Dlaczego wyrzucam aplikację Corona-Warn z mojego telefonu komórkowego – i ty też powinieneś to zrobić

Dlaczego wyrzucam aplikację Corona-Warn z mojego telefonu komórkowego – i ty też powinieneś to zrobić

To był mój wierny towarzysz przez dwa lata: Corona-Warn-App. Ale teraz aplikacja wylatuje z mojego telefonu. Nie ma powodów technicznych, coś innego przyprawia mnie o ból brzucha.

Wersja:2.23.2

Języki niemiecki

Platformy: Android

Komentarz Kaana Gurayera.

Wirus koronowy jest szczególnie niebezpieczny w Niemczech

Filtr do kawy, aparat rentgenowski i oczywiście samochód: pomysłowość Niemców jest legendarna, jak pokazuje historia. Jednak w niedalekiej przeszłości sytuacja wyglądała raczej skromnie w przypadku światowej klasy niemieckich wynalazków – z wyjątkiem jednego: narodowego wirusa.

Nie znasz narodowego wirusa? To znaczy szczególnie niebezpieczny wariant wirusa koronowego, który istnieje tylko w Niemczech i dlatego wymaga surowych środków ochronnych.

Podczas gdy nasi sąsiedzi we Francji, Danii, Szwajcarii i innych krajach europejskich już dawno wrócili do normalności, Niemcy przygotowują projekt nowej ustawy o ochronie przed infekcjami (IfSG) na stałe pozostać kierowcą w złym kierunku w Europie. Od początku pandemii wiadomo było, że odpowiedzialny za projekt minister zdrowia Karl Lauterbach nie może wyłączyć trybu paniki.

Nowością jest jednak to, jakie to proste Minister Sprawiedliwości Buschmann (FDP) przewrócił się a Lauterbach w dużej mierze zmienia się i rządzi. Ale może kilka tanich strzałów przeciwko biletowi za 9 euro jest ważniejszych dla liberałów niż podstawowe wartości liberalne.

Lauterbach ogłasza kolorowe świadectwa szczepień w aplikacji ostrzegawczej Corona

Projekt IfSG jest pełen różnego rodzaju wątpliwych zasad i przepisów. Największe z nich: Osoby zaszczepione, które zostały zaszczepione nie wcześniej niż 3 miesiące temu, powinny być zwolnione z obowiązku noszenia maski w pomieszczeniach. Lauterbach nie akceptuje tego, że coś takiego trudno sprawdzić w praktyce, np. odwiedzając restauracje czy imprezy kulturalne i sportowe. Wreszcie polityk SPD ma gotowe rozwiązanie problemu: kolorowe świadectwa szczepień (Źródło: Berliner Zeitung).

„Tutaj na przykład zapewnione jest, że w aplikacji Corona-Warn-App od koloru świadectwa szczepienia można zobaczyć, czy jest to świeże szczepienie, czy nie”, mówi Lauterbach.

Tych aplikacji nie powinno zabraknąć na żadnym telefonie komórkowym:

Aplikacja ostrzegająca o koronie staje się narzędziem do dzielenia społeczeństwa

I tu jestem.

Kolorowe świadectwa szczepień, które dają zaszczepionym więcej lub mniej przywilejów w zależności od koloru, dla mnie osobiście brzmi to trochę za bardzo jak państwa autorytarne, takie jak Chiny. Niedawno program ARD „Weltspiegel” rzucił światło na to, do czego to prowadzi (źródło: Tagesschau). W PRL lokalna „aplikacja zdrowotna” służy również do nękania i aresztowania osób, których nie lubisz. W wielu chińskich miastach nic nie działa bez odpowiedniego koloru w aplikacji.

Więc aplikacja ostrzegawcza Corona wylatuje z mojego telefonu komórkowego. Nie dlatego, że jest technicznie zła – zawsze broniłem aplikacji Corona-Warn-App przed jej krytykami – ale dlatego, że w przewidywalny sposób staje się narzędziem, które dzieli społeczeństwo. Nie zrobię tego i ty też nie powinieneś.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech