E-mail od service@intl-paypal: Czy to prawda, czy podróbka?

E-mail od service@intl-paypal: Czy to prawda, czy podróbka?

Oszuści raz po raz wysyłają e-maile w imieniu PayPal, ale czasami otrzymujesz także prawdziwe wiadomości od dostawcy usług płatniczych. Jeśli otrzymałeś wiadomość od nadawcy o adresie „[email protected]”, możesz zastanawiać się, czy wiadomość jest prawdziwa, czy fałszywa.

Języki: niemiecki, angielski

Wydanie: 01.02.2004

Cyberprzestępcy często replikują oferty internetowe PayPal. Chcą nakłonić użytkowników do logowania się na fałszywych stronach, co da oszustom dane dostępowe. Fałszywe e-maile to jeden z najczęstszych sposobów zwabienia użytkowników na takie fałszywe witryny. Z drugiej strony PayPal wysyła również prawdziwe e-maile, na przykład w celu wskazania problemów z kontem.

E-mail z adresu service@intl-paypal: To może być przyczyną

[email protected]” to jeden z prawdziwych adresów e-mail usługi płatniczej (źródło: PayPal). Należy jednak zachować ostrożność, gdy otrzymasz wiadomość od nadawcy. Informacje o nadawcy wiadomości e-mail mogą zostać sfałszowane. Zatem wiadomości pochodzą z innego adresu niż ten widoczny w odpowiednim wierszu „Od:”. Rozpoznajesz rzeczywistego nadawcę tylko wtedy, gdy to robisz za pomocą myszy nad linią @ prowadzi lub naciska wpis. Z drugiej strony często widoczny jest jedynie fałszywy adres nadawcy, zwłaszcza na smartfonach.

Wskazówki dotyczące czytania

Marka Kratzenberga

Jeśli nie masz pewności, możesz zazwyczaj wysłać wiadomość e-mail do pomocy technicznej PayPal. Następnie po prostu prześlij daną wiadomość na adres [email protected] lub [email protected]. Jeśli w wiadomości zostaną zgłoszone problemy lub zostaniesz poproszony o podjęcie działania, nigdy nie korzysta z linków znajdujących się w takich wiadomościach. Zamiast tego zaloguj się bezpośrednio na Twoje konto A. Jeśli rzeczywiście występują problemy z Twoim kontem, odpowiedni komunikat pojawi się również po zalogowaniu. Jeśli brakuje notatki, można założyć, że jest to fałszywy e-mail.

E-mail z PayPal: prawdziwy czy fałszywy?

Ogólnie rzecz biorąc, należy zwrócić szczególną uwagę na e-maile z PayPal itp.:

W przypadku prawdziwych e-maili Twój adres e-mail będzie przechowywany w systemie Imię i nazwisko zaadresowany. Mówi się jednak, że w przypadku fałszywych wiadomości ogólne pozdrowienia jak „Szanowny Kliencie”. W prawdziwych e-mailach z PayPal tak się stanie nigdy nie podawać prywatnych informacji spytał. PayPal wysłany żadnych załączników. Jednak w fałszywych wiadomościach e-mail złośliwe oprogramowanie, wirusy i inna złośliwa zawartość są wysyłane w postaci załączników, które podszywają się pod dokument PDF, fakturę lub coś podobnego. Często próbują to zrobić fałszywe e-maile budować ciśnienieaby szybko zalogować się, aby rozwiązać zgłoszony problem, korzystając z jednego z dołączonych linków phishingowych. Unikaj logowania się na swoje konto PayPal za pośrednictwem poczty elektronicznej i pozwól sobie nie zastraszajJeśli na przykład grozi Ci zablokowanie Twojego konta za kilka dni, nie powinieneś podejmować żadnych działań. Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość e-mail, po prostu ją usuń. kliknięcia nie na przyciskach „anuluj subskrypcję”. lub podobne. To tylko daje sygnał, że Twój adres e-mail faktycznie istnieje. Może to spowodować wylądowanie na innych listach mailingowych spamowych i phishingowych prowadzonych przez oszustów.

Jeśli dałeś się nabrać na fałszywy e-mail, powinieneś natychmiast zmienić hasło do PayPal. Wskazane jest również skontaktowanie się z obsługą klienta dostawcy w celu zgłoszenia próby oszustwa i uniknięcia szkód.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech