Dotyczy to milionów użytkowników systemu Windows: Microsoft wyznacza granicę

Dotyczy to milionów użytkowników systemu Windows: Microsoft wyznacza granicę

Więc nadszedł czas, aby się pożegnać. Za kilka dni Microsoft wyznaczy granicę i ostatecznie pożegna się z Windows 7 i Windows 8.1. Od tego momentu oba systemy operacyjne nie będą już otrzymywać żadnych aktualizacji zabezpieczeń. Dla użytkowników, których dotyczy problem, firma Microsoft ma w zanadrzu wskazówkę, która wielu może się nie podobać.

Wersja:6.1.7601

Języki: niemiecki, angielski

Wydanie:22.10.2009

Licencja: pełna wersja

Platforma: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 9x, Windows ME, Windows NT, Windows 2000, Windows 10

Microsoft zakopuje Windows 7 i Windows 8.1

The 10 stycznia 2023 r Użytkownicy systemu Windows 8.1 powinni zaznaczyć się w kalendarzu pogrubioną czcionką. Ponieważ od tej daty Microsoft oficjalnie przestanie wspierać system operacyjny. To znaczy od tego momentu koniec z pomocą techniczną lub aktualizacjami oprogramowania będzie – łatki bezpieczeństwa nie są już dystrybuowane.

Standardowi użytkownicy Windowsa 7 musieli pożegnać się trzy lata temu. Klienci biznesowi mogli natomiast wykupić przedłużenie o trzy lata – ale ten okres również upływa 10 stycznia 2023 roku. Przy okazji: Microsoft nie oferuje już płatnych rozszerzeń aktualizacji dla systemu Windows 8.1. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że system operacyjny nie jest szczególnie rozpowszechniony.

Czy mogę nadal używać starego systemu Windows?

Tak, wszyscy użytkownicy Windows 8.1 lub Windows 7 nie muszą się martwić, że ich komputer nagle przestanie się uruchamiać lub jego funkcjonalność będzie ograniczona od 11 stycznia 2023 r. Z komputerów można nadal korzystać po wygaśnięciu okresu wsparcia.

Jednak użytkownicy starszych wersji systemu Windows powinni mieć świadomość dodatkowych korzyści może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa – zwłaszcza, gdy komputer jest w trybie online. Microsoft nie będzie już zatykał żadnych luk w zabezpieczeniach w przyszłości.

Strona główna systemu Microsoft Windows 11 | 1 urządzenie | 1 użytkownik | Kod aktywacyjny komputera za pośrednictwem poczty e-mail

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 1.04.2023 17:04

Firma Microsoft zaleca przejście na system Windows 10 lub Windows 11

Dla tych, którzy nie chcą podejmować tego ryzyka, Microsoft ma w zanadrzu rekomendację w oficjalnym wpisie na blogu:

„Jeśli masz urządzenia z systemem Windows 8.1, zalecamy uaktualnienie ich do wersji zaktualizować do nowszej, działającej i obsługiwanej wersji systemu Windows. Jeśli urządzenia nie spełniają wymagań technicznych do obsługi nowszej wersji systemu Windows, zalecamy Wymień urządzenie na urządzenie obsługujące system Windows 11.“ (Quelle: blog pomocy technicznej firmy Microsoft)

Innymi słowy: Według firmy Microsoft każdy, kto chce nadal beztrosko korzystać ze swojego komputera, powinien dokonać aktualizacji do systemu Windows 10 lub Windows 11. Wsparcie dla systemu Windows 10 jest nadal zaplanowane do 14 października 2025 r.

Nie masz pewności, czy Twój komputer jest zgodny z systemem Windows 11? Jak się dowiedzieć:

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech