E-samochody: już przegrały wyścig z Chinami?

E-samochody: już przegrały wyścig z Chinami?

Chiny i Zachód ścigają się o lepsze samochody elektryczne. Kto sprawia, że ​​wyścig jest właściwie otwarty do końca. Ale teraz chińscy producenci po raz kolejny pokazują, że piłka jest po ich stronie. Podczas gdy serpentyny z Dalekiego Wschodu pędzą sprintem, Europa zdaje się stać na starcie z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

Czego potrzebuje samochód elektryczny, aby przekonać klientów, krytyków, a przede wszystkim kupujących? Odpowiedzi na to pytanie mogą być tak różnorodne, jak ludzie próbujący na nie odpowiedzieć. Ale Stromer po prostu musi zabrać ze sobą kilka rzeczy.

Dla wielu kierowców elektryczny Zakres daleko do przodu, gdy pytamy o najważniejsze aspekty samochodu elektrycznego. także Preis będzie kluczowa dla wielu klientów. Jak na razie jasne. Jeśli to naprawdę ma znaczenie, jeśli chodzi o samochody elektryczne, wielu producentów o długiej tradycji – w tym duże niemieckie marki – nie ma dziś zbyt dobrej ręki.

Spójrzmy trzy przykłady z Chin, staje się również jasne, dlaczego:

Ataki BYD Seagull za niewyobrażalną cenę

The odnoszący największe sukcesy producent samochodów elektrycznych z Chin pracuje nad sprowadzeniem swojego najtańszego modelu do Europy. Mewa jest sprzedawana w swoim kraju za nieco ponad 10 000 euro. W tym kraju nie powinno być tak tanio. Raczej mewa może zbliżyć się do 20 000 euro – ale od dołu. VW, Renault i Stellantis zwykle przychodzą z góry w kierunku 20 000 euro za samochód elektryczny – Jeśli w ogóle.

Ale za tę cenę nie należy się też spodziewać pełnowartościowego e-samochodu w sensie ID.3 czy Tesli. Zamiast tego BYD Seagull w Europie będzie bardziej skierowany do klientów, którzy już są entuzjastycznie nastawieni do Up od VW i porównywalnych miejskich samochodów do jazdy. Jak Mały pojazd elektryczny do ruchu miejskiego lub na krótszych dystansach drogą lądową, inni producenci z pewnością mogli zobaczyć poważnego konkurenta pochodzącego z Chin.

Atto 3: BYD wygrywa z E-SUV

BYD Atto 3 uderza we właściwą mieszankę: E-SUV, który przemawia do wielu klientów, a jednocześnie ma cenę odpowiednią dla mas. W przeciwieństwie do Mewy, z Atto 3 nie musimy już spekulować, czy ten model rzeczywiście trafi do Europy. Ponieważ był tam przez długi czas – w rzeczywistości z wykrzyknikiem.

Konkurencja z Chin jest szczególnie silna w przypadku samochodów elektrycznych:

W lipcu 2023 roku Atto 3 stał się najpopularniejszym e-samochodem pod względem nowych rejestracji w Szwecji. Mieszkańcy nie są tak entuzjastycznie nastawieni do samochodów elektrycznych jak ich norwescy sąsiedzi. Niemniej jednak Stromer są generalnie bardzo popularne wśród Skandynawów. Jeśli wkrótce po wprowadzeniu na rynek w 2022 r. pojawi się nowa nazwa, obie VW i Tesla, a także Volvo mogą wyprzedzać z przewagą własnego boiskarobi wrażenie.

Lipcowe zwycięstwo BYD jest jednak tylko migawka ale na pewno warto zobaczyć.

MG4 Electric: większy zasięg dla konkurenta ID.3

The MG4 elektryczny ogarnij się i dołącz Nowy zakres surowe wymagania na przykładzie VW. W Wielkiej Brytanii ta niegdyś brytyjska marka wyposaża samochód elektryczny w nowej wersji w większy akumulator. Pojemność 77 kWh powinna wtedy dla dumny 520 km według standardu WLTP wystarczające (źródło: Ecomento).

Mobilność – coś się dzieje: E-samochody, elektryczne rowery, e-hulajnogi, bilet w Niemczech za 49 euro w autobusie i pociągu – to wszystko porusza nas na dwa sposoby. A co jeszcze wydarzyło się w zakresie mobilności?

Oznacza to również premię cenową. Wersja Extended Range jest konwertowana w Wielkiej Brytanii kosztować około 42 200 euro. Tym samym MG4 prawie dogania VW ID.3, który obecnie ma zasięg WLTP wynoszący 559 km przy takim samym mocnym akumulatorze. Jednak cena wywoławcza jest o ponad 3000 euro wyższa – iz osobistego punktu widzenia: MG4 Electric jest po prostu o wiele ładniejszym samochodem.

Hyundai pokazuje: nie tylko Chiny wiedzą, co się dzieje z e-samochodami

Promykiem nadziei dla europejskich producentów może być to, że w przyszłości efektywność odgrywa dużą rolę. Znani od dziesięcioleci producenci nie dali się pokonać od samego początku.

Przynajmniej na papierze ma Mercedesa z jego pojazdem koncepcyjnym EQXX koronę tutaj. Super Stromer jest rzeczywiście nie przeznaczone do produkcji seryjnej. Ale jako nośnik technologii pokazuje, co potrafi Mercedes.

Oczywiście nie można odpoczywać w Mercedesie czy w Niemczech. Ponieważ wśród pojazdów produkcyjnych gra Hyundai ze swoim Ioniq 6 pod względem wydajności to obecnie pierwsze skrzypce. ADAC określił elektryczną limuzynę, która została dopracowana pod kątem najwyższych osiągów w tunelu aerodynamicznym, jako samochód elektryczny o najniższym obecnie zużyciu paliwa.

Prawdą jest, że profesjonaliści w ADAC Eco Test nie badają wszystkich modeli na rynku. Niemniej jednak w tej chwili nie powinno być żadnego innego Stromera, który mógłby dorównać młodemu figurantowi z Korei Południowej w prawdziwym codziennym użytkowaniu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech