Eksplozja cen gazu: te wskazówki dotyczące oszczędzania zapewnią Ci ciepło przez zimę

Eksplozja cen gazu: te wskazówki dotyczące oszczędzania zapewnią Ci ciepło przez zimę

Trwająca sytuacja na Ukrainie powoduje wzrost cen gazu. Zapoznamy Cię z różnymi urządzeniami i podpowiemy, jak utrzymać ciepło w zimie bez zwiększania rachunków za gaz.

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a gdy na zewnątrz robi się chłodniej, chcesz, aby we własnych czterech ścianach było ciepło. Jednak w związku z wojną na Ukrainie hasłem przewodnim jest oszczędzanie. ten Opłata ryczałtowa za energię w wysokości 300 euro ostatecznie nie wystarczy, aby wiele gospodarstw domowych pokryło rosnące koszty. Mamy dla Ciebie wskazówki i rekomendacje produktów, dzięki którym możesz być tak tani i tak ciepło, jak to możliwe przez zimę pochodzi.

Małe domowe gadżety

Izolacja robi różnicę

Z Izolacja na drzwiach i oknach już wiele można osiągnąć: temperatura we wnętrzu pozostaje stabilniejsza, a powietrze z zewnątrz nie może już tak łatwo przenikać do mieszkania.

Kolejna zaleta: Nie musisz być wykwalifikowanym rzemieślnikiem, aby zainstalować odpowiednią izolację. Za mniej niż 20 euro (widok na Amazon) otrzymujesz 15 metrów taśmy uszczelniającej, którą łatwo przykleić dzięki stronie samoprzylepnej.

taśma uszczelniająca (15 metrów)

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 10.02.2022 11:08 rano

przy okazji: Aby sprawdzić, czy okna i drzwi wymagają izolacji, wystarczy włóż kawałek papieru pomiędzy. Jeśli nie możesz wyciągnąć go ponownie, gdy okno lub drzwi są zamknięte, jest wystarczająco szczelne (źródło: Verbraucherzentrale).

Łatwo odpowietrzaj grzejnik

Jeśli zrobi się zbyt zimno i zdecydujesz się zwiększyć ogrzewanie, możesz usłyszeć bulgotanie. To znak, że za dużo powietrza w nagrzewnicy tak może się stać m.in. podczas uzupełniania wody grzewczej. Ale nie zawsze musisz dzwonić do mechanika.

Z tanim Zestaw upustowy od Petitone (widok na Amazon) możesz sam zająć się problemem. Sprytne: rozpryskująca się woda, która pojawia się po włączeniu ogrzewania, jest natychmiast przechwytywana. Ponadto usługa jest chwalona w recenzjach Amazon – tak idealny dla amatorów.

Nawiewnik grzewczy Petitone

Odpowietrznik grzejnika Petitone

Cena może być teraz wyższa. Cena od 10.02.2022 10:55

Jaka temperatura jest wystarczająca? Jak właściwie wentylować? Podpowiemy Ci, jak obniżyć koszty ogrzewania:

Inteligentne ogrzewanie z inteligentnymi termostatami

Jeśli chcesz mieć oko na temperaturę ogrzewania, rozwiązaniem jest termostat. Istnieją już inteligentne modele, którymi można sterować za pomocą aplikacji na smartfonie. Homematic IP oferuje Zestaw z 2 termostatami i punktem dostępu WLAN (widok na Amazon).

Aby zamontować termostaty grzewcze, wystarczy odkręcić poprzednie głowice termostatyczne i przykręcić nowe. Wreszcie możesz sterować termostatami za pośrednictwem punktu dostępu WLAN sterowanie przez aplikację na smartfonie.

Mężczyzna siedzi i trzyma smartfon.  Aplikację Homematic IP można zobaczyć na otwartym wyświetlaczu.Możesz użyć aplikacji Homematic IP do sterowania ogrzewaniem za pomocą smartfona (źródło obrazu: Homematic IP)

W recenzjach na Amazon chwali się zarówno montaż, jak i działanie urządzeń. Chociaż cena jest nieco wyższa, zestaw jest tego wart Efektywniej steruj ogrzewaniem w domu i odpowiednio obniżyć koszty.

Homematic Smart Home Set teraz od 114,95 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 02.10.2022 08:30

Utrzymuj ciepło bez ogrzewania

Od koców elektrycznych po termofory

Ale jeśli chcesz utrzymać koszty ogrzewania na jak najniższym poziomie, możesz użyć Zakup koca grzewczego myśleć. W Otto możesz dostać koc XXL (200 × 150 centymetrów) za mniej niż 70 euro (patrz Otto). Model oferuje różne poziomy ogrzewania, dzięki czemu możesz optymalnie ogrzać. Nie musisz się też martwić o konserwację, ponieważ możesz po prostu wyprać koc.

Jeśli nie chcesz obejść się bez ciepłego łóżka, powinieneś podgrzewany koc (patrz Otto, 150 × 80 centymetrów). Jest to zasadniczo zasilany elektrycznie podgrzewacz fotela do Twojego łóżka. Oczywiście podkładkę można również wykorzystać do innych celów: w recenzjach Amazon jest wiele pomysłów, od podgrzewanej sofy po ciepłe krzesło biurowe do domowego biura. Nie ma ograniczeń dla Twojej wyobraźni i możliwych zastosowań.

Koc można prać jak koc elektryczny, a za pomocą przewodowego pilota można kontrolować 3-stopniową temperaturę oraz włączać i wyłączać koc. Według kupujących jedyną krytyką jest to, że produkt wymaga czasu na rozgrzanie. Jeśli zaśniesz, nie musisz obawiać się przegrzania: podłóżko wyłącza się automatycznie po 3 godzinach.

Medisana Wärmeunterbett (150 x 80 cm)

Podgrzewany koc Medisana (150 x 80 cm)

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 02.10.2022 08:51

Wolałbyś sam wytwarzać prąd? Wtedy pomysłem byłaby elektrownia balkonowa. Z naszego filmu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć:

A jeśli może to być coś bardziej klasycznego, to chcemy tego stary dobry termofor nie zapomnij. Za mniej niż 20 euro można kupić modele marki Sänger wyprodukowane w sposób uczciwy i zrównoważony (zobacz je w Avocadostore). Termofor wykonany jest z naturalnej gumy i nie zawiera plastiku ani plastyfikatorów. W sumie mieści 2 litry wody.

Do oferty w Avocadostore

Kotatsu – stół zamiast ogrzewania

Wyobraź sobie, że Twoje mieszkanie nie jest ani dobrze ocieplone, ani wyposażone w ogrzewanie. Brzmi absurdalnie? W Japonii jest to zupełnie normalne, a ludzie wciąż nie są zmarznięci. Twoim rozwiązaniem jest Kotatsu – podgrzewany stół.

Zasada jest bardzo prosta: mały stolik jest ustawiony na środku mieszkania i stamtąd promieniuje swoim ciepłem. Kiedy rodzinie jest zimno, mogą po prostu zebrać się wokół stołu na podłodze i sufit połączony ze stołem zjechać na pobocze Kotatsu można zobaczyć na Amazonie – ale za obecną cenę ponad 700 euro trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni.

W pociągu ludzie siedzą przy małych, podgrzewanych stolikach zwanych kotatsu.  Sufity ozdobione są roślinami.Nawet w pociągach są już kotatsus (źródło zdjęcia: IMAGO / Kyodo News)

Choć wynalazek z Japonii jest naprawdę praktyczny, zwłaszcza jeśli chcesz oszczędzać gaz, to i tak powinieneś indywidualnie decydować, czy inwestycja się opłaca. Ponieważ stół jest zasilany prądem, należy rosnące koszty energii elektrycznej nie zaniedbuj.

Kotatsu (75 × 75 × 38 cm) teraz od 708,52 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 02.10.2022 08:23

Zastrzeżenie: Ograniczenia finansowe mogą być obciążeniem – i to nie tylko dla portfela. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym trudnym czasie, możesz skontaktować się z tymi punktami kontaktowymi:

Poradnictwo telefoniczne (ogólnopolskie): 0800 111 0 111 lub 0800 111 0 222 (bezpłatne połączenie, dostępne 24/7) Telefon informacyjny Niemieckiej Pomocy Depresyjnej: 0800 33 44 533 (bezpłatny telefon, dostępny w dni powszednie) Psychenet.de dla pomocy regionalnej (leczenie ambulatoryjne i stacjonarne, samopomoc itp.)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech