(eBay) Ogłoszenia: „Płać bezpiecznie” — czy naprawdę bezpiecznie?

(eBay) Ogłoszenia: „Płać bezpiecznie” — czy naprawdę bezpiecznie?

Aukcje w serwisie eBay są objęte ochroną kupujących, jeśli jako metody płatności używasz systemu PayPal. Przez długi czas nie było takiej możliwości w ogłoszeniach drobnych na cyfrowym pchlim targu (eBay). To się zmieniło: dzięki funkcji „Bezpieczna płatność” serwis eBay wprowadził ochronę kupujących i sprzedających również w przypadku ogłoszeń drobnych. GIGA wyjaśnia, jak to działa i gdzie występuje ryzyko.

Dopiero okaże się, jak skuteczna będzie ta „bezpieczna płatność” w przypadku ogłoszeń (eBay). Wszakże tym razem kupujący muszą zapłacić, gdy go zażądają – płacą więc coś w rodzaju “opłaty ubezpieczeniowej”. Jednocześnie sprzedawcy niekoniecznie będą entuzjastycznie nastawieni do ponoszenia ryzyka i konieczności płacenia z góry za ubezpieczoną przesyłkę (warunek!). Jednocześnie oszuści odkryli tę funkcję jako metodę zdzierstwa.

Oto jak działają ogłoszenia drobne (eBay):

Jak działa ochrona kupujących w przypadku ogłoszeń drobnych (eBay)?

Funkcja płatności „Bezpieczna płatność” ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa ogłoszeń drobnych (eBay), zwłaszcza w przypadku zakupów, do których wysyłane są towary. To tutaj znajduje się większość skarg kupujących dotyczących towarów uszkodzonych, podrobionych lub wręcz niewłaściwych. Aby skorzystać z tej funkcji, kupujący musi uiścić niewielką opłatę zależną od ceny zakupu. Ponadto musi to być sprzedaż prywatna. „Bezpieczna płatność” nie istnieje dla sprzedawców komercyjnych.

Ochrona kupującego działa na zasadzie powiernika i obecnie tylko w aplikacji:

The Kupujący kontaktuje się z prywatnym (!) sprzedawcą i wyraża zainteresowanie kupnem.Mężczyzna uzgodnić cenę a najlepiej od razu o tym, czy kupujący zaakceptuje funkcję „Bezpieczna realizacja transakcji”. – nie musi!Teraz kupujący naciska przycisk „Bezpieczna płatność“.Skutkiem tego sprzedawca otrzyma żądanieczy zgadza się na uzgodnioną cenę i zgadza się na transakcję za pośrednictwem „Bezpiecznej płatności”. Może odrzucić tę prośbę.Jeśli sprzedawca również wyrazi na to zgodę, Kupujący płaci uzgodnioną kwotę dostawcy usług płatniczychNastępnie sprzedawca wyśle ​​towar i wprowadza numer śledzenia w aplikacji.The Odbiór towaru potwierdza kupujący.Pieniądze są uwalniane i wysłane do sprzedawcy.

Aby móc korzystać z tej funkcji, kupujący i sprzedający muszą zdeponować swoje dane płatnicze w firmie „Platforma płatności online” – podobnie jak w systemie PayPal. Ta firma działa jako rachunek powierniczy:

Pobiera pieniądze od kupującego, przechowuje je do czasu potwierdzenia przez kupującego prawidłowego odbioru, a następnie wypłaca pieniądze sprzedającemu.

Jeśli kupujący zapomni przekazać opinię, sprzedający automatycznie otrzyma kwotę zakupu najpóźniej po 14 dniach.

Kupujący może zablokować wypłatę pieniędzyjeśli jeden z następujące powody istnieje:

Przedmiot w ogóle nie został wysłany. Znacznie odbiega od opisu. Jest podróbką. Wysłano zupełnie inny przedmiot niż w opisie. Produkt jest niekompletny (brak części).

Wciąż niejasne jest, jak dokładnie rozstrzygane jest, czy reklamacje są zasadne i co się stanie, jeśli kupujący zwróci uszkodzony towar.

Oszustwo: Pay bezpiecznie łapie w pułapkę klientów ogłoszeń (eBay).

Nie każdy wie, jak działa opcja „płać bezpiecznie”. Oto, co wykorzystują oszuści:

Oferują tę opcję płatności za atrakcyjny przedmiot, ale następnie wysyłają swoim klientom podejrzany link, za pomocą którego płatność ma zostać przetworzona, dane dostępowe do banku. Wykorzystują te dane, na przykład, do konfigurowania aplikacji, takich jak „płatności mobilne” na swoich telefonach komórkowych, a następnie dokonywać zakupów za pomocą swojego konta.

Można się przed tym zabezpieczyć tylko stosując inne zasady bezpieczeństwa następowało:

Nigdy nie zaczynaj bankowości internetowej od linkuale wprowadź potrzebny adres ręcznie w przeglądarce lub skorzystaj z oficjalnej aplikacji bankowej zwolnienie płatności jest monit, należy przeczytaj uważnie wszystkie informacje. Jest też urządzenie, z którego wykonano to wydanie. To zawsze powinien być twój telefon komórkowy.

Ochrona kupujących i ochrona sprzedających w przypadku ogłoszeń (eBay): zalety i wady

W rzeczywistości ta funkcja to przede wszystkim ochrona kupujących, która powinna zostać dobrze przyjęta przynajmniej przez uczciwych kupujących. Jednocześnie temat zawiera wiele potencjalnych kontrowersji. To powiedziawszy, nie spodoba się przynajmniej wielu sprzedawcom – mimo że jest dla nich bezpłatny.

Oto zalety i wady:

ZAWODOWIECKONTRAKupujący otrzymuje zwrot pieniędzy, jeśli sprzedawca oszukał Sprzedający bierze na siebie całe ryzyko, na przykład musi zapłacić za ubezpieczoną przesyłkę przed otrzymaniem jakichkolwiek pieniędzy. Nie ma też żadnej ochrony, jeśli kupujący oszukuje z jego strony.Obowiązek korzystania z ubezpieczonej przesyłki rekompensuje finansowo szkody w transporcie.Ubezpieczona przesyłka jest po prostu zbyt droga dla wielu drobnych przedmiotów. Nikt nie chce kupować figurki Playmobil za 1 euro i płacić 3 euro za przesyłkę.Obie strony nie są zobowiązane do korzystania z funkcji – i miejmy nadzieję, że tak pozostanie.Prywatni sprzedawcy nie są zobowiązani do odbierania sprzedanych towarów. Ale może być do tego zmuszony.Znowu wtrąci się firma płatnicza z zagranicy.Kupujący muszą uiścić opłatę.

Na początek możesz „płacić bezpiecznie” tylko za kilka wybranych kategorii. Ochrona kupującego jest aktywowana dla „Zabawek”, „Telefonu komórkowego i telefonu”, a także „Komputerów PC” i „Notebooków”. Więcej informacji można znaleźć na stronie ochrony kupujących w serwisie ogłoszenia (eBay).

W przyszłości można się spodziewać, że będzie coraz więcej „otwartych spraw” dotyczących ogłoszeń drobnych (eBay), ponieważ kupujący i sprzedający nie mogą dojść do porozumienia, ale teraz wisi kolejny przypadek.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech