Dla kierowców samochodów elektrycznych: 9 aplikacji jako niezastąpieni pomocnicy na drodze

Dla kierowców samochodów elektrycznych: 9 aplikacji jako niezastąpieni pomocnicy na drodze

Po prostu podjechać na stację benzynową za rogiem i podjechać do dystrybutora? Dla kierowców e-samochodów nie jest to już tak łatwe jak kiedyś. Aplikacje pomagają właścicielom pojazdów elektrycznych sprostać tym i kilku innym wyzwaniom. Wybraliśmy 9 praktycznych aplikacji na Twój smartfon, bez których już nie chcesz się obejść.

Każdy, kto odważy się przesiąść na e-samochód, może otworzyć się na nieznany świat e-mobilności za pomocą aplikacji. Wraz z rozwojem elektromobilności i coraz szybszym tempem, w jakim producenci prezentują coraz to nowe e-samochody, sporo dzieje się także w Apple App Store i Google Play Store. Mamy przegląd i trochę Wybraliśmy aplikacje na smartfona, które ułatwią Ci życie kierowcy e-samochodu.

W każdym razie przynajmniej to należy Aplikacja własnego dostawcy usług ładowania na swoim smartfonie, niezależnie od tego, czy jest to niezależne, czy też od producenta Twojego e-samochodu. Ponieważ Plug&Charge staje się coraz bardziej powszechny, ale jeśli obecnie nie posiadasz Tesli, często musisz korzystać z aplikacji, aby rozpocząć proces ładowania i zapłacić za ładowanie. Jako kierowca e-samochodu powinieneś zainstalować na swoim smartfonie następujące aplikacje:

Mobilność EnBW+

Aplikacja firmy Energie Baden-Württemberg (EnBW) to już niemal klasyk. Możesz go używać do ładowania akumulatorów w stacjach ładowania tego, co jest obecnie największym sprzedawcą detalicznym w Niemczech. W Niemczech jest ponad 30 000 punktów ładowania, a coraz więcej krajów europejskich jest objętych zasięgiem, dzięki czemu ponad 200 000 punktów ładowania spotykać się.

Możesz wyszukać pobliskie stacje ładowania i wpłacić kartę do ładowania. Teraz jest to również możliwe, jeśli pozwala na to Twój plan ładowania, aby aktywować funkcję Plug&Charge. Nie musisz już uruchamiać procesu ładowania ręcznie za pomocą aplikacji.

Niezły bonus: nawet przed dokonaniem zmiany możesz Symuluj jazdę samochodem elektrycznym. Po prostu zapoznaj się z trasami, po których regularnie jeździsz samochodem, a aplikacja podpowie Ci, który Stromer byłby dla Ciebie odpowiedni.

Mobilność EnBW+

EnBW Energie Baden-Wuerttemberg AG

Mobilność EnBW+

Lepsze planowanie trasy (ABRP)

Poniżej przejdziemy do Map Google, ale „A Better Routeplanner” (ABRP) to praktycznie Mapy Google dla kierowców samochodów elektrycznych. Aplikacja działa w całej Europie i umożliwia m.in Precyzyjne planowanie tras, w tym postojów załadunkowych i czas potrzebny na to. W przeciwieństwie do niektórych narzędzi do planowania tras z przeszłości lub oficjalnej aplikacji Autobahn, otrzymujesz tutaj również nawigację na żywo, tak jak jesteś przyzwyczajony do Google.

Karty ładujące są obecnie wdrażane również w ABRP w fazie beta. W rezultacie wczesny ulubieniec wielu kierowców e-samochodów staje się coraz bardziej popularny Dostawca kompleksowych usług wśród aplikacji e-car.

Lepsze planowanie trasy (ABRP)Lepsze planowanie trasy (ABRP)

Planowanie Iternio AB

Lepsze planowanie trasy (ABRP)Lepsze planowanie trasy (ABRP)

Planowanie Iternio AB

&Opłata

&Opłata jest niewielka Poufna wskazówka dla łowców okazji między wami: Dwie funkcje pozwalają jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Dokonując zakupów online możesz zbierać kilometry jak punkty u innych dostawców. Te kilometry są warte gotówki na najbliższej stacji ładowania. Tam możesz doładować taniej za pomocą kilometrów &Charge. Uczestniczy w nim wiele dużych sklepów internetowych, w tym Otto i eBay. Jedyny haczyk: liczba partnerów ładujących, którzy akceptują kilometry, jest do opanowania.

Do ładowania możesz także użyć sieci &Charge wynajmij własny wallbox kierowcom e-samochodówktórzy sami ich nie mają. Nadal możesz zarobić trochę pieniędzy w ten sposób. Oczywiście działa to również w drugą stronę. Jeśli sam nie masz urządzenia ściennego, być może uda ci się znaleźć kogoś w okolicy, kto również udostępni urządzenie ścienne innym kierowcom za pośrednictwem aplikacji. Im większa społeczność, tym bardziej ekscytujące są możliwości.

&Opłata
&Opłata

Ładowanie fuchów

Ladefuchs jest szczególnie przydatny, jeśli myślisz tylko o zakupie e-samochodu. Twórcy podsumowali tutaj wiele taryf ładowania samochodów elektrycznych i stwierdzają to jaka karta ładowania ile kosztuje, u którego operatora punktu ładowania. W dżungli taryf jest to prawdziwy plus ze względu na przejrzystość. Jednak dane z Ladefuchs są oparte na danych z innej aplikacji z naszej listy. Zaletą jest tylko wyraźniejsza prezentacja.

Ładowanie fuchów
Ładowanie fuchów

Cena doładowania

I to wszystko: dane Ladefuchs pochodzą z Chargeprice. Prawdopodobnie oferuje najbardziej szczegółowe porównanie kosztów dla kierowców samochodów elektrycznych. Możesz dowiedzieć się, gdzie znajdują się stacje ładowania i czy znajdziesz tam odpowiednie połączenia dla swojego samochodu elektrycznego – na całym świecie. Również bezpłatne publiczne stacje ładowania można odfiltrować.

W płatnych punktach ładowania możesz planować swoje koszty za pomocą Chargeprice. Aplikacja oblicza na żądanie dokładnie, ile kosztuje ładunek, na przykład, jeśli chcesz naładować swój ID.3 od VW (pojemność 45 kWh) taryfą ADAC e-Charge z 18 procent do 85 procent. Brzmi skomplikowanie, ale nie jest to problem dla Chargeprice.

Jednak głębia funkcji i szczegółowe porównanie cen mają swoją cenę: do codziennego użytku Chargeprice jest prawie przepełniony, przez co staje się mylący.

Cena doładowania
Cena ładowania: mapa EV i cenyCena ładowania: mapa EV i ceny

Cena doładowania

mapy Google

Mapy Google są niezbędne dla wielu kierowców czy silnik spalinowy czy napęd elektryczny. Ponadto wielu innych dostawców korzysta z danych Google do nawigacji. Więc prawdopodobnie i tak korzystasz z aplikacji, nawet jeśli nigdy sam nie aktywowałeś usług Google.

W tym roku Mapy Google otrzymają również ekscytującą dodatkową funkcję: jeśli chcesz, możesz pozwolić Google poprowadzić Cię trasą, przy której zużycie jest minimalne. Niezależnie od tego, czy chcesz po prostu jeździć oszczędnie, czy maksymalnie obniżyć koszty, skorzystają na tym kierowcy samochodów elektrycznych i silników spalinowych.

Zaparkuj teraz

Park Now to także klasyczna aplikacja samochodowa, która może być pomocna nie tylko dla kierowców e-samochodów. W wielu przypadkach, zwłaszcza w dużych miastach, można Pociągnij bilet parkingowy za pośrednictwem aplikacji zamiast zasilać parkometr. W końcu w dobie płatności zbliżeniowych nie każdy ma zawsze przy sobie drobne.

ZAPARKUJ TERAZ
ZAPARKUJ TERAZ

ADAC

ADAC nie ma aplikacji dla kierowców e-samochodów. Jednak dobrze znane zastosowania automobilklubu nie powinny być wyśmiewane, nawet w przypadku napędów elektrycznych. Szczególnie Pomoc w razie awarii i wyjazdy ADAC nie powinno zabraknąć w smartfonie każdego kierowcy, nawet jeśli podróżujesz z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz ich potrzebować.

Pomoc drogowa ADACPomoc drogowa ADAC

ADAC eV

Pomoc drogowa ADACPomoc drogowa ADAC

ADAC eV

wycieczki ADAC
wycieczki ADAC

Wiele przemawia za szybkim przejściem na samochód elektryczny:

LidlPlus

Jeśli lubisz ładować podczas zakupów, powinieneś również zainstalować aplikacje z supermarketów lub sprzedawców detalicznych. Do procesów ładowania na publicznych stacjach ładowania Lidla, np Aby zasilić e-samochód świeżą energią elektryczną, wymagana jest aplikacja Lidl Plus.

LidlPlusLidlPlus

Lidl Digital International GmbH & Co. KG

LidlPlus

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech