EcoFlow PowerStream lepszy niż oczekiwano: tak działa akumulator do elektrowni balkonowej

EcoFlow PowerStream lepszy niż oczekiwano: tak działa akumulator do elektrowni balkonowej

EcoFlow PowerStream łączy elektrownię balkonową i generator słoneczny jako akumulator. (Źródło obrazu: EcoFlow)


Elektrownie balkonowe są obecnie bardzo modne. Coraz więcej producentów chce z tego skorzystać i oferuje własne rozwiązania. Nie tylko elektrownie balkonowe, ale także odpowiednie akumulatory, dzięki którym możesz mieć zasilanie nawet w nocy. EcoFlow PowerStream działa jeszcze lepiej niż początkowo oczekiwano.

W połowie kwietnia po raz pierwszy pojawił się EcoFlow PowerStream. Firma znana z elektrowni chce wejść na rynek z elektrowniami balkonowymi i wpadła na naprawdę genialny pomysł. Dzięki specjalnemu falownikowi energia powinna być dostarczana do sieci domowej nie tylko z ogniw słonecznych, ale również z odpowiedniej elektrowni.

Tak naprawdę działa EcoFlow PowerStream

Niewiele było wiadomo o dokładnym sposobie działania PowerStream. Teraz to się zmieniło, ponieważ pojawiło się kilka filmów z wydarzenia EcoFlow, które ujawniają wiele szczegółów. Rozwiązanie firmy jest naprawdę bardzo sprytne (patrz EcoFlow).

Przede wszystkim możesz po prostu użyć elektrowni EcoFlow. Ma to tę ogromną zaletę, że akumulatorów nie kupuje się wyłącznie dla elektrowni balkonowej, ale Użyj generatora słonecznego na kempingu i tym podobnych Móc. Możesz także uzyskać dostęp do zmagazynowanej energii nawet jeśli zabraknie prądu. Następnie nie jest wprowadzany do sieci domowej, ponieważ w Niemczech jest to zabronione z falownikiem, jeśli częstotliwość sieci nie jest już rozpoznawana. Ale możesz podłączyć prąd bezpośrednio z elektrowni. Dostępnych jest kilka gniazd i portów USB. Falownik EcoFlow PowerStream może mieć moc wyjściową 600 watów, ale może się to zmienić, jeśli w przyszłości zmieni się prawo odblokowany przez aktualizację do 800 watów stać się. Jest więc dobrze przygotowany na przyszłość. PowerStream działa również bez podłączonej elektrowni. Jeśli zabierzesz go ze sobą na przykład na kemping, system działa jak normalna elektrownia balkonowa bez przechowywania. Ponadto działa PowerStream doskonale współpracuje z inteligentnymi wtyczkami firmy EcoFlow. Możesz rozdawać je konsumentom w dowolnym miejscu w domu. Jeśli następnie włączysz na przykład komputer, elektrownia balkonowa i bateria zapewnią tyle energii, ile jest potrzebne do obsługi komputera. Możesz więc optymalnie wykorzystać wydajność.

Szczególnie ta ostatnia funkcja jest prawdziwą zaletą. Możesz ustawić normalne podstawowe zużycie w aplikacji, które zawsze zużywa Twoje gospodarstwo domowe. Ale gdy tylko zostanie włączony dodatkowy odbiornik, więcej energii elektrycznej automatycznie pochodzi z magazynu lub z elektrowni balkonowej. Jeśli ponownie wyłączysz urządzenie, nadmiar energii wraca prosto do baterii – naprawdę przemyślane rozwiązanie.

Oto, co musisz wiedzieć o elektrowniach balkonowych:

Czy kostet EcoFlow PowerStream?

Obejrzałem wiele filmów z wydarzenia EcoFlow i zebrałem wszystkie ważne informacje. Ale wszystkie filmy miały jedną wspólną cechę. Nie podano jeszcze ceny. Powinno to być udostępniane tylko ze wszystkimi ostatecznymi informacjami dotyczącymi oficjalnego ogłoszenia. Powinno to nastąpić pod koniec maja 2023 roku. Czekamy więc na nią z niecierpliwością.

GIGA poleca

Popularny wśród czytelników GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech