyczaić do strojenia tonalnego. Bardziej podoba mi się wiele alternatyw innych marek.

To raczej koncepcja „słuchawek” została najpierw gruntownie zbadana, a następnie konsekwentnie wdrożona w zrównoważony sposób. Gadżet, który do pewnego stopnia przypomina mi mój rower: ja tu też jestem szefem, a mając odpowiednie narzędzia i odpowiednie części zamienne, mogę wiele sam naprawić – zamiast być w dużej mierze zdany na łaskę producenta, jak tak jest w przypadku większości telefonów komórkowych na moim iPhonie.

Fairbuds XL firmy Fairphone (źródło zdjęcia: GIGA)

Fairphone Fairbuds XL (szary)

Fairphone Fairbuds XL (szary)

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 06.05.2023 05:52

Inne aspekty, takie jak żywotność baterii, obsługa i komfort noszenia są dobre. Redukcja szumów jest niesamowicie skuteczna. Naprawdę nie można narzekać – co więc pozostaje na koniec?

Cóż, trzeba powiedzieć, że model Fairbuds XL z pewnością nie jest ogólnie „najlepszymi słuchawkami na świecie”. Z drugiej strony szanse na zdobycie tytułu „najlepszych słuchawek” są znacznie większe Do świat”. Podczas gdy inne błyszczą eleganckim designem i wkraczają w audiofilskie sfery pod względem dźwięku, słuchawki Fairphone odzwierciedlają łatwość naprawy. Ważny termin, o którym my, konsumenci, prawdopodobnie usłyszymy o wiele więcej w przyszłości. Fairbuds XL już ruszyły naprzód, do lepszego świata.

Fairbuds XL: W przyszłość ze starymi cnotami

Pomiędzy gigantami telefonów komórkowych, takimi jak Samsung, Apple i Xiaomi, jest mały pionier: firma holenderska Fairphone. Możesz wziąć nazwę marki dosłownie, ponieważ filozofia firmy koncentruje się na „zrównoważonym rozwoju i uczciwych praktykach pracy w branży elektronicznej”. Jak poważnie jest to rozumiane, widać z prawie 10-letniej historii firmy. Czwarty smartfon Fairphone jest już dostępny na rynku – i na swój wyjątkowy sposób może konkurować z konkurencją. z Fairbuds XL Teraz następuje krok w inną kategorię produktów: w przypadku słuchawek Bose, JBL i Sony nadają ton między innymi.

Zamiast tego szybkie pytanie: Jak właściwie wygląda bateria w słuchawkach Bluetooth? Jeśli nie możesz teraz uzyskać jasnego obrazu w głowie, może to być spowodowane tym, że nigdy nie widzisz tych baterii. Zwykle są instalowane na stałe, niedostępne dla nas użytkowników – normalne, prawda? Nie, ponieważ Fairbuds XL pokazują, że jest inny sposób. Tak jak kiedyś, kiedy prawie wszystkie urządzenia przenośne miały wymienną baterię. Aby dostać się do akumulatora wystarczy płaski i stabilny przedmiot (karta plastikowa), aby można było zdjąć pokrywę. Tak musi być!

Fairbuds XL: Bateria jest łatwo dostępna i można ją w każdej chwili wymienić (źródło zdjęcia: GIGA)

iFixit Essential Electronics Toolkit z 16 bitami Präzision

iFixit Essential Electronics Toolkit z 16 bitami Präzision

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 06.05.2023 01:41

Wszystkie inne opcje (wymiana nauszników, przetworników, wsporników) są wyjaśnione indywidualnie w YouTube na playliście instruktażowej. Niektóre czynności wymagają standardowego śrubokręta krzyżakowego (znanego jako Phillips 00, PH 00 lub PH #00). Ogólnie zaleca się trzymanie małego zestawu narzędzi w domu. Nawiasem mówiąc, nie musisz mieć żadnych obaw ani obaw z FairBuds XL: „samodzielne naprawy” przewidziane przez producenta mogą być również realizowane bez żadnych problemów dla laików.

Fairbuds XL mają budowę modułową. Do naprawy nie jest wymagana specjalistyczna wiedza, instrukcja jest dostępna na YouTube (źródło zdjęcia: GIGA)

Wszystkie początki są trudne

Jak już wspomniano: Te słuchawki same w sobie sprawdziły się całkiem nieźle – ale daleko im do tego, by przebić modele premium, takie jak Apple AirPods Max, Sony WH-1000XM5 czy B&W Px7 S2. U mnie wynika to głównie z tzw jakość dźwięku. Fairbuds XL mają strojenie, które łączy w sobie ogólny „chłód” i nieco zbyt ostre wysokie tony. Wiele utworów brzmi odlegle, jak w lekko odbijającym się echem pomieszczeniu. Wstępnie ustawione profile korektora w aplikacji niewiele poprawiły wrażenia. W sumie nie jest to całkiem zły dźwięk – ale bardzo specjalnie dostrojony. Wspomniani konkurenci brzmią bardziej naturalnie i bezpośrednio, zachęcając do słuchania muzyki.

Możliwość naprawy jest wzorowa (źródło zdjęcia: GIGA)

The komfort noszenia jest przeciętny: nieco wysoki nacisk styku, ale dość przytulne nauszniki. The Redukcja szumów (ANC) działa głównie na niskich częstotliwościach, ale podczas biegu może być łatwo zakłócany przez ruchy wiatru. Obsługa jest intuicyjna i niezawodna, ponieważ zamiast powierzchni dotykowych Fairphone wykorzystuje sprawdzone przyciski sprzętowe na Fairbuds XL. powiązany Poręczna aplikacja wydaje się jeszcze rozbudowywalny, bo poza gotowymi ustawieniami dźwięku, obecnie nie ma tu zbyt wiele do znalezienia. Można założyć, że odpowiednie aktualizacje będą stopniowo zwiększać użyteczność aplikacji.

Wszystkie początki są trudne. Niemniej jednak Fairphone dokonał niezwykłego debiutu z Fairbuds XL, które powinny odciągnąć klientów od niektórych znanych marek – zwłaszcza, gdy decydującym argumentem jest zrównoważony rozwój. Wiele wielkich nazwisk ma tu jeszcze sporo do poprawienia, by choćby dostać się do debiutanckich słuchawek Fairphone.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech